loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

System ERP i POS w Piekarni Pod Telegrafem

Spółka HICRON podpisała umowę na dostawę i wdrożenie systemu SAP ERP i SAP HICRON POS w firmie „Piekarnia Pod Telegrafem”, specjalizującej się w wypieku i dystrybucji pieczywa. Jest to największe wdrożenie SAP ERP ze wszystkich przeprowadzonych do tej pory projektów tego typu w branży piekarniczej w Polsce.
Prace projektowe rozpoczęły się analizą procesów biznesowych i opracowaniem koncepcji wdrożenia. Start produktywny systemu zaplanowany jest na 1 października 2011 roku.

Zakres wdrożenia systemu ERP w Piekarni Pod Telegrafem znacznie wykracza poza standard. Oprócz implementacji modułów obsługujących obszar finansów (rachunkowość finansowa, księgowość majątku trwałego, przepływy, kontroling), logistyki (sprzedaż i dystrybucja, gospodarka materiałowa, obsługa magazynów wysokiego składu), produkcji oraz kadr i płac, wszystkie punkty sprzedaży Piekarni Pod Telegrafem zostaną wyposażone w autorskie rozwiązanie SAP HICRON POS współpracujące z terminalami POS i w pełni zintegrowane z systemem ERP. Co więcej, projekt zakłada wdrożenie systemu klasy business intelligence SAP Business Objects.

Celem wdrożenia systemu SAP ERP jest pełna automatyzacja sprzedaży, optymalizacja działania firmy, a także wdrożenie standardów zarządzania jakie reprezentują firmy zachodnie.
Jakość naszych wyrobów i wzorowa obsługa klienta to dla nas priorytety, dlatego zdecydowaliśmy się na wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego. Przy jego wyborze kierowaliśmy się głównie dwoma kryteriami. Po pierwsze, system musiał być wykorzystywany w branży spożywczej, z drugiej strony chcieliśmy, aby był jak najbardziej otwarty i prorozwojowy”. – mówi Roman Smolarski, Prezes Zarządu w firmie Piekarnia Pod Telegrafem „System SAP ERP wdrażany przez HICRON doskonale spełnia te wymagania. Jego zastosowanie przez liderów branży piekarniczej w Europie daje nam bezpieczeństwo obsługi wszystkich procesów. Jednocześnie doświadczenie HICRON w indywidualizacji rozwiązań SAP daje nam pewność dostosowania rozwiązania do naszych unikalnych wymagań - wyjaśnia.
Do aplikacji wspierających sprzedaż w piekarni, zaproponowanych przez HICRON, należy nowatorskie rozwiązanie SAP HICRON POS (Point of Sale). Zaimplementowane we wszystkich punktach sprzedaży Piekarni Pod Telegrafem i zintegrowane z systemem ERP umożliwi błyskawiczną obsługę sprzedaży detalicznej, z jednoczesnym odzwierciedleniem danych w systemie SAP.

Rozwiązanie będzie obsługiwało szeroko rozumiane procesy sprzedaży, obejmujące między innymi: obsługę płatności gotówkowych i bezgotówkowych, rejestrację zwrotów towarów, współpracę z urządzeniami wagowymi, sprzedaż za pomocą czytnika kodów paskowych, składanie zleceń zakupu, ich realizację i obsługę, inwentaryzację i raportowanie, zarządzanie cenami i wiele innych.
SAP HICRON POS to pierwsze w Polsce rozwiązanie oparte o technologię SAP, dedykowane do obsługi sprzedaży detalicznej i w pełni współpracujące z systemem centralnym SAP ERP. Rozwiązanie SAP HICRON POS w Piekarni Pod Telegrafem będzie wykorzystywane przede wszystkim w celu usprawnienia zarządzania sprzedażą i zatowarowaniem, a także ułatwienia przepływu informacji między centralą firmy, a jednostkami odpowiedzialnymi za sprzedaż detaliczną. W punktach sprzedaży detalicznej, osoby odpowiedzialne za sprzedaż będą korzystać bezpośrednio z dobrodziejstw systemu SAP ERP mając dostęp do bieżących informacji np. na temat cenników, rodzajów i ilości towarów, promocji, etc.... Przeprowadzane przez punkty sprzedaży detalicznej transakcje będą automatycznie odzwierciedlane w systemie centralnym - SAP ERP, dając między innymi możliwość bieżącego raportowania wyników osiąganych przez punkty sprzedaży – mówi Robert Stiller, Business Solution Architect w firmie HICRON.
Rozwiązanie SAP HICRON POS będzie wspierało sprzedaż detaliczną z sieci ponad 160 sklepów firmowych Piekarni Pod Telegrafem.

Oprogramowanie SAP HICRON POS pozwala istotnie obniżać koszty operacyjne dzięki zastosowaniu elastycznego i konfigurowalnego modelu biznesowego w którym uruchamiane są wskazane przez użytkownika procesy. Przy użyciu oprogramowania HICRON pracownicy administracyjni i sprzedawcy mogą szybko i sprawnie zmieniać reguły dotyczące zapasów i cen, stosować nowe rabaty, dodawać promocje i wprowadzać zmiany w zakresie strategii zatowarowania magazynów centralnych i punktów sprzedaży detalicznej.

Wśród firm działających w branży piekarniczej, wspierających realizacje procesów biznesowych za pomocą systemu SAP, znajdują się: Warburtons Ltd, Berlys, Fazer, Backaldrin i wiele innych.

Źródło: www.hicron.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top