loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Zdecydowało doświadczenie - Columbus IT dla MBL Polska

MBL Polska, producent części do sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego podpisał z Columbus IT, międzynarodowym partnerem Microsoft Business Solutions kontrakt na wdrożenie systemu ERP Microsoft Dynamics AX.

Wybór firmy wdrożeniowej poprzedziliśmy wnikliwą analizą ofert, koncentrując uwagę m.in. na referencjach rynku i doświadczeniu zespołów wdrożeniowych – wyjaśnia Wojciech Krystyańczuk, Dyrektor Finansowy firmy MBL Group.

Rozwiązanie, oparte na systemie ERP Microsoft Dynamics AX, obejmie Finanse – jeden z strategicznych obszarów w firmie.

MBL Polska pełni obecnie funkcję centrum produkcyjnego i dystrybucyjnego na całą Europę. Skala operacji, którymi musi sprawnie zarządzać dział finansów, jest więc ogromna. Wszystkie decyzje m.in. o zakupie komponentów, sprzedaży i dostarczeniu gotowych produktów muszą być bowiem szybko i precyzyjnie odzwierciedlane w raportach zarówno dla lokalnego oddziału, jak i centrali w Danii – wyjaśnia Klaudia Żukowska, Sales Manager Columbus IT.

Dotychczasowy system informatyczny, na którym pracował MBL Polska, przestał dawać takie możliwości. – Wraz z dynamicznym rozwojem generujemy coraz większą liczbę danych. Potrzebowaliśmy zatem systemu o dużej wydajności i elastyczności, dzięki czemu w prosty sposób moglibyśmy adoptować rozwiązanie do struktury firmy – mówi Wojciech Krystyańczuk.

Takie gwarancje da Microsoft Dynamics AX – dodaje Klaudia Żukowska, wskazując na ułatwienia m.in. w obszarze raportowania.

Nowy system błyskawicznie generuje raporty finansowe, które można analizować pod wieloma względami, np. pod kątem przychodów uzyskanych za sprzedaży w wybranych krajach i miesiącach. Uzyskanie tego typu zestawień pozwoli nam na lepsze zrozumienie wielu istotnych procesów w firmie i równie szybkie podjęcie strategicznych decyzji – dodaje Wojciech Krystyańczuk.

MBL Group, światowy koncern, specjalizujący się w produkcji sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego działa na rynku od 1988 r. Jego spółka-córka MBL Polska z 650 pracownikami zlokalizowana jest w Piotrkowie Trybunalskim. Oprócz produkcji i dystrybucji na całą Europę prowadzi własne centrum badawczo-rozwojowe.

Źródło: Columbus IT

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top