Newsletter

loading...
Banner IFS 160x200 2017

COMARCH ERP ALTUM

( Comarch SA)


Comarch ALTUM to inteligentna platforma biznesowa ERP, dedykowana średnim i dużym firmom handlowo-usługowym oraz sieciom handlowym. Rozwiązanie kierowane jest na rynek polski i na rynki międzynarodowe. Comarch ALTUM łączy w sobie innowacyjną technologię i najlepsze praktyki biznesowe. Nowoczesny i ergonomiczny interfejs sprawia, że platforma jest przyjaznym i intuicyjnym środowiskiem pracy.

 


 
 
Ogólny opis systemu:


Comarch ERP ALTUM to inteligentna platforma biznesowa ERP, dedykowana średnim i dużym firmom handlowo-usługowym oraz sieciom handlowym. System powstał na bazie dwudziestoletniego doświadczenia Comarch w produkcji oprogramowania dla firm. Rozwiązanie kierowane jest na rynek polski i na rynki międzynarodowe. Comarch ERP ALTUM łączy w sobie innowacyjną technologię, najlepsze praktyki biznesowe, wiedzę konsultantów Comarch oraz konsultantów firm partnerskich. Jest to jedyny innowacyjny system do zarządzania w Polsce, napisany zupełnie od podstaw.

Unikatowym wyróżnikiem Comarch ERP ALTUM jest połączenie wbudowanych narzędzi analitycznych Business Intelligence z narzędziem Business Process Management do modelowania i automatyzacji procesów biznesowych. Dzięki temu system nie tylko archiwizuje dane i pozwala na ich analizę, ale także może prognozować przyszłe wartości i podpowiadać konkretne, optymalne w danej sytuacji działania. Właśnie dlatego Comarch ERP ALTUM jest nazywamy inteligentną platformą biznesową. Działania do tej pory wymagające dużego zaangażowania ze strony pracowników mogą być w całości lub częściowo zautomatyzowane.

Wybór Comarch ERP ALTUM gwarantuje: maksymalne dostosowanie do indywidualnych potrzeb firmy i pracowników, inteligentną automatyzację procesów poprzez wykorzystanie wbudowanego rozwiązania Workflow, precyzyjne podejmowanie decyzji w oparciu o platformę Business Intelligence, łatwą integrację z rozwiązaniami trzecimi oraz możliwość tworzenia rozszerzeń funkcjonalnych.

Comarch ALTUM współpracuje z rozwiązaniami Comarch ERP Retail, Comarch ERP Aplikacje mobilne, iReward24, Comarch ECOD, oraz rozwiązaniami e-commerce (Comarch ERP e-Sklep, iMall24, Comarch ERP Pulpit Kontrahenta). Nowoczesny i ergonomiczny interfejs sprawia, że platforma jest przyjaznym i intuicyjnym środowiskiem pracy. Comarch ERP ALTUM był wielokrotnie nagradzany za innowacyjność – m.in. na największych w Europie targach IT CeBIT. Rozwiązanie otrzymało także opinię o innowacyjności wystawioną przez AGH w Krakowie.


Dedykowane branże:

Handel, usługi - sieci handlowe


Przykładowe wdrożenia:

Nazwa firmy:
  • SG Dynamo Dresden
  • FCA Ascomp IT Systems
  • Auchan Telecom
  • Taschen Paradise/Yellow Point GMBH

Docelowy użytkownik:
handel, usługi, sieci handlowe

Ilość zrealizowanych wdrożeń:
Ok. 50 wdrożeń w Polsce, Niemczech, Francji, Austrii


Preferowane platformy bazodanowe:
SQL Server 2005, SQL Server 2008, SQL Server 2008 R3

Opisy modułów:Handel – funkcjonalność służąca kompleksowej obsłudze i usprawnieniu wszystkich procesów handlowych w firmie, bez względu na specyfikę jej działania. Zapewnia nie tylko pomoc w zarządzaniu standardowymi procesami handlowymi: od ofertowania, poprzez przyjmowanie zamówień, aż po fakturowanie. Dzięki automatyzacji procesów biznesowych oraz łatwemu i szybkiemu generowaniu dokumentów zarządzanie obszarem handlu odbywa się w efektywny i dogodny dla użytkownika sposób.

CRM (Customer Relationship Management) – funkcjonalność służąca do pełnego zarządzania relacjami z klientami i partnerami biznesowymi, zapewniająca przejrzystą ewidencję zdarzeń związanych z pozyskaniem, obsługą i współpracą z kontrahentami. Comarch ERP ALTUM CRM pozwala na gromadzenie i zarządzanie pełną informacją o kontrahentach, a także umożliwia dalszą analizę zgromadzonych danych. Działania do klientów są organizowane w formie wieloetapowych kampanii, których efektywność można na bieżąco monitorować.

Logistyka – funkcjonalność służąca optymalizacji i rozwojowi procesów logistycznych, pozwalająca na efektywne zarządzanie magazynami, zapasami oraz przepływem dokumentów magazynowych. Obszar logistyki pozwala na pełne zarządzanie przyjęciami i wydaniami towarów, zarządzanie partiami, prowadzenie inwentaryzacji przy wsparciu urządzeń mobilnych. Comarch ERP ALTUM został wyposażony w mechanizmy pozwalające na automatyczne obliczanie minimalnych i optymalnych stanów magazynowych, a także prognozowania przyszłej wielkości popytu na towary.

