loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

SAP ERP wesprze spółki Akwawit-Polmos S.A. i Wratislavia-Bio sp. z o.o.

SAP - ERP, business intelligence, system ERPSAP ERP oraz rozwiązanie Business Intellgence - SAP BusinessObjects Edge wesprą Grupy Bartimpex - Akwawit-Polmos S.A. i Wratislavia-Bio sp. z o.o.. Akwawit-Polmos należy do czołówki przedsiębiorstw sektora spirytusowego w Polsce, jest również liderem na krajowym rynku bioetanolu, natomiast Wratislavia-Bio to wiodący producent biopaliw.
Rozwiązania SAP funkcjonują już w wiodących spółkach sektora paliwowego, jak PKN Orlen S.A. i Grupa Lotos S.A.; sprawdziły się również w spółkach sektora alkoholowego, jak Grupa CEDC S.A. czy Stock Polska sp. z o.o.

Projekt wdrożenia SAP obejmie kluczowe procesy biznesowe w wybranych jednostkach biznesowych spółek, a jego celem jest usprawnienie zarządzania produkcją, sprzedażą i finansami oraz przygotowanie nowoczesnych narzędzi analitycznych dla Zarządu Akwawit-Polmos i Wratislavia-Bio.
Szybki rozwój Akwawit-Polmos wymaga najbardziej efektywnych narzędzi wsparcia zarządzania – powiedział Grzegorz Ślak, Prezes Zarządu Akwawit-Polmos S.A. oraz Wratislavia-Bio sp. z o.o. Wdrożenie wiodących na rynku rozwiązań SAP pozwoli nam realizować strategię wzrostu w oparciu o najbardziej aktualne i precyzyjne dane nt. naszego biznesu, a jednocześnie postawi nasze spółki w jednym rzędzie z krajowymi liderami w obu branżach.
Celem wdrożenia jest optymalne wykorzystanie dostępnych zasobów produkcyjnych oraz usprawnienie analizy informacji. Docelowo z systemu będzie korzystało ponad 100 użytkowników.

Rozwiązania SAP zostały wybrane ze względu na możliwość obsługi produkcji procesowej, a także doświadczenie SAP w obszarze rozwiązań dedykowanych dla przemysłu chemicznego. System ERP ma zapewnić wsparcie wszystkich procesów biznesowych w tym: finansów, kontrolingu, zarządzania gospodarką magazynową, zarządzania sprzedażą, zarządzania produkcją i kontrolą jakości, obsługą zamówień i zakupów. Wdrożona zostanie również pełna obsługa procesu akcyzowego i podatkowego.

Równolegle z systemem SAP ERP wdrożone zostanie rozwiązanie SAP w zakresie business intelligence, które ma za zadanie usprawnić analizę procesów biznesowych i finansowych we wszystkich jednostkach Akwawit-Polmos S.A. oraz Wratislavia-Bio sp. z o.o. SAP BusinessObjects Business Intelligence przyspieszy proces przygotowywania raportów, umożliwi także monitorowanie kluczowych wskaźników wydajności.

Źródło: www.sap.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top