loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Grupa Powen-Wafapomp SA, największy producent pomp przemysłowych w Polsce, wdroży system ERP wspomagający zarządzanie, oferowany przez firmę IFS. Wdrożenie IFS Applications obejmie moduły: IFS Finanse, IFS Produkcja (zarządzanie produkcją), IFS Remonty, IFS Zarządzanie Projektami, IFS Zasoby Ludzkie i IFS Płace. Docelowo z rozwiązania ma korzystać 180 użytkowników.

 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
Grupa Powen-Wafapomp SA jest największym w Polsce producentem pomp przemysłowych. Wśród odbiorców produktów oferowanych przez tę firmę są przedsiębiorstwa należące do wielu gałęzi przemysłu, od górnictwa, przez energetykę, przemysł chemiczny, paliwowy i przetwórczy, po przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjne. Odbiorcy wyrobów oferowanych przez firmę otrzymują wsparcie serwisowe w zakresie całego asortymentu pomp. Grupa Powen-Wafapomp SA realizuje także kompleksowe projekty budowy i modernizacji infrastruktury pompowej w systemie „pod klucz”. W dwóch zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w Warszawie i Zabrzu firma zatrudnia 590 osób, w tym 30 konstruktorów.

Umowa dotycząca zakupu i wdrożenia systemu ERP została podpisana 21 grudnia 2009 r. System ma zapewnić wsparcie realizacji kluczowych procesów biznesowych, zachodzących w Grupie Powen-Wafapomp SA, począwszy od finansów, poprzez zarządzanie projektami, produkcję, gospodarkę remontową, zarządzanie zasobami ludzkimi i płacami. Wdrożenie systemu IFS Applications zostanie zrealizowane w dwóch lokalizacjach przedsiębiorstwa w Warszawie i Zabrzu.
Do tej pory w Grupie Powen-Wafapomp SA, funkcjonowało wiele różnych rozwiązań informatycznych, które nie były ze sobą zintegrowane. Poszukiwaliśmy systemu, który umożliwi integrację kluczowych procesów w obrębie jednego rozwiązania, jak również zapewni dostęp do informacji na temat działalności firmy na bieżąco. Te wymagania doskonale spełnia system IFS Applications – powiedział Piotr Kańtoch, Prezes Zarządu Grupy Powen-Wafapomp SA.
Na naszą decyzję o wyborze tego rozwiązania wpływ miało doświadczenie firmy IFS we współpracy z klientami realizującymi produkcję na zamówienie, globalny zasięg dostawcy i aplikacji oraz konkurencyjna oferta. Chcemy aby system IFS Applications umożliwił nam zwiększenie elastyczności działania i pomógł obniżyć koszty – dodał Tomasz Hefczyc, Członek Zarządu, Dyrektor Ekonomiczny Grupy Powen-Wafapomp SA.
Wdrożenie IFS Applications w Grupie Powen-Wafapomp SA umożliwi integrację środowiska informatycznego funkcjonującego w firmie, ułatwi inwentaryzację zasobów przedsiębiorstwa i usprawni zarządzanie nimi. Dodatkowo system ERP wesprze procesy produkcji realizowanej w modelu projektowym, jak również zapewni obsługę kontrolingu oraz przejrzystość procesów biznesowych zachodzących w firmie.
Firma IFS ma wieloletnie, międzynarodowe doświadczenie w opracowywaniu i wdrażaniu rozwiązań wspierających działalność firm realizujących produkcję na zamówienie klienta. System IFS Applications zapewnia nie tylko wsparcie całego procesu realizacji produkcji w powyższym modelu, ale również usprawnia zarządzanie kluczowymi procesami biznesowymi, zachodzącymi w przedsiębiorstwach oraz wspiera podejmowanie decyzji. Cieszy nas, że Grupa Powen-Wafapomp SA dołączyła do grona naszych klientów realizujących produkcję na zamówienie – mówi Marcin Taranek, Prezes Zarządu IFS CEE.
Źródło: www.ifs.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top