loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

System ERP dla KRUK-a

W.KRUK jest liderem rynku jubilerskiego i najstarszą firmą jubilerską w Polsce, która istnieje od ponad 170 lat. W.KRUK, będący wcześniej samodzielną firmą W.KRUK S.A., dołączył do VISTULA GROUP S.A., stając się jednym z podmiotów firmy, która obecnie skupia cztery ekskluzywne marki – Vistula, Wólczanka, W.KRUK oraz Deni Cler Milano. W związku z fuzją firm pojawiła się potrzeba dostosowania infrastruktury informatycznej W.KRUK do oprogramowania funkcjonującego w obrębie Grupy Vistula. Wybór padł na rozwiązanie ERP Microsoft Dynamics NAV, które od dłuższego czasu było już wykorzystywane w Grupie Vistula.
O wdrożeniu systemu zadecydowała potrzeba konsolidacji w jednym systemie informatycznym firm Grupy Vistula, z zachowaniem ich specyficznych wymagań. Microsoft Dynamics NAV sprawdził się w Grupie Vistula i jest stale modyfikowany wedle zmieniających się wymagań i potrzeb rozwijającej się grupy firm. – przyznaje Robert Jagucki, Dyrektor IT, Vistula Group S.A.
W firmie W.KRUK wdrożono ERP Microsoft Dynamics NAV wraz z funkcjonalnościami odpowiadającymi na specyficzne potrzeby branży jubilerskiej. Implementację powierzono firmie NAV.COM, która wcześniej wdrożyła już to rozwiązanie w firmie Vistula&Wólczanka oraz jest odpowiedzialna za stały rozwój ERP w Vistula Group S.A. Cały proces implementacji trwał 83 dni, z czego dwa tygodnie zajęły analizy oraz programowanie.
Dużym wyzwaniem była taka modyfikacja systemu, która dostarczyłaby W.KRUK niezbędnych funkcjonalności do efektywnego działania w branży jubilerskiej.” – mówi Tomasz Fica, Project Manager, NAV.COM. – Zastosowanie metody SURE STEP oraz szczegółowe rozmowy z pracownikami firmy dotyczące oczekiwań co do nowego systemu sprawiły, że wdrożenie zostało przeprowadzone relatywnie szybko i – co najważniejsze – bezproblemowo. – dodaje.
Zakres implementacji objął obszary produkcji i jej rozliczania oraz dystrybucji produktów do salonów firmowych. Oprócz tego wprowadzono wybrane modyfikacje systemu, niezbędne do efektywnego działania przedsiębiorstwa, takie jak moduł DataMatrix zarządzający konfiguracją i emisją etykiet do wybranej drukarki czy mechanizm związany z wyceną wyrobów, który umożliwia oszacowanie kosztów wybranych zleceń produkcyjnych w trakcie realizacji. Z kolei mechanizm dotyczący zamówień na produkcję umożliwił poszerzenie zakresu informacji służących planowaniu i rozliczaniu produkcji.
System Microsoft Dynamics NAV w pełni zarządza procesami centrali firmy. Nadzoruje obieg zapasów, rozliczanie produkcji, zarządza zakupami i dyspozycjami wydań do sieci sklepów. Wszystkie operacje gospodarcze mają swoje odzwierciedlenie w postaci wielowymiarowych zapisów księgowych w ramach całej Grupy. – mówi Robert Jagucki, Dyrektor IT, Vistula Group S.A.
Rozwiązanie usprawniło proces zaopatrywania salonów firmowych i zamówień zakupów, rejestrację i rozliczanie produkcji i zarządzanie magazynem, a także zapewniło integralność i spójność danych, zwiększając kontrolę nad procesami zachodzącymi wewnątrz firmy. Dzięki możliwości weryfikacji aktualnych stanów magazynowych oraz sprzedaży, sklepy firmowe na terenie całego kraju mogą sprawniej działać oraz stale podnosić jakość oferowanych produktów.

Źródło: MICROSOFT

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top