loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

SAP ERP  u producenta telwizorów LCD

itelligence zakończyło wdrożenie systemu ERP firmy SAP w Sumika Electronic Materials Poland Sp. z o.o. – dostawcy komponentów do ekranów LCD dla największych światowych producentów. Głównym celem wdrożenia było ułatwienie procedur jakościowych poprzez zarządzanie jakością w pełnym, zintegrowanym cyklu logistycznym.

{MosModule module=ERP2_Dzial}

Dzięki wdrożeniu SAP ERP, SEMP uzyskał pełną identyfikowalność (traceability) w procesie logistycznym. Istotą identyfikowalności jest monitorowanie ruchu i pochodzenia partii produkcyjnej na każdym etapie łańcucha dostaw. Informacja umożliwia śledzenie partii i serii, a także daje pracownikom logistyki pełną wiedzę o ruchu danej palety w magazynie. Informacje te są niezwykle ważne ze względu na utrzymywanie wysokiej jakości produkcji.

Chcąc jeszcze lepiej sprostać wysokim standardom naszych odbiorców, podporządkowaliśmy całe wdrożenie rozwiązania SAP zarządzaniu jakością w cyklu logistycznym. – mówi Małgorzata Kurczak, Kierownik projektu SAP w Sumika Electronic Materials Poland. - Dzięki wdrożeniu SAP przez konsultantów itelligence, uzyskaliśmy doskonałe narzędzie do planowania i zintegrowanego zarządzania wysoce skomplikowanymi procesami w firmie.<

Kontrole jakościowe w SEMP pojawiają się nie tylko na wejściu (przy przyjmowaniu surowców) i wyjściu (przy wydawaniu wyrobów gotowych) procesu logistycznego, ale także wielokrotnie w jego trakcie.

Niezwykle istotnym elementem wdrożenia jest również planowanie produkcji. SEMP produkuje na zamówienia swoich odbiorców, od nich otrzymuje informacje o ilości i terminie, na kiedy mają być dostarczone komponenty do ekranów LCD. Niektóre z surowców potrzebnych do produkcji pochodzą aż z Japonii, a terminy ich dostępności są oddalone w czasie. Zdarza się, że termin realizacji zamówienia jest krótszy niż termin sprowadzenia surowców, dlatego planowanie jest elementem kluczowym. Po wdrożeniu SAP stał się ważnym narzędziem planistycznym wspierającym harmonogramowywanie produkcji.

Projekt w SEMP jest kolejnym dowodem na to, że w dobrej atmosferze pracuje się nie tylko lepiej, ale i efektywniej. – mówi Paweł Mierzeniewski, Kierownik Zespołu Konsultantów Logistycznych w itelligence Sp. z o.o. – Przy tak złożonym projekcie jak wdrożenie SAP, gdzie wszyscy działają pod presją jakości, czasu i budżetu, warto sobie uświadomić, że jedynie wysoki poziom partnerstwa daje gwarancję osiągnięcia wspólnego sukcesu.

Rozwiązanie SAP działa w większości spółek korporacji Sumitomo Chemical na świecie. Decyzja o wdrożeniu SAP zapadła dwa lata temu, kiedy na miejscu polskiej fabryki dosłownie rosła jeszcze trawa. Już wtedy firma poszukiwała rozwiązania, które będzie rosło razem z nią.

W najbliższych planach SEMP jest wdrożenie z pomocą konsultantów itelligence gospodarki remontowej SAP. Celem projektu jest zarządzanie magazynem części zamiennych na zasadzie kanban. Kanban oznacza utrzymywanie magazynu na dokładnie takim poziomie, jaki w danej chwili jest potrzebny – bez braków, opóźnień i zapasów. Ważnym elementem będzie również integracja utrzymania ruchu z obszarem produkcji. 

Wdrożenie systemu ERP w SEMP objęło natępujące obszary: rachunkowość finansowa (FI), controlling (CO), zarządzania majątkiem trwałym (AA), gospodarkę magazynową (WM), sprzedaż i dystrybucję (SD), planowanie produkcji (PP), gospodarkę materiałową (MM) i zarządzania jakością (QM). Główny cykl wdrożeniowy trwał 4 miesiące. Z rozwiązania korzysta obecnie 20 kluczowych użytkowników, docelowo na SAPie ma pracować ponad 100 użytkowników.

Źródło: www.itelligence.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top