loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
21 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 55 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności, JEST JUŻ DOSTĘPNY DO POBRANIA!


KLIKNIJ I POBIERZ EGZEMPLARZ JUŻ DZIŚ!


PARTNERZY RAPORTU ERP 2021

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Atlanta Poland SA działa na polskim rynku hurtowym od 1991 r. Spółka dysponuje nowoczesnymi liniami produkcyjnymi do przetwarzania orzechów i migdałów. Obecnie Atlanta jest jednym z największych polskich importerów bakalii z prawie 30-proc. udziałem w rynku. W wyniku szybkiego rozwoju firmy, w 2008 roku w Atlanta Poland podjęto decyzję o wdrożeniu zintegrowanego systemu ERP, zastępując dotychczasowe narzędzia IT nowoczesnym rozwiązaniem firmy IFS.
Cele, które chcieliśmy osiągnąć, to zapewnienie przejrzystości procesów produkcyjnych i magazynowych oraz dostęp na bieżąco do informacji na temat aktualnych cen, stanów magazynowych i sprzedaży. Nowy system miał nam pomóc szczególnie w obszarze zarządzania magazynem i rozliczaniem produkcji – powiedziała Elżbieta Kujawska, Dyrektor Finansowy Atlanta Poland SA. Wybraliśmy IFS Applications ze względu na elastyczność rozwiązania i jego złożoną funkcjonalność dostosowaną do potrzeb naszej firmy.
Wdrożeniem systemu ERP objęto obie lokalizacje: centralę w Gdańsku oraz zakład w Dąbrowie Górniczej. Projekt obejmował obszar finansów, produkcji i dystrybucji. Podstawowe korzyści z wdrożenia IFS Applications to zwiększenie efektywności produkcji, usprawnienie gospodarki magazynowej i skrócenie czasu realizacji zamówień.
Dzięki rozbudowanej funkcjonalności modułu automatycznego rozliczania kosztów, możemy obecnie prowadzić rozliczanie kosztów z dokładnością do konkretnego produktu czy klienta. Znamy na bieżąco zarówno koszty produkcji, jak i dodatkowe narzuty. To pozwala nam dynamicznie zarządzać poziomem marży dla klientów i prowadzić politykę bonusów dla naszych odbiorców. Wielkim ułatwieniem są również automatyczne wyciągi bankowe. Dzięki temu mamy aktualną informację o naszych zobowiązaniach i należnościach od naszych klientów, co ułatwia zarządzanie pieniądzem w firmie – powiedziała Elżbieta Kujawska.
Cieszymy się, że funkcjonalność i elastyczność naszego rozwiązania zapewnia przedsiębiorstwom działającym na wysoce konkurencyjnym rynku produktów spożywczych szybki zwrot z inwestycji i wzrost wydajności – powiedział Marcin Taranek, Prezes Zarządu IFS CEE.
W Atlanta Poland SA wdrożono następujące komponenty IFS Applications: IFS Finanse™, IFS Dystrybucja™ i IFS Produkcja™. Z systemu korzysta 62 użytkowników.

Źródło: www.ifsworld.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top