Finanse – funkcjonalność pozwala na obsługę płatności gotówkowych, przelewów bankowych, czeków, kompensowanie należności ze zobowiązaniami, dzielenie płatności dla konkretnego dokumentu oraz łączenie płatności dla różnych dokumentów w jedną płatność. Umożliwia swobodne rozliczanie faktycznych operacji kasowo – bankowych z zaplanowanymi płatnościami odnoszącymi się do poszczególnych transakcji. Możliwa jest również obsługa rozliczeń w walutach obcych (automatyczne generowanie dokumentów różnic kursowych).

Księgowość – funkcjonalność służąca zarządzaniu księgowością. Pozwala m.in. na tworzenie wielopoziomowego planu kont, elastyczne definiowanie okresów obrachunkowych, automatyzację księgowania dzięki zastosowaniu schematów księgowych i opisów analitycznych, bieżącą kontrolę płynności finansowej (cashflow). Mechanizm księgowania „na brudno”. Do tzw. bufora, daje możliwość dodatkowej kontroli poprawności zapisów księgowych przed ich finalnym zatwierdzeniem.

Business Process Management – wbudowany w system edytor Workflow do modelowania i automatyzacji procesów biznesowych. Użytkownik, korzystając z Edytora Workflow może stworzyć graficzny model procesu, co znacznie ułatwi jego późniejszą analizę, pozwoli szybko wprowadzać modyfikacje oraz wychwycić i poprawić ewentualne niesprawności. Procesy biznesowe pozwalają na odzwierciedlenie w systemie know-how wypracowanego przez firmę.

Retail – narzędzie pozwalające na zarządzanie siecią handlu detalicznego w kompleksowy sposób, począwszy od centrali sieci handlowej, poprzez zaplecze sklepu (Back Office), aż po punkt sprzedaży (POS, Front Office). Rozwiązanie dostarcza wszystkich narzędzi i informacji niezbędnych do podejmowania właściwych decyzji z poziomu centrali – np. dotyczących polityki cenowej i rabatowej, czy zatowarowania sieci sklepów. Intuicyjna aplikacja POS przeznaczona na terminale z ekranem dotykowym pozwala na prowadzenie szybkiej i efektywnej sprzedaży.

E-Commerce – funkcjonalność umożliwiająca dotarcie do nowych, nieobsługiwanych dotąd segmentów rynku (sklep internetowy Comarch ERP e-Sklep oraz internetowa galeria handlowa iMall24) oraz wzmacnianie relacji ze stałymi partnerami biznesowymi i obniżanie kosztów związanych z ich obsługą (platforma B2B Comarch ERP Pulpit Kontrahenta). Comarch ERP e-Sklep pozwala na wystawianie towarów w najpopularniejszym portalu aukcyjnym Allegro.

Comarch ERP Aplikacje mobilne – funkcjonalność umożliwiająca wykonywanie codziennej pracy za pomocą urządzeń i technologii mobilnych. W skład Comarch ERP Aplikacje mobilne wchodzą aplikacje: Comarch ERP Mobilny Sprzedawca, Comarch ERP Mobilny Menadżer, Comarch ERP Mobilny Magazynier.

Business Intelligence – narzędzie analityczne, będące integralną częścią systemu, wspomagające proces podejmowania decyzji w przedsiębiorstwie. Pozwala na kompleksową analizę danych ze wszystkich obszarów działania firmy. Raporty i analizy w przystępnej formie tabel przestawnych, map i wykresów ułatwiają pracę każdego użytkownika. Wyróżnikiem jest hurtownia czasu rzeczywistego, pozwalająca na ujęcie w analizach wszystkich danych, bez konieczności przeprowadzania transformacji.

ECOD – EDI – system obiegu dokumentów umożliwiający automatyczną wymianę informacji i dokumentów handlowych, np. zamówień, faktur, raportów sprzedaży w formie zgodnego z powszechnymi standardami dokumentu elektronicznego. Platforma umożliwia łatwą i szybką wymianę danych z partnerami biznesowymi. iReward24 platforma Lojalnościowa – elastyczny, intuicyjny i kompleksowy system przeznaczony do obsługi programów lojalnościowych skierowanych zarówno do klienta końcowego b2c, jak również w relacji b2b. Szeroki zakres funkcjonalny i nowoczesna technologia pozwalają na realizację najbardziej kreatywnych pomysłów marketingowych wspierających budowanie lojalności klientów.Czas wdrożenia:
W zależności od potrzeb i wielkości klienta

Wymagania techniczne:
W zależności od potrzeb i wielkości klienta
loading...
loading...
loading...

Liderzy Produkcji Made in Poland -Melex

Melex stał się synonimem pojazdu elektrycznego na tyle, że wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że...

Jak rozwiązanie Sage i Light ERP wspiera...

Obejrzyj studium sukcesu firmy Hama, która rozwija swoją działalność w oparciu o rozwiązanie Sage...

Inteligentne przedsiębiorstwa 2020

Jak polski biznes radzi sobie z nowymi technologiami? Co już mamy, a co nadal pozostaje poza...

mSIMPLE.DMS - mobilna aplikacja SIMPLE

Aplikacja umożliwia szybkie, skuteczne i efektywne zarządzanie dokumentami w Twojej organizacji,...

ODL

Show Panel
Liderzy Produkcji 2018
Show Panel
ENOVA365 KWADRAT
Show Panel
erpframe
Show Panel
  • eqsystembaner