loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

SAP ERP i SAP Oil & Gas w  PKN ORLEN

ORLEN GAZ, ORLEN Oil oraz Rafineria Trzebinia skorzystają z korporacyjnego systemu PKN ORLEN, opartego na SAP ERP i rozwiązaniu branżowym SAP Oil & Gas. Partnerem w zaplanowanym na kilkanaście miesięcy przedsięwzięciu jest poznańska spółka BCC.


Wspomniane przedsiębiorstwa, należące do największych spółek grupy kapitałowej PKN ORLEN, jak dotychczas nie były obsługiwane przez system SAP. Celem rozpoczętego w lipcu br. projektu o nazwie SAP@GK jest zwiększenie efektywności, poprzez objęcie ich działalności systemem SAP.

Zakres przedsięwzięcia jest bardzo szeroki. W każdej z trzech spółek wdrożenie SAP obejmuje obszar finansów i controllingu, zaopatrzenia, produkcji, sprzedaży i kadr, a także hurtownię danych SAP BW. Docelowe rozwiązanie kompleksowo wesprze też procesy specyficzne dla branży paliwowej, w tym zarządzanie produkcją procesową, konfekcjonowanie produktów, naliczanie akcyzy. Stąd w zakresie wdrożenia znajduje się również rozwiązanie branżowe SAP Oil & Gas.

Jednym z założeń projektu jest wykorzystanie modelowych rozwiązań, wypracowanych dotychczas w PKN ORLEN i zawartych w korporacyjnym systemie SAP. Pierwszą część projektu stanowiła analiza procesów biznesowych, porównująca potrzeby spółek z modelem funkcjonującym już w PKN ORLEN. Od początku listopada br. trwają prace wdrożeniowe. Uruchamianie kolejnych funkcjonalności SAP w ORLEN GAZ, ORLEN Oil i w Rafinerii Trzebinia będzie przeprowadzane etapami, w ciągu całego roku 2008.

Partnerem wdrożeniowym w całym przedsięwzięciu jest BCC. O skali i złożoności projektu świadczy m.in. liczba ponad 100 osób, które będą zaangażowane w jego realizację (pracownicy spółek grupy PKN ORLEN, a ze strony BCC - około 40 konsultantów wdrożeniowych).
SAP@GK to kolejne duże przedsięwzięcie, realizowane przez BCC w grupie kapitałowej PKN ORLEN. Efektem dotychczasowej współpracy są m.in.: system SAP HR obsługujący pracowników kilkunastu spółek grupy PKN ORLEN, kompleksowy upgrade SAP ERP do obecnej wersji 4.7 Enterprise oraz wdrożenie nowego systemu motywacyjnego dla kadry kierowniczej w oparciu o koncepcję zarządzania przez cele (MBO).

Źródło: www.bcc.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top