loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
20 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 51 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Czy Twój system Cię ogranicza?

 Rozliczając wyniki finansowe za poprzedni rok, analizując dane oraz planując kolejne działania czy budżety, kierownictwo wielu firm natrafia na ograniczenia używanego obecnie systemu ERP. Właśnie wtedy przedsiębiorcy dochodzą do wniosku, że ich organizacja rozwinęła się, ma inne cele biznesowe i potrzeby.


Podejmują decyzję o inwestycji w infrastrukturę IT i szukają nowych narzędzi, które będą odpowiadały dynamice rozwijającej się firmy oraz wymaganiom branży, w której działa przedsiębiorstwo.

Warto podkreślić fakt, że nowoczesne aplikacje wspomagające zarządzanie organizacją stają się dziś coraz łatwiejsze i intuicyjne w obsłudze. Zintegrowanie systemów klasy ERP ( np. Microsoft Dynamics NAV) z narzędziami takimi jak oprogramowanie Microsoft Office, sprawia ponadto, że pracownicy chętniej używają aplikacji biznesowych, a co za tym idzie są bardziej wydajni.

Kryzys gospodarczy, w który wkroczyliśmy wraz z początkiem 2009 roku, sprawił że właściciele i zarządy firm zastanawiają się jak przetrwać trudne czasy, zachować dobrą kondycję przedsiębiorstwa i wyjść silniejszym z opresji.

Przedsiębiorcy stawiają dziś systemom ERP nowe wymagania. Postrzegają je jako narzędzie, które nie tylko wspomaga sprawne zarządzanie firmą, ale przede wszystkim ułatwia analizowanie danych, przewidywanie i szybsze podejmowanie właściwych decyzji. Dziś aplikacje ERP mają pomóc firmom zachować stabilność finansową, nadążać za konkurencją i wykorzystywać nadążające się okazje. – mówi Janusz Małgorzaciak, ekspert systemów ERP, Microsoft Dynamics. – Można to osiągnąć nie tylko dzięki lepszej kontroli kosztów ale poprzez dostrzeganie dodatkowych możliwości zwiększenia przychodów. Przedsiębiorcy, którzy są tego świadomi, dostrzegają ograniczenia stosowania przestarzałych narzędzi, takich jak wdrażane kilka lat temu systemy finansowo - księgowe. - dodaje.

Przemysław Potapowicz, manager ds. Controlingu i IT, Farutex sp. z o.o. mówi

Farutex z małej, lokalnej firmy stał się w ciągu 18 lat działalności ogólnopolskim przedsiębiorstwem, plasującym się w czołówce firm dystrybucji żywności do segmentu HoReCa. Dodatkowo bardzo mocno rozwinęliśmy swoją ofertę oraz wprowadziliśmy możliwość zlecania produkcji określonych wyrobów wyłącznie na potrzeby danego klienta. To wymagało zreorganizowania pracy i wyraźnego podziału zadań między poszczególnymi komórkami. Na przestrzeni okresu usprawniania naszego biznesu od strony organizacyjnej i zarządczej, diametralnie zmieniały także potrzeby. Reorganizacja pracy pociągnęła za sobą konieczność dostosowania do nowych struktur istniejącego w firmie systemu IT. Dynamiczny wzrost ilości transakcji (4000 dokumentów dziennie) wymagał efektywniejszego wsparcia ze strony systemu. Dlatego pojęliśmy decyzję o wdrożeniu Microsoft Dynamics NAV.

Powyższy przykład z potwierdza, że rozwój firmy wymaga zmian nie tylko zmian w strukturze organizacyjnej firmy, ale także w jej infrastrukturze IT.

Nie odwołalne staje się zrezygnowanie z dotychczas stosowanych prostych aplikacji księgowych czy oprogramowanie biurowego typu Microsoft Excel i wdrożenie Nowoczesnego systemu ERP.. – mówi Piotr Śledź, prezes IT.Integro. Ważne jest jednak także, aby wybrać właściwe rozwiązanie i wyciągać z tego dodatkowe korzyści.

Bardzo istotne są możliwości elastycznego dopasowania systemu do specyfiki danego przedsiębiorstwa. Często niestety zdarza się sytuacja, gdzie wypracowany sposób działania firmy dający jej przewagę konkurencyjną trudno jest lub nawet nie można przełożyć do systemu wspomagającego. W takich sytuacjach firmy podkreślają możliwości Microsoft Dynamics NAV, który nie dosyć, że idealnie potrafi się dopasować do specyfiki to dodatkowo zawiera szereg rozwiązań branżowych z zaszytą wiedzą, która zwiększa pozytywne efekty z inwestycji. - dodaje Piotr Śledź, IT.Integro

Firma BDO Numerica, która jest piątą co do wielkości, międzynarodową siecią firm audytorskich i konsultingowych na świecie, z powodzeniem używa Microsoft Dynamics NAV dla siebie i swoich klientów.

Realizacja zadań oraz osiąganie celów stawianych obecnie przez rachunkowość wymagają od podmiotów gospodarczych stosowania coraz bardziej złożonych systemów informatycznych. Elektroniczne systemy ewidencji rachunkowej stały się dziś zintegrowanymi narzędziami wspomagającymi kierowanie jednostką na wielu płaszczyznach, najbardziej wrażliwym elementem z perspektywy zarządzania, pozostają jednak wciąż moduły rachunkowe. W praktyce oznacza to wdrożenie koncepcji „totalnej rachunkowości”, czyli zintegrowanej rachunkowości finansowej, zarządczej oraz podatkowej. Osiągniecie tak zdefiniowanego celu jest możliwe wyłącznie przy założeniu wdrożenia zintegrowanych systemów informatycznych klasy ERP, a jednym z najlepszych jest Microsoft Dynamics NAV. - Piotr Gracz, Client Accounting Department Director, BDO Numerica

Przykładem obrazującym korzyści z implementacji nowoczesnego systemu ERP, może być także podniesienie wydajności firmy i pracowników poprzez automatyzację codziennych działań takich jak tworzenie dokumentów. Każdy z nas jest bowiem w stanie szybko wykonać małe działanie matematyczne i obliczyć ile korzyści przyniesie skrócenie czasu tworzenia dokumentów o 30 min dziennie przez każdego z pracowników firmy. W skali roku są to potężne pieniądze.

Warto zastanowić się zatem czy używany w firmie system nie ogranicza jej rozwoju?

Źródło: www.microsoft.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top