loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
20 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 51 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Oprogramowanie wspomagające zarządzanie firmą to w dzisiejszych czasach nie tyle dobra praktyka, co wręcz konieczność. Procesy zachodzące w przedsiębiorstwie, niezależnie od skali jego działalności, bez odpowiedniego wsparcia stają się nieefektywne, co prędzej czy później negatywnie rzutuje na konkurencyjność całej organizacji. Najbardziej kompleksowe z informatycznych narzędzi wsparcia biznesu – systemy klasy ERP – kojarzone jeszcze do niedawna z dużymi międzynarodowymi korporacjami, mogą być obecnie z powodzeniem wykorzystywane w niemal każdym przedsiębiorstwie.

 REKLAMA 
 3 30 04 350x350 
 
Dzięki tym nowoczesnym rozwiązaniom kontakty z dostawcami, relacje z klientami, gospodarka magazynowa, czy wreszcie poszczególne fazy procesu produkcji stają się mierzalne i kontrolowalne, co niejednokrotnie przekłada się na wymierne korzyści finansowe dla właścicieli. Trzeba zatem postawić sprawę jasno. Najważniejsze pytanie związane z wdrożeniem systemu ERP, brzmi dzisiaj nie „czy?”, lecz „kiedy?”. Tu pojawia się jednak problem – na który z dostępnych systemów warto się zdecydować? Z jednej strony klient ma bowiem do dyspozycji rozwiązania oferowane przez dużych producentów, których udziały rynkowe i rozpoznawalność marki niestety nie zawsze są wprost proporcjonalne do funkcjonalności i niezawodności systemu. Z drugiej, proste i często niedopracowane programy oferujące bardzo ograniczone funkcjonalności. Na szczęście w zalewie wspomnianych aplikacji zdarzają się prawdziwe perełki. Rozwiązaniem, obok którego z pewnością żaden manager nie powinien przejść obojętnie, jest system ERP firmy Foonsy. Nowoczesne, synergiczne oprogramowanie dla biznesu.

Firma Foonsy, której nazwa stanowi akronim anglojęzycznego wyrażenia „focus on synergy”, definiującego filozofię całej organizacji, funkcjonuje na polskim rynku od 2011 r. Jej flagowy produkt stworzony i rozwijany przez zespół wykwalifikowanych projektantów i programistów, system Foonsy®ERP, łączy w sobie innowacyjność, elastyczność oraz szeroki zakres funkcjonalny, który jest w stanie zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagającego klienta.

Jakie są zatem główne zalety programu? Przede wszystkim wieloplatformowa koncepcja dostępu, zarówno z poziomu dedykowanych aplikacji (platforma Windows oraz systemy mobilne iOS i Android), jak i wybranej przeglądarki internetowej. Dzięki tak kompleksowym rozwiązaniom firma może być zarządzana z dowolnego miejsca na świecie, przy pomocy prawie każdego urządzenia posiadającego, za pośrednictwem przeglądarki, dostęp do Internetu. Co ważne, wszystkie wersje systemu są ze sobą kompatybilne, a synchronizacja danych pomiędzy urządzeniami a serwerem odbywa się w czasie rzeczywistym.

Kolejnym wyjątkowym atutem jest pełna wielojęzyczność aplikacji, obecna nawet w obszarze algorytmów technologicznych. Dzięki temu możliwa staje się koordynacja działań międzynarodowych zespołów projektowych, które za pośrednictwem systemu mogą bez przeszkód porozumiewać się w różnych językach np. przy udostępnianiu zapisów technologicznych prowadzonych prac.

Foonsy®ERP umożliwia również obsługę sieci klientów, opartej na centralnej bazie danych o dowolnym stopniu zagnieżdżenia. Dzięki temu przedsiębiorstwo może udostępniać poszczególnym odbiorcom wybrane towary i informacje z nimi związane, technologie wytwarzania wyrobów gotowych, a nawet gotowe modele biznesowe. Co więcej, z pomocą systemu możliwe staje się prowadzenie odrębnej działalności gospodarczej przez podmioty podrzędne.

Nie można jednak oceniać systemu ERP bez analizy tego, co w nim najważniejsze, czyli poszczególnych elementów programu oraz ich funkcjonalności. Produkt firmy Foonsy ma w tym zakresie wiele do zaoferowania, a w pakiecie klient otrzymuje moduły: Office, Kontrahenci, CRM, Towary, Cenniki, Technologia, Oferty, Zamówienia, Dostawy, Zakupy, Magazyn, Produkcja, Sprzedaż, Transport, Serwis, Procesy, Projekty, Administracja, Pracownicy, Pieniądz, Księgi, Intrastat oraz Analizy BI (Business Intelligence).

Elementem wyróżniającym aplikację spośród innych systemów ERP jest z pewnością moduł Foonsy Office. Narzędzie to stanowi wysoce funkcjonalny pakiet biurowy, obejmujący klienta poczty elektronicznej, przeglądarkę www, kalendarz, organizer zadań, narzędzie do tworzenia diagramów, edytor tekstu oraz arkusz kalkulacyjny, które niemal w niczym nie ustępują najlepszym rozwiązaniom rynkowym tego typu. Co więcej, Office jest w pełni zintegrowany z pozostałymi modułami ERP, a sterowanie całością odbywa się z poziomu wspólnego okna interfejsu użytkownika.

Warto wspomnieć również, iż decydując się na wdrożenie systemu, klient ma możliwość wyboru modelu współpracy. Dostępne są dwie opcje licencjonowania. Stacjonarny model Local, w którym baza danych zlokalizowana jest na serwerze klienta oraz usługowy model Cloud, gdzie oprogramowanie udostępnione jest w chmurze, za pośrednictwem serwerów Foonsy. Pierwsze z rozwiązań dedykowane jest przedsiębiorstwom wymagającym dostępu do danych poprzez sieć lokalną, bez konieczności połączenia z Internetem. W modelu tym, klient sam odpowiada za serwery baz danych, zapewnienie archiwizacji, a także utrzymanie infrastruktury niezbędnej do prawidłowego działania oprogramowania. Druga możliwość to doskonała opcja dla klientów pragnących uniknąć inwestycji związanych z samodzielnym tworzeniem infrastruktury informatycznej oraz zaplecza technicznego. Dostęp do danych odbywa się w tym przypadku poprzez Internet, z wykorzystaniem urządzeń stacjonarnych lub mobilnych. Oba rozwiązania oferują oczywiście pełną funkcjonalność systemu.

Podsumowując, Foonsy®ERP stanowi doskonałe narzędzie wspomagające rozwiązywanie złożonych problemów biznesowych oraz integrujące kluczowe procesy odpowiedzialne za dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa. To kompleksowe i przyjazne dla użytkownika oprogramowanie, dzięki któremu nawet najtrudniejsze wyzwania stają się osiągalne. System efektywnie wspiera przedsiębiorstwa w dążeniu do osiągania trwałych i wymiernych korzyści ekonomicznych, tworząc relacje w otoczeniu wewnętrznym i zewnętrznym firmy, a także usprawniając oraz optymalizując przepływ informacji biznesowych. Dzięki Foonsy®ERP wspomniana już synergia w działaniu, tak istotna zarówno dla twórców opisywanego oprogramowania, jak i potencjalnych klientów, staje się faktem. Przez wzgląd na omówione wyżej argumenty, przytoczone na samym początku pytanie, „kiedy wdrożyć system ERP?” znajduje prostą odpowiedź: Jak najszybciej! Natomiast problem z wyborem samego systemu, wydaje się być już raczej nieaktualny.

Źródło: www.foonsy.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top