loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Atlanta Poland SA działa na polskim rynku hurtowym od 1991 r. Spółka dysponuje nowoczesnymi liniami produkcyjnymi do przetwarzania orzechów i migdałów. Obecnie Atlanta jest jednym z największych polskich importerów bakalii z prawie 30-proc. udziałem w rynku. W wyniku szybkiego rozwoju firmy, w 2008 roku w Atlanta Poland podjęto decyzję o wdrożeniu zintegrowanego systemu ERP, zastępując dotychczasowe narzędzia IT nowoczesnym rozwiązaniem firmy IFS.
Cele, które chcieliśmy osiągnąć, to zapewnienie przejrzystości procesów produkcyjnych i magazynowych oraz dostęp na bieżąco do informacji na temat aktualnych cen, stanów magazynowych i sprzedaży. Nowy system miał nam pomóc szczególnie w obszarze zarządzania magazynem i rozliczaniem produkcji – powiedziała Elżbieta Kujawska, Dyrektor Finansowy Atlanta Poland SA. Wybraliśmy IFS Applications ze względu na elastyczność rozwiązania i jego złożoną funkcjonalność dostosowaną do potrzeb naszej firmy.
Wdrożeniem systemu ERP objęto obie lokalizacje: centralę w Gdańsku oraz zakład w Dąbrowie Górniczej. Projekt obejmował obszar finansów, produkcji i dystrybucji. Podstawowe korzyści z wdrożenia IFS Applications to zwiększenie efektywności produkcji, usprawnienie gospodarki magazynowej i skrócenie czasu realizacji zamówień.
Dzięki rozbudowanej funkcjonalności modułu automatycznego rozliczania kosztów, możemy obecnie prowadzić rozliczanie kosztów z dokładnością do konkretnego produktu czy klienta. Znamy na bieżąco zarówno koszty produkcji, jak i dodatkowe narzuty. To pozwala nam dynamicznie zarządzać poziomem marży dla klientów i prowadzić politykę bonusów dla naszych odbiorców. Wielkim ułatwieniem są również automatyczne wyciągi bankowe. Dzięki temu mamy aktualną informację o naszych zobowiązaniach i należnościach od naszych klientów, co ułatwia zarządzanie pieniądzem w firmie – powiedziała Elżbieta Kujawska.
Cieszymy się, że funkcjonalność i elastyczność naszego rozwiązania zapewnia przedsiębiorstwom działającym na wysoce konkurencyjnym rynku produktów spożywczych szybki zwrot z inwestycji i wzrost wydajności – powiedział Marcin Taranek, Prezes Zarządu IFS CEE.
W Atlanta Poland SA wdrożono następujące komponenty IFS Applications: IFS Finanse™, IFS Dystrybucja™ i IFS Produkcja™. Z systemu korzysta 62 użytkowników.

Źródło: www.ifsworld.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top