loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
20 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 51 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Cemat Silicon zarządza produkcją pod nadzorem ERP

W warszawskim Cemat Silicon zakończono już prace wdrożeniowe zintegrowanego systemu ERP Microsoft Dynamics AX 2009. Nad realizacją projektu czuwał Columbus Polska.
Oprogramowanie MS Dynamics wspiera zarządzanie na poziomie produkcji, logistyki, sprzedaży, finansów i księgowości. Do tej pory firma nie korzystała z żadnego systemu ERP a jedynie ze specjalistycznego programu wspomagającego proces produkcji płytek krzemowych. Decyzję o wdrożeniu zintegrowanego wsparcia informatycznego wymusiła presja rynku i potrzeba optymalizacji kosztów. Kontrola nad łańcuchem dostaw i sprawne zarządzanie zarówno wydatkami, jak i przychodami ze sprzedaży, wymagają odpowiedniego zaplecza IT, które umożliwia stały nadzór nad poszczególnymi gałęziami działalności.

Cemat Silicon specjalizuje się w produkcji płytek krzemowych. Liczba wytwarzanych wersji przekracza tysiąc. Płytki różnią się m.in. średnicą i zastosowaną technologią produkcji. Oba te czynniki mają również wpływ na koszty produkcji oraz wysokość marży.
Zakres oferty produktowej stanowił wyzwanie dla wdrożeniowców. Sam proces implementacji systemu MS Dynamics AX zakończyliśmy w styczniu. Przez kolejne miesiące zespół wdrożeniowy wprowadzał optymalizacje do oprogramowania, wynikające właśnie z ogromnej liczby kombinacji produktów, do tego stale powiększanej – wyjaśnia Marcin Domżał, konsultant ds. wdrożeń w Columbus Polska.
Zarządzanie łańcuchem dostaw komplikował również fakt, że produkowane przez Cemat Silicon płytki krzemowe są wykorzystywane przez największe koncerny - m.in. General Electric, Mitsubishi oraz Toshiba. Cała produkcja spółki trafia na eksport - m.in. do Japonii i USA. Obecnie nad całym procesem czuwa jeden zintegrowany system.

Źródło: Columbus IT Partner

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top