loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Korporacyjne wdrożenie systemu ERP w Husqvarna Polska

Zakończył się projekt wdrożeniowy modelu korporacyjnego systemu ERP Oracle JD Edwards w firmie Husqvarna Polska. Projekt był realizowany przy współudziale firmy Hogart Business Systems.
Grupa Husqvarna to największy na świecie producent zmechanizowanego sprzętu ogrodowego, takiego jak między innymi: piły łańcuchowe, podkaszarki, kosiarki i traktory ogrodowe. Grupa jest również europejskim liderem w produkcji ogrodowych urządzeń nawadniających i jednym ze światowych liderów w sektorze urządzeń tnących i narzędzi diamentowych dla przemysłu budowlanego i kamieniarskiego. Dotychczasowa działalność firmy w Polsce koncentrowała się głównie na dystrybucji, obecnie działa już otwarta w kwietniu 2011 roku fabryka w podkarpackim Mielcu, na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Nowo otwarta fabryka produkuje kosiarki typu rider oraz tradycyjne kosiarki, spełniające wysokie wymagania rynku europejskiego.

W związku z dynamicznym rozwojem firmy i budową nowej fabryki w Mielcu, Polska stała się ważnym punktem na ścieżce rozwojowej Husqvarny. Wszystko to spowodowało, że Husqvarna zadecydowała o wdrożeniu w polskim oddziale firmy szwedzkiego modelu korporacyjnego systemu ERP Oracle JD Edwards, który z powodzeniem funkcjonuje w innych przedstawicielstwach firmy na świecie. Postanowiono również uzupełnić istniejący model o produkcję i sprzedaż.

Projekt zrealizowany w firmie Husqvarna Polska objął swoim zakresem następujące obszary funkcjonalne: zakupy, sprzedaż, finanse, produkcja z MRP oraz magazyn wysokiego składu z obsługą mobile RF Smart. Realizacją całego projektu zajął się szwedzki zespół wdrożeniowy. W drugim etapie był on wspomagany przez konsultantów Hogart Business Systems, których głównymi zadaniami była analiza wdrożeniowa, parametryzacja, konfiguracja systemu oraz doradztwo projektowe, szkolenia użytkowników końcowych, a także nadzór nad efektywnym dostosowaniem systemu do polskich wymogów prawno-gospodarczych.

W czerwcu 2011 roku oprócz dostępnych magazynów w nowo powstałej fabryce uruchomiono również dodatkowe powierzchnie magazynowe w Pilźnie. Wtedy również zdecydowano o rozszerzeniu i przemodelowaniu dotychczasowego rozwiązania modułu magazynu wysokiego składu w taki sposób, aby obejmował dwie lokalizacje, które w systemie podlegają pod jeden magazyn. Całość prac z tym związanych powierzono zespołowi firmy Hogart Business Systems. Projekt był dość złożony i skomplikowany z uwagi na wysoki wolumen bardzo zróżnicowanego asortymentu (wielkość, opakowania) oraz konieczność zastosowania reguł uzupełnień będących w zgodzie z filozofią „Lean manufacturing” wykorzystywaną w Husqvarnie. Dodatkowe utrudnienie stanowiła konieczność zachowania standardów FIFO oraz fakt, że konsultanci Hogart Business Systems musieli spełnić wysokie wymagania dokumentacyjne narzucone przez szwedzkiego partnera.

Całość prac wdrożeniowych realizowano w międzynarodowym środowisku w kilku zespołach reprezentujących dział IT oraz biznes, co tylko potwierdza, że projekt charakteryzował się dużą złożonością i kompleksowością, a to z kolei wymagało od obu stron dużej dyscypliny planistycznej oraz sprawnej komunikacji. Obecnie system jest weryfikowany podczas największego wolumenu produkcyjnego, dodatkowo jest ciągle dostrajany odpowiadając na zaawansowane potrzeby użytkowników. Dodatkowo Husqvarna Polska przeszła pomyślnie procesy audytorskie zarówno wewnętrzne, jak i realizowane przez PriceWaterhouseCoopers, co najlepiej świadczy o jakości zrealizowanych zadań w polskim oddziale firmy.

Źródło: HOGART BUSINESS SYSTEMS

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top