Newsletter

loading...
Banner IFS 160x200 2017


SmartReactor
SmartReactor

( SmartMedia Sp. z o.o.)


SmartReactor jest jedyną na polskim rynku oraz unikalną w skali światowej aplikacją kompleksowo wspomagającą zarządzanie należnościami i ryzykiem kredytowym. Jest uzupełnieniem popularnych programów finansowo-księgowych, czy ERP stosowanych w firmach polskich i międzynarodowych.Ogólny opis systemu:

Rozwiązanie SmartReactor wspomaga realizację skutecznej polityki zarządzania należnościami w firmach. SmartReactor jest jedyną na polskim rynku oraz unikalną w skali światowej aplikacją kompleksowo wspomagającą zarządzanie należnościami i ryzykiem kredytowym; rozwiązaniem skutecznym nawet w najbardziej skomplikowanych strukturach organizacyjnych. SmartReactor należy do klasy systemów ARMS i jest uzupełnieniem wszystkich programów finansowo-księgowych, ERP, czy CRM stosowanych w firmach polskich i międzynarodowych.

SmartReactor to rozwiązanie dedykowane dla organizacji, dla których ważna jest optymalizacja polityki należnościowej i zwiększanie efektywności zarządzania przepływami finansowymi w firmie. SmartReactor zapewni firmie dokładnie taki stopień kontroli nad należnościami, jakiego firma potrzebuje.

Modułowa budowa aplikacji SmartReactor pozwala dostosować ją do wymogów i oczekiwań rynku firm komercyjnych, czyli praktycznie do potrzeb każdego przedsiębiorstwa. Zaawansowana technologia aplikacji SmartReactor jest elastyczna, dzięki czemu proces integracji rozwiązania z dowolnym systemem księgowym, czy systemem ERP jest szybki i nieskomplikowany.

Dzięki rozwiązaniu SmartReactor controling finansowy w firmach to nie tylko rozbudowany system raportów i statystyk, ale także automatyzacja procesów decyzyjnych oraz monitoring procesów, jakie zachodzą na linii klient-firma.

Najważniejsze zalety systemu SmartReactor to między innymi:

 • automatyzacja czynności,

 • skrócenie procesów zarządzania należnościami,

 • łatwa integracja z istniejącymi systemami informatycznymi,

 • bezpieczny dostęp z poziomu przeglądarki WWW,

 • zwiększenie mobilności pracowników,

 • czytelny, intuicyjny interfejs,

 • wspomaganie właściwej organizacji czasu pracy,

 • systematyzacja pracy działu finansowego,

 • szybka i trafna ocena polityki należnościowej,

 • poprawa szybkości i jakości podejmowanych decyzji,

 • poprawienie płynności finansowej i redukcja kosztów ukrytych,

 • wspomaganie kreowania właściwego wizerunku wierzyciela.

Więcej informacji: www.smartmedia.com.pl/smartreactor


Dedykowane branże: 

Dedykowane dla organizacji, dla których ważna jest optymalizacja polityki należnościowej i zwiększanie efektywności zarządzania przepływami finansowymi w firmie. SmartReactor zapewni firmie dokładnie taki stopień kontroli nad należnościami, jakiego firma potrzebuje.


Przykładowe wdrożenia:

 
 • Tele-Fonika Kable Sp. z o.o. S.K.A.
 • Ecol-Unicon Sp. z o.o.
 • Wincanton Sp. z o.o.

Docelowy użytkownik:SmartReactor to rozwiązanie dedykowane dla organizacji, dla których ważna jest optymalizacja polityki należnościowej i zwiększanie efektywności zarządzania przepływami finansowymi w firmie. SmartReactor zapewni firmie dokładnie taki stopień kontroli nad należnościami, jakiego firma potrzebuje.


Ilość zrealizowanych wdrożeń:

Preferowane platformy bazodanowe:
MySQL wersja 4.1 lub wyższa
MS SQL Server 2000 lub nowszy

Opisy modułów:

Rozwiązanie SmartReactor jest platformą oferującą szeroki zakres funkcjonalności związanych z organizacyjnym procesami obsługi należności, realizowanymi na różnych poziomach kompetencyjnych.

