loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Zakłady Metalowe „Postęp” SA, czołowy producent elementów metalowych dla sektora motoryzacyjnego, wprowadziły najnowszą wersję systemu ERP - QAD Enterprise Applications. Firma wdrożyła aplikację QAD w 1999 roku. Od tego czasu kolejne wersje systemu wspierają dynamiczny rozwój zabrzańskiego producenta.
Oprogramowanie zapewnia kompleksowe wsparcie strategicznych i operacyjnych procesów w przedsiębiorstwie (dystrybucja, produkcja, finanse). Wraz z wdrożeniem nowej wersji przewidziane są zmiany optymalizacyjne w obszarze logistyki i produkcji oraz implementacja narzędzi administracyjnych do samodzielnego tworzenia modyfikacji. Firma korzysta z 64 licencji systemu QAD na terenie 3 zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w Zabrzu, Gliwicach i Rudzie Śląskiej.

Przedsiębiorstwo specjalizuje się w wielkoseryjnej produkcji wyrobów z blach, taśm stalowych, rur i prętów. Koncentruje się na tworzeniu elementów konstrukcji samochodowych: karoserii, siedzeń, układów wydechowych, a także silników prądu stałego. Elementy schodzące z taśmy produkcyjnej ZM Postęp są montowane w pojazdach takich producentów, jak Fiat, Ford, Opel, Peugeot, Audi, Seat, Skoda, VW, Daimler, Smart, Volvo, czy Scania. Obecnie Zakłady Metalowe „Postęp” S.A. są znaczącym dostawcą komponentów metalowych dla przemysłu motoryzacyjnego w Polsce i Europie. Firma należy do grona rynkowych pionierów w zakresie zastosowania najnowocześniejszych rozwiązań informatycznych i organizacyjnych, co plasuje ją w gronie najlepiej zinformatyzowanych firm w Polsce .
Sercem naszej firmy jest system wspomagający zarządzanie klasy ERP. Zmienił on całkowicie naszą mentalność, kulturę organizacyjną i usprawnił realizację procesów logistycznych i produkcyjnych. Jak wyglądałaby nasza firma gdybyśmy go nie posiadali? Trudno mi to sobie wyobrazić, na pewno rozwój na obecnym poziomie nie byłby możliwy – twierdzi Piotr Kubiak, wiceprezes zarządu ZM Postęp.
ZM Postęp realizuje dostawy swoich produktów w modelu „just-in-time” na terenie całej Unii Europejskiej. Spółka eksportuje wyroby m.in. do Francji i Niemiec. Wdrożenie systemu QAD wyeliminowało konieczność utrzymywania dedykowanego magazynu wyrobów gotowych, pomimo że firma produkuje miesięcznie około czterech milionów różnych części. W związku z tym, że zabrzański zakład realizuje produkcję pod konkretne wywołania klientów, kierując produkty bezpośrednio na linie montażowe samochodów, sprawny system wspomagający zarządzanie jest absolutną koniecznością.
ZM Postęp produkujące wielkoseryjnie dla przemysłu motoryzacyjnego muszą być wyposażone w system ERP, zapewniający efektywne funkcjonowanie zakładu – przekonuje Piotr Kubiak. – Z pewnością jednym z kryteriów wprowadzenia najnowszej wersji systemu QAD są pozytywne doświadczenia związane z użytkowaniem poprzednich wersji. Jako firma, która przez wiele lat korzystała z aplikacji, doceniamy stabilność, bezpieczeństwo i wygodę użytkowania oprogramowania QAD.
Kierownictwo spółki podkreśla, że system QAD daje pełną kontrolę nad działalnością firmy, co jest szczególnie istotne w branży motoryzacyjnej, żyjącej rytmem produkcji i dostaw. - Tutaj, gdzie nigdy nie ma pewności w jakiej ilości zostanie złożone zamówienie przez odbiorcę, nieodzowne jest pełne kontrolowanie procesu logistycznego na każdym etapie – od momentu dostawy materiału, poprzez przygotowanie planu produkcji, na konteneryzacji i wysyłce kończąc – przekonuje Piotr Kubiak.
Zakłady Metalowe Postęp to doskonały przykład rdzennie polskiego producenta, który z powodzeniem czerpie z najlepszych, globalnych praktyk logistycznych i produkcyjnych zaszytych w systemie QAD. Jest dla nas szczególnie ważne, aby w ten sposób wspierać polskie przedsiębiorstwa. ZM Postęp to również jeden z pierwszych użytkowników aplikacji QAD w Polsce i firma, która szczegółowo zna funkcjonalność naszego systemu. Tym bardziej cieszy fakt, że kierownictwo firmy świadomie podjęło decyzję o kontynuowaniu współpracy w kolejnych latach – podkreśla Mateusz Ciesielski, Account Manager w QAD Polska.
Wśród głównych korzyści wdrożenia systemu ERP przedstawiciele spółki wskazują usprawnienie procesu produkcji, uzyskane dzięki precyzyjnemu planowaniu i kontroli produkcji oraz obniżenie zapasów i zmniejszenie kosztów ich utrzymywania. Konsekwencją użytkowania systemu jest także poprawa jakości obsługi klienta oraz większa elastyczność i szybkość reagowania. Wprowadzenie elektronicznej obsługi harmonogramów klientów pozwoliło na poprawę efektywności dostaw, a elektroniczna wymiany danych zdecydowanie zwiększyła dokładność i sprawność całego procesu.

Źródło: www.qad.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top