loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
22 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

S&T wdraża SAP ERP w serbskiej poczcie

S&T Serbia, oddział międzynarodowej firmy informatycznej z centralą w Wiedniu, z powodzeniem wprowadził system ERP marki SAP u serbskiego operatora pocztowego PTT Serbia. Jest to pierwsze zastosowanie SAP w krajowej poczcie na Bałkanach. Partnerami S&T przy projekcie byli eksperci z działu IT przedsiębiorstwa PTT Serbia. Wartość wdrożenia jest liczona w milionach EUR.Serbska poczta jako pierwsza instytucja z branży na Bałkanach postanowiła wykorzystać system SAP do poprawy poziomu obecnie świadczonych i do zaoferowania nowych usług w celu wzmocnienia swojej pozycji rynkowej, usprawnienia infrastruktury IT i aplikacji biznesowych. Zadaniem konsultantów S&T Serbia było wsparcie dla nowej strategii biznesowej i informatycznej serbskiej poczty, nastawionej na podniesienie jakości obsługi i na zwiększenie wpływów.

Zgodnie z oczekiwaniami poczty konsultanci S&T wdrożyli moduły SAP do obsługi finansów, kontrolingu, zarządzania materiałami i do zarządzania inwestycjami. Nowoczesny moduł sprzedażowy z poprzedniego systemu IT został w pełni zintegrowany z SAP. Choć SAP zakłada centralizację, to celem S&T Serbia było zapewnienie, aby każda jednostka organizacyjna poczty mogła kontrolować własne płatności, co oznaczało rozproszenie systemu IT, a jednocześnie stanowiło największe wyzwanie dla jego twórców. Tym bardziej, że PTT Serbia jest dużą organizacją, o dwustuletniej tradycji, zatrudniającą ponad 15 tysięcy osób, działającą w 36 miastach, złożoną pod względem organizacyjnym, IT, logistycznym i oferowanych usług.

Zdaniem Christiana Rosnera, Prezesa Grupy S&T, o wyborze S&T przy wdrożeniu SAP przez PTT Serbia zdecydowało wieloletnie doświadczenie S&T Serbia w obszarze SAP::

Cały projekt udało się nam zakończyć z powodzeniem w optymalnym okresie poniżej 18 miesięcy, co jest doskonałym wynikiem przy organizacji o takiej wielkości i złożoności. Wraz z naszym klientem planujemy rozszerzenia i rozwój dodatkowych funkcji w systemie informatycznym PTT Serbia. Konsulting i rozwiązania ERP/SAP stanowią ważne elementy strategii S&T. Doskonałe efekty osiągane w projektach uzupełniających SAP dowodzą naszych kompetencji i wkładu w proces biznesowy u klienta, co z pewnością zostanie zauważone przez potencjalnych partnerów S&T.

Z kolei menedżerowie PTT Serbia podkreślają, że system SAP i S&T w całości spełniły ich oczekiwania związane z procesami biznesowymi, w tym ze zdefiniowaniem systemu taryfowego, efektywną strategią cenową dla dostaw, a także ze zintegrowanymi analizami, pokazującymi centra kosztów i dochodów oraz umożliwiającymi błyskawiczne prowadzenie skutecznej kontroli.

W nowym systemie IT zmiany doszły od centralnej infrastruktury IT do okienka kasowego. Do tej pory wszystkie płatności za usługi pocztowe były rejestrowane przez kasjerów, a następnie oddzielnie wprowadzane do systemu komputerowego. Rozwiązanie wdrożone przez S&T Serbia pozwala na automatyczny zapis danych, a przez to na ich dostępność w całym systemie IT. Nie wpływa to na wydajność pracowników, a jednocześnie dostarcza narzędzia analityczne służące do szybszego podejmowania trafnych decyzji biznesowych. Dzięki wdrożeniu PTT Serbia uzyskała już wymierne korzyści, w tym lepszą integrację procesów biznesowych z technologią, otwarty i elastyczny system IT, szybsze podejmowanie decyzji, które łącznie składają się na poprawę wydajności i na skuteczniejszą walkę o pozycję rynkową.

Źródło: www.snt.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top