loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
22 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

SAP Business One na budowie

Przedsiębiorstwo z branży instalacji sanitarnych Fazbud INSTAL Sp. z o.o. zdecydowało się na zakup systemu do zarządzania projektami wraz z systemem ERP SAP Business One. Prezentację funkcjonalności zarządzania firmą i projektami przeprowadziła firma SUPREMIS - Pierwszy w Polsce Złoty Partner SAP.

30 lat doświadczenia w branży budowlanej

Od 1979 roku firma Fazbud INSTAL Sp. z o.o. uczestniczyła m.in. w pracach przy budowie: elektrowni Bełchatów i Turów, kopalni węgla brunatnego w Bełchatowie, domów handlowych, centrum handlowych i dystrybucyjnych znanych koncernów: TESCO, Carefour, IKEA czy hipermarketu REAL. Jako generalny wykonawca lub podwykonawca Fazbud INSTAL prowadzi projekty instalacji sanitarnych, prefabrykacji wentylacji oraz konstrukcji stalowych zarówno w Polsce, jak i za granicą. W ofercie znajdują się

także usługi sprzętowo-transportowe. Raz, dwa, trzy … SAP Business One

Poszukiwania systemu do zarządzanie projektami i przedsiębiorstwem trwały długo. Firma przeszła dwie analizy przedwdrożeniowe, które nie przyniosły oczekiwanego efektu. Dopiero wnikliwy proces handlowo-konsultingowy pod nadzorem firmy doradczej, doprowadził do wyboru systemu do zarządzania projektami Project Management dla SAP Business One. Za prezentację rozwiązania informatycznego i udzielenie wyczerpujących odpowiedzi odpowiedzialna była firma SUPREMIS - Złoty Partner SAP.

W Fazbud INSTAL prócz funkcjonalności zarządzania projektami, rozważane były również moduły SAP Business One odpowiedzialne za wsparcie zakupów i sprzedaży wraz z elektroniczną wymianą dokumentów (EDI), zarządzanie gospodarką magazynową, zarządzanie produkcją, prowadzenie księgowości, ewidencję środków trwałych oraz za wsparcie działu kadr i płac.

System zarządzania projektami pomoże zaoszczędzić

ProjectManagement dla SAP Business One to zaawansowane rozwiązanie informatyczne do zarządzania projektami, działające w oparciu o system klasy ERP dla małych i średnich firm SAP Business One. W Fazbud INSTAL system ERP wraz z Project Management może usprawnić przepływ informacji pomiędzy działami: przygotowania produkcji, realizacji produkcji oraz zaopatrzenia. Polepszyć też może planowanie zakupów materiałów na inwestycję oraz zminimalizuje wielkość kapitału zainwestowanego w stany magazynowe, optymalizując ich ilość. Dodatkowo system może zautomatyzować proces wyliczania oraz kontrolowania limitów robocizny, materiałów oraz sprzętu, co pozwoli na ograniczenie kosztów bezpośrednich oraz pośrednich. Dzięki pełnej integracji wcześniej wspomnianych procesów z księgowością i rachunkowością zarządczą, system umożliwia bieżącą kontrolę budżetu każdej inwestycji pod względem ponoszonych kosztów i uzyskiwanych przychodów.

Elastyczność na budowie

Dzięki zaawansowanym narzędziom wspomagających zarządzanie projektem, użytkownicy systemu, mogą przeprowadzić cały proces: od planowania (również w oparciu o interaktywny wykres Gantt'a), poprzez realizację i końcowe rozliczenie z pełną analityką. Dostęp do systemu zarządzania projektami może mieć każdy kierownik budowy, z dowolnego komputera z dostępem do Internetu. Takie rozwiązanie zwiększa elastyczność firmy, skracając do minimum czas reakcji w przypadku odchyleń od harmonogramu prac oraz budżetu.

Integracja z Norma Pro

Znane w branży budowlanej, oprogramowanie do kosztorysowania Norma Pro jest wykorzystywane z sukcesem przez Fazbud INSTAL. SUPREMIS zamierza zintegrować program Norma Pro z system do zarządzania projektami ProjectManagement dla SAP Business One poprzez arkusz kalkulacyjny. Dzięki temu, wszystkie obszary działalności firmy mogą być obsługiwane przez jeden system.

Źródło: www.supremis.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top