loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
20 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 51 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

SAP Business One w Polskiej Dystrybucji Budowlanej

Polska Dystrybucja Budowlana we współpracy z firmą 7milowy wdraża nowoczesną platformę B2B dla swoich partnerów handlowych w oparciu o system SAP Business One. Start produktywny planowany jest na styczeń 2014 r.

 

Od stycznia 2013 r. w Polskiej Dystrybucji Budowlanej (PDB) realizowany jest projekt wdrożenia zintegrowanego systemu SAP Business One oraz powiązanej z nim nowoczesnej platformy B2B. PDB jest dynamicznie rozwijającą się spółką zajmującą się sprzedażą materiałów oraz usług budowlanych. Na rynku firma rozpoznawana jest pod marką Doradca Budowlany 24.

Zakres wdrożenia obejmuje obszary sprzedaży, logistyki, finansów, gospodarki magazynowej, a także kadr i płac. W ramach projektu zostanie przygotowana integracja z rozwiązaniami EDI dostawców - producentów materiałów budowlanych, platforma dla klientów - hurtowni budowlanych oraz Doradców Budowlanych 24.

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Innowacyjna Gospodarka. Start produkcyjny rozwiązania planowany jest na styczeń 2014 r., wraz z rozpoczęciem nowego roku obrachunkowego w PDB. Z systemu oraz platformy początkowo będzie korzystać ok. 35 użytkowników.

Za realizację projektu wdrożenia SAP Business One w PBD jest odpowiedzialna firma 7milowy. Agnieszka Waleń-Wosiek, Manager Projektu w Polskiej Dystrybucji Budowlanej podkreśla:
PDB działa na bardzo konkurencyjnym rynku. Sprawność organizacyjna w zakresie szybkości i rzetelności komunikacji z naszymi klientami i dostawcami to dla nas priorytet. Zintegrowany system SAP Business One oraz platforma B2B stworzona specjalnie dla PDB przez firmę 7milowy, wyposaża nas w najlepszej klasy narzędzia do komunikacji zewnętrznej oraz wewnętrznej. Tworząc koncepcję rozwiązania, dokładnie zdefiniowaliśmy cele, jakie chcemy osiągnąć. Obecnie, w trakcie projektu, konsekwentnie realizujemy założenia, korzystając z doświadczenia specjalistów z 7milowego.
Polska Dystrybucja Budowlana będzie korzystać z SAP Business One w modelu outsourcingu. Platforma sprzętowa będzie zlokalizowana w centrum przetwarzania danych BCC na zasadzie kolokacji. 7milowy będzie świadczyć usługi wsparcia serwisowego dla użytkowników oraz administracji systemu.

Polska Dystrybucja Budowlana Sp. z o.o. to dynamicznie rozwijająca się firma działająca na rynku materiałów oraz usług budowlanych. Oprócz szerokiej oferty produktów wielu renomowanych producentów, firma wprowadziła innowacyjną usługę: Doradca Budowlany 24 (DB24).

Źródło: www.7milowy.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top