loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Stelmet wdraża system SAP ERP

Stelmet S.A. (Stelmet, Grupa), największy w Polsce i jeden z największych w Europie producentów drewnianej architektury ogrodowej, podpisał z ICG Wdrożenia SAP (ICG) umowy dotyczące licencji na korzystanie z oprogramowania oraz systemu SAP ERP. Projekt usprawni zarządzanie Grupą Stelmet między innymi poprzez stworzenie możliwości bieżącej kontroli wykorzystywania zasobów.


ICG odpowiadać będzie za implementację systemu ERP w obszarach finansów, treasury (zarządzania środkami pieniężnymi), majątku trwałego, sprzedaży, produkcji, logistyki, utrzymania ruchu i uruchomienia hurtowni danych. Projekt realizowany będzie od czerwca 2008 roku, a całkowite zamknięcie projektu planowane jest wraz z zakończeniem roku obrotowego 2009/2010.

Głównym celem projektu jest usprawnienie zarządzania firmą poprzez możliwość bieżącej kontroli wykorzystywania zasobów firmy, a także rozliczanie kosztów powstałych w specjalnych strefach ekonomicznych. Efektem wdrożenia systemu SAP powinno być również usprawnienie zewnętrznego i wewnętrznego raportowania finansowego. Ponadto planuje się podniesienie poziomu bezpieczeństwa systemu informatycznego oraz zoptymalizowanie procesów, Stelmet zamierza objąć działaniem systemu SAP centralę Spółki, oddziały produkcyjne (Zakłady Produkcji Drewnianej Architektury Ogrodowej w Jeleniowie, Lubięcinie, Kowarach i Zielonej Górze), a także filie podlegające zakładom produkcyjnym.

Wybór systemu SAP był poprzedzony wielomiesięczną analizą dostępnych systemów klasy ERP przez wewnętrzny zespół złożony z pracowników Stelmet. Szukaliśmy rozwiązania, dzięki któremu możliwe będzie obsłużenie całości funkcjonującego przedsiębiorstwa a w dalszej perspektywie wszystkich spółek Grupy Stelmet, tak krajowych jak i zagranicznych. Podjęliśmy decyzję o wdrożeniu rozwiązania SAP, a jako dostawcę wybraliśmy firmę ICG Wdrożenia SAP, która zaproponowała zbieżne z naszymi oczekiwaniami podejście do realizacji wdrożenia. Dzięki wdrożeniu systemu SAP, usprawnimy system przepływu informacji i raportowania, co jest szczególnie ważne w kontekście naszych planów giełdowych - powiedział Krzysztof Nowosadko, Wiceprezes Zarządu Stelmet S.A.

Konsultanci ICG wraz z pracownikami Stelmet odpowiedzialni będą za przeprowadzenie pełnego procesu wdrożenia systemu SAP. Projekt został podzielony na dwa etapy. W pierwszym, wdrożony zostanie system SAP w obszarach finansów, sprzedaży, logistyki i planowania produkcji. Drugi etap obejmie natomiast obszary gospodarki remontowej i rozwiązania hurtowni danych. W ramach prowadzonego projektu planowane jest zaprojektowanie i zrealizowanie unikalnego rozwiązania wspierającego optymalizację wykorzystania surowca drzewnego.

Fakt, że nasza firma została wybrana przez Stelmet spośród wielu firm partnerskich SAP pokazuje, że dla Klientów najważniejsze są nasze referencje oraz doświadczenie konsultantów – mówi Tomasz Stępski, Wicedyrektor Sprzedaży w firmie ICG Wdrożenia SAP. Stelmet jest przedstawicielem tej rzeszy Klientów, dla których najważniejsze jest podejście do realizacji projektu, gwarantujące skuteczne wdrożenie przy założeniu maksymalnego wykorzystania istniejących w systemie funkcjonalności.

W ramach umowy Stelmet nabył prawa licencyjne do wykorzystywania systemu dla 120 użytkowników profesjonalnych, a docelowo planowane jest objęcie systemem ponad 250 użytkowników. Dla SAP Polska, którego ICG jest Partnerem, to jeden z największych kontraktów licencyjnych w 2008 roku. Grupa Stelmet jest największym w Polsce i jednym z największych w Europie producentów drewnianej architektury ogrodowej, czyli wyrobów z drewna przeznaczonych do grodzenia, wyposażenia i dekoracji ogrodów, parków, tarasów i innych przestrzeni o charakterze rekreacyjnym. Spółka przeprowadza samodzielnie pełen proces produkcyjny – od zakupu drewna okrągłego po pakowanie wyrobów gotowych.

Główne zakłady produkcyjne znajdują się w Jeleniowie, Zielonej Górze, Lubięcinie oraz Kowarach. Klienci firmy mają do dyspozycji ponad 800 wzorów wyrobów do zabudowy ogrodowej, które znajdują się w bieżącej produkcji. Produkty Spółki sprzedawane są przede wszystkim na eksport. Głównymi rynkami zbytu są kraje Unii Europejskiej (m.in. Francja, Niemcy, Holandia, Wielka Brytania), ale również takie kraje jak Norwegia, czy Turcja. Eksport stanowi ponad 80% przychodów.

Źródło: www.icg.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top