Modułowa budowa rozwiązania pozwala dopasować ostateczny kształt systemu do indywidualnych potrzeb. Funkcjonalności rozwiązania SmartReactor wspomagają następujące obszary zarządzania należnościami w firmach:

Ocena wiarygodności kontrahenta - wywiad gospodarczy

Umożliwia wstępną ocenę ryzyka kredytowego potencjalnego klienta. Jest działaniem prewencyjnym bardzo dobrze minimalizującym ryzyko kredytowania nie wypłacalnych klientów.

Kontroling przedsprzedażowy

Wspomaga i kontroluje decyzje o zmianie polityki finansowo-sprzedażowej stosowanej wobec kontrahentów (status dostaw, wykorzystanie kredytu kupieckiego).

Monitoring płatności

Ułatwia kontrolę należności jeszcze przed terminem płatności, minimalizując ryzyko związane z ich przeterminowaniem. Pomaga wypracowywać moralność płatniczą kontrahentów i budować odpowiedni wizerunek partnera biznesowego.

Windykacja wewnętrzna

Automatyzuje i porządkuje działania związane z obsługą należności przeterminowanych zgodnie z inteligentnymi schematami. Organizuje pracę wewnętrznego działu windykacji, umożliwia kontrolę efektywności pracowników.

Windykacja zewnętrzna, postępowanie prawne

Pozwala na kontrolę kosztów związanych z obsługą zewnętrzną, umożliwia weryfikację skuteczności zewnętrznych firm windykacyjnych/kancelarii prawnych.

Ubezpieczenie należności

Ułatwia i organizuje działania związane z pracami administracyjnymi wykonywanymi w przypadku ubezpieczania należności, a także wspomaga realizację schematów windykacyjnych narzucanych przez ubezpieczyciela.

Programy lojalnościowe

Umożliwia i organizuje procedury związane z programami lojalnościowymi stosowanymi dla rzetelnych kontrahentów (np. realizacja polityki dyskontowej).


Czas wdrożenia:


Podstawowym celem wdrożenia jest doprowadzenie do uruchomienia rozwiązania spełniającego wszystkie wymogi zamawiającego. W ramach implementacji rozwiązania SmartReactor firma SmartMedia oferuje swoim klientom profesjonalne usługi obejmujące zakres od analizy przedwdrożeniowej, przez szkolenie, po opiekę techniczną już po wdrożeniu. Czas wdrożenia jest zależny od indywidualnych wymagań i potrzeb klientów, jednak średnio trwa on do około trzech miesięcy.

Wymagania techniczne:Do instalacji programu SmartReactor wymagane są:
 • System operacyjny: MS Windows 2000, MS Windows XP, MS Windows 2003 lub Linux;
 • Serwer WWW: Apache z PHP 5.0;
 • Serwer baz danych: MySQL, MS SQL, Oracle.

Do korzystania z programu SmartReactor wymagane są:

 • Przeglądarka internetowa:
  - MS Internet Explorer 7.0
  - MS Internet Explorer 8.0
  - Mozilla FireFox 2.0
loading...
loading...
loading...

Platforma Dystrybucyjna EDU-książka Sp. z...

Przykładem przedsiębiorstwa, które od lat pracuje na systemie SAP Business One jest Platforma...

SAGE rośnie w Polsce szybciej niż rynek

Sage notuje w Polsce rekordowo wysokie wyniki. Polski oddział spółki uzyskał w roku fiskalnym 2017...

Zaawansowana analityka napędza rozwój...

Firmy coraz powszechniej korzystają z analizy danych i rozwiązań klasy big data, aby prześcignąć...

Grupa Lubawa rozwija się z Impulsem EVO

Grupa Kapitałowa Lubawa to koncern produkcyjno-usługowy, którego główną osią działalności jest...

20170424 ERP dla produkcji
Show Panel
ENOVA365 KWADRAT
Show Panel
 • eqsystembaner