loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
21 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 55 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności, JEST JUŻ DOSTĘPNY DO POBRANIA!


KLIKNIJ I POBIERZ EGZEMPLARZ JUŻ DZIŚ!


PARTNERZY RAPORTU ERP 2021

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

"Wróbel" wdroży system ERP w prywatnej chmurze

T-Systems,wdroży rozwiązania w chmurze prywatnej dla Mirosław Wróbel Sp. z o.o. – autoryzowanego dealera marki Mercedes Benz. Dzięki współpracy z T-Systems, największa sieć dealerska funkcjonująca na Dolnym Śląsku uzyska dostęp m.in. do działającego w chmurze systemu ERP klasy DMS oraz usług z zakresu VoIP over cloud. Wspólną siecią teleinformatyczną zostaną objęte wszystkie oddziały firmy w kilku miastach, co zoptymalizuje pracę całej sieci dealerskiej. Kontrakt został zawarty na 4 lata.
Dzięki przeniesieniu infrastruktury IT firmy do chmury prywatnej, pracownicy spółki Mirosław Wróbel zyskają dostęp do usług, oprogramowania i przestrzeni dyskowej znajdującej się na serwerach w nowopowstałym data center T-Systems Polska w Katowicach. Użytkownicy będą mieli możliwość zdalnego korzystania z systemu ERP, platformy telekomunikacyjnej Voice over IP oraz sieci WiFi. Szeroki zakres usług teleinformatycznych obejmie siedem oddziałów firmy: we Wrocławiu, Pietrzykowicach, Opolu, Jeleniej Górze i Lubinie. Spółka T-Systems będzie również odpowiedzialna za politykę backupów Klienta.

Cloud computing będzie najszybciej rozwijającą się technologią na rynku usług IT w Europie. T-Systems jest pionierem cloud computingu – firma oferuje usługi w chmurze od 2005 r., wiele lat zanim technologia ta stała się wiodącym tematem w branży. Zdaniem analityków IDC, spółka jest liderem w zakresie dostarczania usług w modelu chmury prywatnej w Europie, a cloud computing stanowi niezwykle ważny element w inteligentnych rozwiązaniach sieciowych dla sektorów: energetycznego, motoryzacyjnego oraz zdrowotnego.
Rozwiązania wdrażane u największego dolnośląskiego dealera marki Mercedes-Benz to ważny projekt realizowany na polskim rynku. Pokazuje, że krajowe firmy podążają już za światowymi trendami technologicznymi. Zastosowane rozwiązania optymalizują koszty, zapewniając jednocześnie wysoką efektywność pracy i ułatwiając przepływ informacji między pracownikami. Co ważne, przenosząc zasoby do chmury obliczeniowej, T-Systems gwarantuje ciągłość i niezawodność działania systemów, ponosząc pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo powierzonych danych - mówi Alexander Bartz, Prezes Zarządu T-Systems Polska.
Pełne wdrożenie w Mirosław Wróbel Sp. z o.o. zostało zaplanowane na połowę października 2012 r. Od tego momentu T-Systems będzie również zarządzać usługami oraz prowadzić 24-godzinny monitoring systemów przez 48 miesięcy.
Nasza strategia stawia na dynamiczny rozwój zarówno poprzez poprawę wyników obecnej działalności, jak i jej rozszerzanie o kolejne jednostki biznesowe, dlatego potrzebujemy kompleksowych i nowoczesnych rozwiązań IT - mówi Michał Łuczak, prezes spółki Mirosław Wróbel. Dotychczasowy model i stan infrastruktury IT znacząco ograniczały nasz rozwój. Wspólnie z własną firmą doradczą opracowaliśmy model architektury korporacyjnej IT obejmujący procesy biznesowe, dane, oprogramowanie i infrastrukturę tak, aby najlepiej oddać model naszej firmy jako systemu wzajemnie zależnych od siebie komponentów.
Kompleksowe wdrożenie zaprojektowanych w spółce Mirosław Wróbel rozwiązań powierzono T-Systems Polska. Firma posiada 7-letnie doświadczenie w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań teleinformatycznych w modelu cloud – nazywane „Cloud 7.0”. Aktualnie z rozwiązań T-Systems w chmurze korzysta już ponad 100 największych firm na całym świecie. Grupa odpowiadała za przeniesienie do chmury m.in. całego system bilingowego Deutsche Telekom, danych zawartych na 8 tys. serwerów firmy paliwowej Shell, a w kwietniu podpisała kontrakt z British American Tobacco wart 160 mln EUR, na mocy którego lider rynku tytoniowego będzie m.in. korzystał z oprogramowania biznesowego w chmurze.

Źródło: T-Systems Polska

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top