loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
20 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 51 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

SAP ERP wesprze spółki Akwawit-Polmos S.A. i Wratislavia-Bio sp. z o.o.

SAP - ERP, business intelligence, system ERPSAP ERP oraz rozwiązanie Business Intellgence - SAP BusinessObjects Edge wesprą Grupy Bartimpex - Akwawit-Polmos S.A. i Wratislavia-Bio sp. z o.o.. Akwawit-Polmos należy do czołówki przedsiębiorstw sektora spirytusowego w Polsce, jest również liderem na krajowym rynku bioetanolu, natomiast Wratislavia-Bio to wiodący producent biopaliw.
Rozwiązania SAP funkcjonują już w wiodących spółkach sektora paliwowego, jak PKN Orlen S.A. i Grupa Lotos S.A.; sprawdziły się również w spółkach sektora alkoholowego, jak Grupa CEDC S.A. czy Stock Polska sp. z o.o.

Projekt wdrożenia SAP obejmie kluczowe procesy biznesowe w wybranych jednostkach biznesowych spółek, a jego celem jest usprawnienie zarządzania produkcją, sprzedażą i finansami oraz przygotowanie nowoczesnych narzędzi analitycznych dla Zarządu Akwawit-Polmos i Wratislavia-Bio.
Szybki rozwój Akwawit-Polmos wymaga najbardziej efektywnych narzędzi wsparcia zarządzania – powiedział Grzegorz Ślak, Prezes Zarządu Akwawit-Polmos S.A. oraz Wratislavia-Bio sp. z o.o. Wdrożenie wiodących na rynku rozwiązań SAP pozwoli nam realizować strategię wzrostu w oparciu o najbardziej aktualne i precyzyjne dane nt. naszego biznesu, a jednocześnie postawi nasze spółki w jednym rzędzie z krajowymi liderami w obu branżach.
Celem wdrożenia jest optymalne wykorzystanie dostępnych zasobów produkcyjnych oraz usprawnienie analizy informacji. Docelowo z systemu będzie korzystało ponad 100 użytkowników.

Rozwiązania SAP zostały wybrane ze względu na możliwość obsługi produkcji procesowej, a także doświadczenie SAP w obszarze rozwiązań dedykowanych dla przemysłu chemicznego. System ERP ma zapewnić wsparcie wszystkich procesów biznesowych w tym: finansów, kontrolingu, zarządzania gospodarką magazynową, zarządzania sprzedażą, zarządzania produkcją i kontrolą jakości, obsługą zamówień i zakupów. Wdrożona zostanie również pełna obsługa procesu akcyzowego i podatkowego.

Równolegle z systemem SAP ERP wdrożone zostanie rozwiązanie SAP w zakresie business intelligence, które ma za zadanie usprawnić analizę procesów biznesowych i finansowych we wszystkich jednostkach Akwawit-Polmos S.A. oraz Wratislavia-Bio sp. z o.o. SAP BusinessObjects Business Intelligence przyspieszy proces przygotowywania raportów, umożliwi także monitorowanie kluczowych wskaźników wydajności.

Źródło: www.sap.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top