loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Silspek wspiera rozwój systemem ERP Microsoft Dynamics NAV

Firma Silspek jest producentem wysokiej jakości mieszanek elastomerowych na bazie kauczuku silikonowego. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w produkcji, dystrybucji i sprzedaży, a także doradztwie w zakresie doboru i optymalizacji mieszanki, zajmując pozycję lidera na rynku polskim. Wyroby firmy znajdują zastosowanie we wszystkich gałęziach przemysłu związanych z wyrobami gumowymi – począwszy od smoczków dla niemowląt, a skończywszy na uszczelnieniach statków kosmicznych.
Specyfika działalności firmy wymagała wprowadzenia otwartego systemu, elastycznego względem indywidualnych potrzeb firmy, z możliwością rozbudowy, a także łatwego i szybkiego we wdrożeniu. Co więcej, do decyzji o wprowadzeniu rozwiązania przyczyniła się rosnąca liczba klientów, dalsze perspektywy rozwoju firmy, chęć doskonalenia obsługi klienta oraz konieczność usprawnienia przepływu informacji pomiędzy spółką a współpracującą z nią firmą handlową Woburg. W rezultacie Zarząd Silspek zadecydował o wdrożeniu systemu ERP Microsoft Dynamics NAV. Implementacji systemu dokonała firma Softart, posiadająca wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań wspomagających zarządzanie w różnych branżach gospodarczych.

Zakres wdrożenia systemu objął wprowadzenie kilku modułów usprawniających funkcjonowanie przedsiębiorstwa, tj.: Produkcja, Magazyn, Zakupy, Księga Główna (częściowo w Biurze Rachunkowym) oraz Sprzedaż, wspierana przez system CRM. Na potrzeby firmy opracowano również funkcjonalność wspomagającą gospodarkę ubraniami roboczymi oraz wprowadzono usprawnienia nie będące samodzielnymi funkcjonalnościami: obszerne adaptacje w obsłudze procesów międzyfirmowych, automatyczne alerty czy liczne dostosowania z obszaru produkcji (np. wprowadzenie pojęcia partii). Usprawniono również obszar raportowania (w tym rozliczanie handlowców) oraz obszar realizacji dla Biura Rachunkowego, głównie w zakresie opracowania danych do uzgodnień z magazynami.

Nowe oprogramowanie zostało zintegrowane z funkcjonującym już w firmie systemem Magazynier w zakresie obsługi obrotów magazynowych surowców i wyrobów. Microsoft Dynamics NAV współpracuje także z programami obsługującymi w czasie rzeczywistym elementy procesu produkcyjnego (np. ważenie surowców, ewidencja czasu mieszania i pakowania, ważenie i znakowanie produktów).

Microsoft Dynamics NAV znacznie usprawnił procesy zachodzące wewnątrz firmy, pozwalając na oszczędność czasu, sprawniejszą komunikację i efektywniejsze wykonywanie obowiązków przez pracowników firmy. System umożliwił efektywną współpracę i szybki przepływ informacji pomiędzy firmami Silspek i Woburg, automatyzując proces wystawiania wszystkich dokumentów w obu przedsiębiorstwach oraz redukując czas realizacji skomplikowanych formalności.

Oferowane przez aplikację zaawansowane narzędzia analityczne dostarczające informacji o bieżącej sytuacji firmy oraz łatwy dostęp do aktualnych danych w czasie rzeczywistym umożliwiły kierownictwu firmy szybkie i trafne podejmowanie strategicznych decyzji. Funkcje raportowania i analiz pozwoliły na łatwe przygotowywanie zestawień i sprawozdań, co znacznie usprawniło pracę i zaoszczędziło cenny czas pracowników.

Co więcej, prostota obsługi, intuicyjny interfejs oraz możliwość integracji z aplikacjami pakietu Microsoft Office, a w szczególności z programem Outlook sprawiły, że pracownicy szybko opanowali obsługę systemu bez zbędnych i kosztownych szkoleń. Użytkownicy rozwiązania nie tracą już czasu na wyszukiwanie i analizę danych oraz ich ręczne przepisywanie, koncentrując się wyłącznie na wykonywaniu codziennych obowiązków, kluczowych z punktu widzenia rozwoju firmy.

Informatyzacja produkcji sprawiła, że każdy jej proces oraz stany magazynowe wszystkich surowców rejestrowane są na bieżąco w czasie rzeczywistym. Dzięki temu kierownictwo ma pełny obraz aktualnej sytuacji każdego zlecenia i może lepiej zarządzać działalnością firmy.

Ponadto, system ERP Dynamics NAV pozwolił na optymalizację obsługi klienta poprzez dostęp do aktualnych informacji o nim, możliwość dostosowania oferty do indywidualnych potrzeb, szybkie odpowiadanie na zapytania oraz uzyskanie pełnej przejrzystości zachodzących operacji. Dzięki integracji ze SQL Server, Microsoft Dynamics NAV umożliwia wzrost wydajności i korzystanie z funkcjonalności analizy biznesowej bazującej na SQL Server, pozwalając na łatwiejszy i szybszy wgląd w bieżące funkcjonowanie firmy.
Z perspektywy dwóch pełnych lat obrachunkowych przepracowanych na systemie Microsoft Dynamics NAV można powiedzieć z pełną odpowiedzialnością, że decyzja o jego wdrożeniu była słuszna. Odczucie satysfakcji uwydatnia fakt, że firma wdrażająca system w naszej spółce stanęła na wysokości zadania, służąc szybką pomocą techniczną, doradztwem i nieszablonowymi pomysłami, umożliwiającymi wprowadzenie jeszcze lepszych rozwiązań. System Microsoft Dynamics NAV można nazwać rozwiązaniem, które rozwija się wraz z firmą i jej potrzebami. – komentuje Piotr Wochnik, Prezes Zarządu, Silspek Sp. z o.o.
Źródło: MICROSOFT

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top