loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Pakiet ERP Impuls 5 po raz kolejny w przedsiębiorstwie przemysłowym

BPSC - ERP, system ERP, Impuls 5, zarządzanie produkcjąRozpoczyna się wdrożenie systemu ERP Impuls 5 w firmie Iwamet. Firma specjalizująca się w produkcji odlewów aluminiowych korzystać będzie z 35 licencji. Prowadzona właśnie analiza przedwdrożeniowa określi zasady, na jakich system obejmie obszary: finansów i księgowości, środków trwałych, kadr i płac, gospodarki materiałowej, dystrybucji, zarządzania produkcją (MRP) oraz zarządzania relacjami z klientem.
Na oprogramowanie BPSC składać się będzie również budżetowanie, ekrany dotykowe, zarządzanie odzieżą roboczą i wyposażeniem pracownika, gospodarka narzędziowa oraz aplikacja Intrastat.

Najistotniejszy powodem wdrożenia zintegrowanego systemu klasy ERP w firmie IWAMET jest potrzeba integracji obszarów funkcjonalnych. Konieczne stało się usprawnienie przepływu informacji między wydziałami przedsiębiorstwa, co oznacza bieżący dostęp do danych na poziomie gospodarczym pomiędzy księgowością, magazynami, produkcję czy działem kadrowo-płacowym.
Poszukiwaliśmy zintegrowanego systemu klasy ERP, który pomógłby nam scalić całość procesów biznesowych spółki. Analizując rynek systemów wspomagających zarządzanie przedsiębiorstwem wybraliśmy system Impuls 5 firmy BPSC. Oprogramowanie spełniło nasze wymagania, a dostawca przekonał swoją elastycznością, rynkowym doświadczeniem oraz solidnie przygotowaną kadrą konsultantów – zauważa Piotr Malinowski – Główny Informatyk – Kierownik Wdrożenia w firmie Iwamet.
Działalność IWAMET koncentruje się w obszarach odlewnictwa metali nieżelaznych, precyzyjnej obróbki mechanicznej i usług narzędziowych. Wyroby firmy przeznaczone są dla przemysłu lotniczego, motoryzacyjnego, obronnego, energetycznego, medycznego, transportu kolejowego.

W 2007 r. IWAMET przejął od Federal Mogul Gorzyce S.A. wydział aluminiowych odlewów kształtowych. Począwszy od 2007 r. IWAMET realizuje plan inwestycyjny związany z uruchomieniem nowoczesnej odlewni w Stalowej Woli. W 2008 r. uruchomiona została produkcja odlewów aluminiowych w technologii formowania w piasku w oparciu o masy chemoutwardzalne (metoda cold-box) i zainstalowano nowe maszyny podwajając tym samym zdolności produkcyjne w niskim ciśnieniu.

Iwamet specjalizuje się w produkcji odlewów aluminiowych wykonywanych w technologii odlewania niskociśnieniowego, grawitacyjnego w kokilach i w formach piaskowych. Aktualnie firma przygotowuje się do rozpoczęcia produkcji odlewów magnezowych.

Źródło: www.bpsc.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top