loading...
RAPORT ERP
IFS: POLECAMY
POLECAMY
18 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 46 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

Metamorfoza sztandarowego systemu Comarch ERP

Comarch udostępnił na rynku najnowszą wersję flagowego systemu ERP – Comarch ERP XL. Rozwiązanie w odsłonie oznaczonej numerem 11.0 zostało przygotowane w dwóch opcjach interfejsowych – dotychczas znanej, oraz nowej, opartej na nowoczesnym menu wstęgowym. Oprócz nowego interfejsu system został także wzbogacony o ok. 150 nowych funkcjonalności ze wszystkich obszarów operacyjnych.
Wśród użytkowników aplikacji biznesowych znaleźć można zarówno zwolenników maksymalnej prostoty w wyglądzie, jak i entuzjastów mocniej rozbudowanej warstwy graficznej. Z myślą o drugiej grupie równolegle z dotychczas dostępną wersją interfejsową rozwijana jest nowa szata graficzna Comarch ERP XL, a wraz z nią szereg nowych możliwości wpływających na wygląd oraz ergonomię pracy z systemem. Warto wymienić choćby możliwość dodawania skrótów do wybranych obszarów systemu, czy też ułatwioną pracę z kolumnami list.

W trosce o jeszcze większe bezpieczeństwo danych klientów, w wersji 11.0 została pogłębiona współpraca systemu Comarch ERP XL z narzędziem do backupu danych iBard24. Opcja tworzenia kopii bezpieczeństwa baz danych za pomocą usługi iBard24 jest obecnie dostępna bezpośrednio z poziomu systemu. Dodatkowo, klienci Comarch ERP XL mogą skorzystać z 20-procentowego rabatu na 30 GB konto iBard24.

Nowa wersja Comarch ERP XL jest już przygotowana na obsłużenie zmian w podatku VAT, które mają być wprowadzone od 1 stycznia 2013 roku. Największe z proponowanych przez Ministerstwo Finansów nowości w prawie mają dotyczyć: zmiany zasady, która określa moment powstania obowiązku podatkowego, wzrostu stawek VAT na niektóre towary, wprowadzenia faktury uproszczonej, eliminacji faktur wewnętrznych oraz zmian w kadrach i płacach, m.in. wprowadzenia raportu RMUA dla pracowników za cały poprzedni rok.

Spośród licznych zmian w obszarze logistyki szczególną uwagę warto zwrócić na możliwość obsługi tzw. promocji pakietowych. Promocje łączone (np. kup dwie sztuki, a trzecią otrzymasz gratis) są coraz szerzej wykorzystywane w praktyce gospodarczej. Comarch ERP XL pozwala na obsługę wielu różnych scenariuszy tego typu promocji, a także na prowadzenie analiz tego obszaru w narzędziu Business Intelligence.

Nowa wersja systemu pozwala także na rejestrację obrotu złomem zgodnie z obowiązującymi przepisami, w myśl których to nabywca jest zobowiązany do naliczenia podatku należnego, który jednocześnie stanowi dla niego podatek naliczony.

Comarch ERP XL 11.0 został zintegrowany z wirtualną drukarką firmy inPost, dzięki czemu jego użytkownicy będą mogli korzystać z usługi tzw. poczty hybrydowej. Pozwoli ona na przesyłanie wybranych dokumentów systemu (np. faktura czy korekta do faktury) do firmy inPost za pośrednictwem Internetu, gdzie dokument zostanie zakopertowany i następnie dostarczony odbiorcy.

Zmiany w obszarze Business Intelligence to m.in. udostępnienie zupełnie nowego rozwiązania Comarch ERP XL BI Start, stworzonego z myślą o przedsiębiorcach, dla których pełna funkcjonalność modułu BI nie jest w danym momencie niezbędna. Narzędzie Comarch ERP XL BI Start oparte jest na technologii in-memory, co oznacza, że wszystkie dane oraz raport przechowywane są w pamięci operacyjnej. Dzięki temu analizy opierają się na bieżących danych, oraz nie ma potrzeby korzystania z dodatkowego serwera na potrzeby działania platformy analitycznej.

Kolejną nowością jest narzędzie Comarch ERP Mobilny BI, pozwalające przeglądać oraz edytować raporty na urządzeniu z platformą Android. Istotną zmianą jest także udostępnienie mechanizmu alokacji kosztów, dzięki któremu klient będzie mógł rozbijać koszty ogólne według zdefiniowanych przez siebie kluczy podziałowych. Pozwoli to np. na tworzenie wielopoziomowych analiz marż.

System Comarch ERP XL to od lat najchętniej wykorzystywany system klasy ERP w Polsce. Obecnie wykorzystuje go około 3700 firm,, a w 2011 roku rozwiązanie wybrało 359 nowych klientów. Sprzedaż rozwiązania Comarch ERP XL w 2011 roku zwiększyła się o 13 proc.

Źródło: COMARCH

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Ceramika Nowa Gala zarządza procesami sprzedaży przy pomocy chmurowego systemu Oracle CX Cloud

Oracle Polska informuje, że w firmie Ceramika Nowa Gala zakończył się podstawowy etap wdrożenia modułów sprzedażowych chmurowego systemu…

Wiodące przedsiębiorstwo budownictwa prefabrykowanego z Wielkiej Brytanii, Caledonian Modular, stawia na IFS Applications 10

IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że Caledonian Modular, wiodący dostawca rozwiązań dla branży budownictwa…

Globalna sieć sklepów obuwniczych CCC zwiększa rentowność dzięki technologiom Oracle

Polska sieć sklepów obuwniczych CCC przyspiesza transformację cyfrową, wykorzystując rozwiązania Oracle przeznaczone dla przedsiębiorstw…

Polskie startupy zmieniają rynek IT

Fundacja Startup Poland już po raz czwarty wydała raport dotyczący polskiej branży startupów. Badanie „Polskie Startupy. Raport 2018” swoim…

W 2019 cyfryzacja w Europie mocno przyspieszy

Jakie tempo ma cyfryzacja europejskiej gospodarki? Według IDC to ponad 15%. Tyle rok rocznie będą rosły inwestycje europejskiego biznesu w…

Nowe perspektywy dla dyrektorów finansowych

O nowych możliwościach działania, które dzięki nowoczesnym technologiom uzyskują dzisiaj dyrektorzy finansowi, opowiada Piotr Ferszka, Dyrektor…

Previous Next Play Pause

ENOVA

Katalog Rozwiązań IT

Back to top