loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
20 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 51 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

System ERP w Grupie Sokołów

 Sokołów jest pierwszym dużym producentem z branży mięsnej w Polsce, który wybrał system ERP firmy SAP. Grupa obejmuje 7 zakładów produkcyjnych, 3 gospodarstwa rolno-hodowlane, oraz spółki pomocnicze odpowiedzialne za eksport, obsługę logistyczną i techniczną.

Zdecydowaliśmy się uruchomić tak duże przedsięwzięcie, ponieważ oczekujemy, że wdrożenie SAP pozwoli nam znacznie podnieść efektywność działania, między innymi dzięki ulepszeniu kontroli finansowej oraz poprzez centralizację procesów zaopatrzenia i sprzedaży – mówi Bogdan Biłas, Pełnomocnik Zarządu ds. Informatyki i Kierownik Projektu ze strony Sokołowa – Postawiliśmy na najlepsze standardy rozwiązań IT, a także na współpracę z BCC – firmą o dużym doświadczeniu w kompleksowych wdrożeniach SAP w firmach wielozakładowych, również w sektorze spożywczym.

W trwający od listopada 2008 r. projekt zaangażowanych jest ponad 80 osób, w tym 25 konsultantów BCC. Wdrażane rozwiązanie SAP będzie wspomagać zarządzanie finansami, środkami trwałymi, płynnością finansową, kontrolingiem, zaopatrzeniem oraz sprzedażą i dystrybucją. Ważnym elementem jest rozwiązanie SAP SEM-BCS, wspierające konsolidację wyników finansowych grupy. W zakresie projektu znajduje się również wdrożenie narzędzi SAP Business Intelligence oraz integracja SAP ERP z systemem wspomagającym zarządzanie procesami produkcyjnymi, w oparciu o platformę SAP PI (dawniej: SAP Exchange Infrastructure). Według planów, użytkownicy rozpoczną korzystanie z SAP ERP w listopadzie br.

Oprócz prac wdrożeniowych, kontrakt z BCC obejmuje dostawę serwerów i licencji na oprogramowanie SAP, a także usługi serwisowe – w tym wsparcie użytkowników (serwis aplikacyjny SAP) zapewniane przez centrum outsourcingowe BCC.

Grupa Sokołów jest kolejnym klientem BCC z sektora spożywczego. Wśród firm z tej branży, które skorzystały już z usług wdrożeń, rozwoju i outsourcingu SAP w BCC, są m.in.: Grupa Żywiec, Hortex, Kopernik, Ferrero, Kompania Piwowarska, Grupa Maspex, Nestle, Hochland, Strauss Cafe, Nordzucker, Pfeifer & Langen, Tchibo. Od 2003 r. BCC posiada status Partnera Dedykowanego SAP Polska dla branży spożywczej.

Źródło: www.bcc.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top