loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
20 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 51 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

SAP ERP i SAP Oil & Gas w  PKN ORLEN

ORLEN GAZ, ORLEN Oil oraz Rafineria Trzebinia skorzystają z korporacyjnego systemu PKN ORLEN, opartego na SAP ERP i rozwiązaniu branżowym SAP Oil & Gas. Partnerem w zaplanowanym na kilkanaście miesięcy przedsięwzięciu jest poznańska spółka BCC.


Wspomniane przedsiębiorstwa, należące do największych spółek grupy kapitałowej PKN ORLEN, jak dotychczas nie były obsługiwane przez system SAP. Celem rozpoczętego w lipcu br. projektu o nazwie [email protected] jest zwiększenie efektywności, poprzez objęcie ich działalności systemem SAP.

Zakres przedsięwzięcia jest bardzo szeroki. W każdej z trzech spółek wdrożenie SAP obejmuje obszar finansów i controllingu, zaopatrzenia, produkcji, sprzedaży i kadr, a także hurtownię danych SAP BW. Docelowe rozwiązanie kompleksowo wesprze też procesy specyficzne dla branży paliwowej, w tym zarządzanie produkcją procesową, konfekcjonowanie produktów, naliczanie akcyzy. Stąd w zakresie wdrożenia znajduje się również rozwiązanie branżowe SAP Oil & Gas.

Jednym z założeń projektu jest wykorzystanie modelowych rozwiązań, wypracowanych dotychczas w PKN ORLEN i zawartych w korporacyjnym systemie SAP. Pierwszą część projektu stanowiła analiza procesów biznesowych, porównująca potrzeby spółek z modelem funkcjonującym już w PKN ORLEN. Od początku listopada br. trwają prace wdrożeniowe. Uruchamianie kolejnych funkcjonalności SAP w ORLEN GAZ, ORLEN Oil i w Rafinerii Trzebinia będzie przeprowadzane etapami, w ciągu całego roku 2008.

Partnerem wdrożeniowym w całym przedsięwzięciu jest BCC. O skali i złożoności projektu świadczy m.in. liczba ponad 100 osób, które będą zaangażowane w jego realizację (pracownicy spółek grupy PKN ORLEN, a ze strony BCC - około 40 konsultantów wdrożeniowych).
[email protected] to kolejne duże przedsięwzięcie, realizowane przez BCC w grupie kapitałowej PKN ORLEN. Efektem dotychczasowej współpracy są m.in.: system SAP HR obsługujący pracowników kilkunastu spółek grupy PKN ORLEN, kompleksowy upgrade SAP ERP do obecnej wersji 4.7 Enterprise oraz wdrożenie nowego systemu motywacyjnego dla kadry kierowniczej w oparciu o koncepcję zarządzania przez cele (MBO).

Źródło: www.bcc.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top