loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Nowe oblicze systemu ERP Microsoft Dynamics NAV

4 września br. zakończyła się trzydniowa, międzynarodowa konferencja „DirectionsEMEA 2013”, zorganizowana w Wiedniu przez partnerów firmy Microsoft koncentrujących swoje działania wokół systemu ERP – Microsoft Dynamics NAV. Spotkanie, które zgromadziło ponad 900 przedstawicieli partnerów systemu z całego świata, obfitowało w prelekcje, warsztaty i sesje networkingowe dotyczące zastosowania Dynamics NAV przez klientów, a także liczne dyskusje w kuluarach, które stanowiły unikalną okazję do wymiany doświadczeń związanych z możliwościami i wdrożeniem rozwiązania.

 
DirectionsEMEA jest najlepszym miejscem, aby całemu środowisku zaangażowanemu w rozwój tego produktu zaprezentować nowości, które zostały wprowadzone w NAV 2013 R2 – stwierdził Paul White, Senior Director, Microsoft Dynamics ERP.
Zwrócił on uwagę, że wersja R2 jest wynikiem głębokiego zaangażowania koncernu w rozwój systemu Dynamics NAV oraz na to, że Microsoft dokłada wszelkich starań, aby oprogramowanie stało się wiodącą aplikacją dla klientów z segmentu małych i średnich przedsiębiorstw.

Bardzo istotny wkład w zawartość merytoryczną przygotowanych prezentacji oraz warsztatów miał duński oddział firmy Microsoft ds. rozwoju systemu. To właśnie eksperci z Kopenhagi przedstawili najnowszą wersję rozwiązania Microsoft Dynamics NAV 2013 R2, w której wprowadzono rewolucyjną zmianę – system będzie w pełni zintegrowany z Microsoft Office 365 oraz dostępny na platformie Windows Azure.

Ścisła integracja systemu z Microsoft Office 365 likwiduje barierę pomiędzy dostępem do danych biznesowych a sposobem, w jaki użytkownicy je opracowują. Pojedyncze logowanie, np. poprzez platformę SharePoint, pozwoli pracować na obu najczęściej wykorzystywanych w biznesie aplikacjach. Taka integracja umożliwi wzbogacenie procesów biznesowych o obszar workflow i dostęp do danych poprzez sieć. Także usprawnienia w obszarze zarządzania środkami pieniężnymi wpłyną na lepsze zarządzanie ryzykiem i ułatwią prowadzenie działalności gospodarczej. Zmiany dotyczą nie tylko nowych funkcjonalności, ale także widoku użytkownika – zarówno klienta sieci Web, jak i standardowego, instalowanego na komputerze.

Drugim, istotnym elementem, który został wprowadzony do wersji R2 jest możliwość hostowania systemu na platformie Windows Azure, która pozwala klientom na obniżenie kosztów wdrożenia całego systemu Dynamics NAV.

Usprawnienia te mają sprawić, iż Microsoft Dynamics NAV 2013 stanie się systemem ERP najchętniej wybieranym przez klientów z segmentu MŚP, gdyż z jednej strony będzie zapewniał szybki i łatwy dostęp do danych biznesowych i zarządzania procesami, a z drugiej – umożliwiał wykorzystanie wszystkich aplikacji pakietu Microsoft Office 365. Co więcej Microsoft zapewnia bezpieczny i wydajny dostęp do swoich data center, gdzie umieszczone będą aplikacje wykorzystywane w chmurze. Dzięki temu klienci nie będą musieli się już martwić o serwery, kopie zapasowe i aktualizacje oprogramowania, a skupią się wyłącznie na prowadzonym biznesie.

Konferencja DirectionsEMEA podzielona została na trzy ścieżki tematyczne. Prezentacje pod hasłem „biznes” ujawniały tajniki sprzedaży i licencjonowania systemu oraz sposobów prezentacji jego możliwości ze szczególnym naciskiem na udogodnienia, jakie niosą ze sobą możliwości klienta dopasowanego do roli (tzw. Role Tailored Client). Ścieżka „konsulting” prezentowała zagadnienia związane z odwzorowaniem procesów biznesowych klienta w systemie oraz integracji z innymi narzędziami IT używanymi w firmie. Natomiast ścieżka „techniczna” pozwalała na bardzo specjalistycznym poziomie sprawdzić, jakie są wymagania techniczne co do instalacji systemu, w jaki sposób tworzyć dodatkowe aplikacje lub funkcjonalności oraz maksymalizować wydajność oprogramowania oraz optymalnie wykorzystywać jego ustawienia.

O różnorodności zastosowań Microsoft Dynamics NAV świadczy także obecność bardzo licznej grupy partnerów koncernu prezentujących swoje rozwiązania dodatkowe, np. aplikacje mobilne i raportujące, systemy do automatycznego czytania dokumentów i tworzenia workflow oraz szczegółowego planowania produkcji i wiele innych.

Co ciekawe, konferencja DirectionsEMEA jest organizowana samodzielnie przez środowisko partnerów Microsoft Dynamics NAV. Jednym z członków komitetu organizacyjnego jest przedstawiciel z Polski – Piotr Śledź, Prezes IT.integro, certyfikowanego partnera Microsoft Dynamics NAV w Polsce.
DirectionsEMEA zostało stworzone kilka lat temu, głównie, jako inicjatywa partnerów niemieckojęzycznych. Przez ten czas rozrosło się z kilkudziesięcioosobowego spotkania do kilkusetosobowej konferencji. Partnerzy zgłaszają nam coraz więcej tematów, którymi chcą się podzielić, a Microsoft dba o to, aby pokazywać nowości wprowadzone w systemie. Dzięki temu program konferencji cały czas się rozwija. Już teraz nie możemy doczekać się przyszłorocznego DirectionsEMEA, gdzie poznamy zarysy kolejnej wersji NAV – Microsoft Dynamics NAV 2014 ‘Crete’ – mówi Piotr Śledź.
Co więcej, jedna z prezentacji biznesowych dotyczyła nowo budowanego przez Microsoft kanału partnerskiego, jakim jest program MasterVAR. Polega on na tym, że wybrani partnerzy z różnych krajów otrzymują możliwość stworzenia samodzielnie własnej sieci partnerskiej, która pod ich nadzorem będzie sprzedawała i wdrażała rozwiązanie Microsoft Dynamics NAV.

Źródło: MICROSOFT

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top