loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Texpol wdraża system ERP wraz z dedykowanym rozwiązaniem do zarządzania magazynem

Firma Texpol Sp. z o.o., specjalizująca się w przetwórstwie drewna, wdrożyła najnowszą wersję systemu ERP NAV firmy Microsoft – Dynamics NAV 2015 – oraz opracowane przez NAV24 kompletne rozwiązanie do zarządzania magazynem dostosowane do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa. Głównym celem wdrożenia była optymalizacja logistyki, produkcji oraz obrotu towarowego w Texpol.


 
Wdrożenie w firmie Texpol rozpoczęliśmy w listopadzie 2014 roku. Wówczas na rynku polskim dostępna była wersja Microsoft Dynamics NAV 2013 R2. Uruchomienie produkcyjne systemu w tej wersji nastąpiło 7 stycznia 2015 roku. Wraz z pojawieniem się 15 stycznia 2015 roku kolejnej polskiej wersji rozwiązania – Dynamics NAV 2015 – eksperci naszej firmy opracowali metodykę błyskawicznego przejścia do wyższej wersji systemu, wykorzystując narzędzia dostarczone przez Microsoft RAPID Upgrade. Dzięki temu została zapewniona ciągłość pracy, a sam moment przejścia pomiędzy wersją 2013 a 2015 trwał zaledwie 45 minut – komentuje Arkadiusz Leśniak, Prezes Zarządu NAV24 Sp. z o.o.
Proces implementacji objął wszystkie obszary działania firmy Texpol – od produkcji, przez księgowość, po sprzedaż i logistykę. Ze względu na dużą ilość surowców i towarów, dość specyficzny sposób rozliczania kosztów oraz integrację procesów z powiązanym z firmą podmiotem funkcjonującym we Włoszech, jednym z kluczowych wyzwań było wprowadzenie pełnej identyfikacji wraz z dokładnością co do numeru partii.

Z tego powodu konieczne było zautomatyzowanie procesu rejestrowania operacji produkcyjnych, logistycznych oraz magazynowych za pomocą etykiet logistycznych oraz kodów kreskowych. Aby to osiągnąć, firma NAV24 wdrożyła rozwiązanie oparte o system Microsoft Dynamics NAV oraz w pełni zintegrowane z nim urządzenia mobilne z wbudowanym systemem Windows Phone 8.1.

Dzięki migracji do nowej wersji systemu Microsoft Dynamics NAV firma Texpol zautomatyzowała obrót towarów, poprawiła oznakowanie surowców oraz półproduktów, usprawniła kontrolę wydajności produkcji oraz zwiększyła efektywność wykorzystania materiałów produkcyjnych.

Z kolei wdrożona funkcjonalność terminali z dedykowanym rozwiązaniem firmy NAV24 umożliwiła Texpol realizowanie przyjęć i operacji magazynowych powiązanych z procesami produkcyjnymi, obsługę kodów kreskowych, przesunięć towarów między lokalizacjami magazynu oraz pracę offline wraz z automatyczną synchronizacją bez konieczności dokowania terminali.
Implementacja Microsoft Dynamics NAV 2015 w Texpol przeprowadzona przez firmę NAV24 jest jednym z pierwszych w Polsce wdrożeń nowej wersji rozwiązania. Cieszymy się, że nasz system jest chętnie wybierany przez polskie przedsiębiorstwa, spełniając ich indywidualne oczekiwania w zakresie zwiększenia produktywności, redukcji kosztów operacyjnych czy wzrostu konkurencyjności – komentuje Monika Burdach, Opiekun Kluczowych Partnerów Microsoft Dynamics NAV, Microsoft.
Źródło: MICROSOFT

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top