loading...
RAPORT ERP
IFS: POLECAMY
POLECAMY
18 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 46 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ
IT.IntegroPod koniec 2017 roku odbędzie się światowa premiera kolejnej wersji systemu ERP Microsoft Dynamics NAV. Nie będzie ona stanowić rewolucji, ale kończy erę systemów z rodziny NAV, dając początek nowym możliwościom. Czas przygotować się na cyfrową transformację.


 REKLAMA 
 ifs 380 380 styczen 2019 
 
Na arenę wchodzi Dynamics 365 „Tenerife”

Microsoft Dynamics NAV 2018 pojawi się w grudniu 2017 roku. Na wiosnę zapowiadane jest wprowadzenie wersji NAV 2018R2. Premiera w Polsce planowana jest na pierwszą połowę przyszłego roku. Zmiany, przedstawione zostały w trakcie konferencji Directions EMEA 2017, mają charakter kosmetyczny. Podobnie jak jego wcześniejsze wersje, system będzie można wdrożyć w modelu subskrypcyjnym, jak i on-premise. Nowości pojawiają się przede wszystkim w obszarze personalizacji i ulepszeń, które podniosą wydajność i wygodę pracy użytkowników.

W międzyczasie programiści Microsoft pracują nad rozwiązaniem o charakterze strategicznym, znanym pod roboczą nazwą – Dynamics 365 „Tenerife”. Jego oficjalna premiera planowana jest na wiosnę 2018 roku.

Dynamics 365 „Tenerife” to odpowiedź na rozwój przedsiębiorstw, nowych oczekiwań i transformacji cyfrowej. Jest to kontynuacja strategii Microsoft, która zmierza do stworzenia innowacyjnego, zintegrowanego rozwiązania dla biznesu, łączącego możliwości systemu ERP, chmury, Office 365, LinkedIn oraz rozwiązań partnerskich.

Co nowego w NAV 2018?

Microsoft planuje rebranding marki Dynamics NAV. Niebawem przestanie funkcjonować nazwa Dynamics NAV. Po zapowiadanej wersji NAV 2018, system ERP dołączy do rodziny produktów Microsoft pod wspólnym szyldem Dynamics 365.

Nowa wersja systemu NAV koncentruje się na wprowadzeniu ulepszeń, które pozwalają usprawnić pracę. Najważniejsze wśród nich to:

Interfejs programowania integracji API

Interfejs REST API pozwala ułatwić programistom prowadzenie prac związanych z integracją z systemem Dynamics NAV. Bazuje on na usługach sieciowych z prostym uwierzytelnianiem. Elementy interfejsu mogą być wykorzystywane niezależnie bądź w połączeniu z rozszerzeniami w przypadku, gdy niezbędne jest dodanie elementów interfejsu lub logiki biznesowej systemu NAV.

Spersonalizowane środowisko pracy

Dzięki nowym rozwiązaniom systemu Dynamics NAV, użytkownik już dzięki kilku kliknięciom może wyświetlić dane powiązane z jego obszarem działalności.

Podgląd i wydruk raportów

Nowa funkcjonalność Podgląd raportów pozwala wyświetlać faktury, deklaracje podatkowe, zestawienia kontrolne i bilansowe bezpośrednio w systemie ERP bez potrzeby pobierania plików.

Możliwe będzie wykonanie synchronizacji CRM całkowicie w tle

W najnowszej wersji można wykonać pełną synchronizację po wcześniejszym ustawieniu parametrów połączenia CRM. Jest ona wykonywana w tle, dzięki czemu użytkownicy systemu nie muszą przerywać pracy.

Analiza sprawozdań finansowych w Microsoft Excel

Użytkownicy, którzy korzystają z widoków głównych dyrektora handlowego oraz księgowego mogą teraz wskazać, które sprawozdania finansowe mają być dostępne w programie Excel. Wybrane sprawozdanie można wyświetlać nie tylko w trybie stacjonarnym, ale również w przeglądarce w aplikacji Excel Online. Dane połączone są z Microsoft Dynamics NAV.

W Wielkiej Brytanii dostępna jest także funkcjonalność pozwalająca wyświetlać nazwy nabywcy, dostawcy oraz kontaktu i powiązanych adresów na podstawie NIP. Określony NIP można zweryfikować w dostępnym w formie usługi webowej rejestrze EC VAT VIES, która pozwala na skojarzenie NIP (nr VAT) z nazwą i adresem danej firmy lub osoby.

Zgłaszanie zestawień sprzedaży do UE przekraczających 9999 pozycji

Funkcja NAV 2018 obsługuje zgłoszenia zestawień sprzedaży do Unii Europejskiej przekraczające liczbę 9999 pozycji. W przypadku zgłoszenia obszernego raportu system ERP generuje odpowiednie komunikaty i przesyła je na portal Government Gateway. Wyniki zgłoszenia są dostępne w zapisach dziennika.

Obecnie jesteśmy świadkami ewolucyjnych zmian strategii Microsoft, które są wynikiem szybkiego rozwoju technologii, społeczeństwa i biznesu. Najnowszy system Dynamics NAV jest pomostem między biznesem, który znamy a światem modeli cyfrowych, do którego zmierzamy.

Źródło: www.IT.integro.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Ceramika Nowa Gala zarządza procesami sprzedaży przy pomocy chmurowego systemu Oracle CX Cloud

Oracle Polska informuje, że w firmie Ceramika Nowa Gala zakończył się podstawowy etap wdrożenia modułów sprzedażowych chmurowego systemu…

Wiodące przedsiębiorstwo budownictwa prefabrykowanego z Wielkiej Brytanii, Caledonian Modular, stawia na IFS Applications 10

IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że Caledonian Modular, wiodący dostawca rozwiązań dla branży budownictwa…

Globalna sieć sklepów obuwniczych CCC zwiększa rentowność dzięki technologiom Oracle

Polska sieć sklepów obuwniczych CCC przyspiesza transformację cyfrową, wykorzystując rozwiązania Oracle przeznaczone dla przedsiębiorstw…

Polskie startupy zmieniają rynek IT

Fundacja Startup Poland już po raz czwarty wydała raport dotyczący polskiej branży startupów. Badanie „Polskie Startupy. Raport 2018” swoim…

W 2019 cyfryzacja w Europie mocno przyspieszy

Jakie tempo ma cyfryzacja europejskiej gospodarki? Według IDC to ponad 15%. Tyle rok rocznie będą rosły inwestycje europejskiego biznesu w…

Nowe perspektywy dla dyrektorów finansowych

O nowych możliwościach działania, które dzięki nowoczesnym technologiom uzyskują dzisiaj dyrektorzy finansowi, opowiada Piotr Ferszka, Dyrektor…

Previous Next Play Pause

ENOVA

Katalog Rozwiązań IT

Back to top