proalpha logo 2018Firma GAUDLITZ GmbH, założona w 1937 roku, specjalizuje się w projektowaniu i produkcji wysokiej jakości form oraz części precyzyjnych wykonanych z żywic termoplastycznych i termoutwardzalnych. Jest to firma z tradycjami, która zatrudnia około 600 pracowników, oferuje kompletne rozwiązania – od tworzenia projektu i dopasowania do niego odpowiednich surowców, przez wykonanie form i produkcję części, aż po montaż. Od 2012 roku w siedzibie w Coburgu (Niemcy), w ramach pierwszej fazy projektu, 80 użytkowników pracuje z proALPHA, a w niedalekiej przyszłości planowane jest przyłączenie oddziału w Chinach. W obszarze produkcji jednostkowej i seryjnej została osiągnięta blisko 100-procentowa integracja z systemem ERP proALPHA.


 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
Ekspert w technice formowania wtryskowego i tworzeniu form

GAUDLITZ GmbH oferuje kompletne rozwiązania – od zaprojektowania prototypu, przez wykonanie formy i produkcję części, aż po montaż. Podczas produkcji elementów z tworzyw sztucznych przetwarzanych jest ponad 500 surowców.

Obok współpracy z klientami z przemysłu motoryzacyjnego z całej Europy, w tym z dostawcami podzespołów producentom takich marek jak Daimler, BMW, Audi, VW i PSA, GAUDLITZ rozwija działalność w sektorze medycznym przez produkcję elementów z tworzyw sztucznych do glukometrów, systemów dializacyjnych czy diagnostyki laboratoryjnej.

Uwzględnianie indywidualnych potrzeb zróżnicowanych klientów przy jednoczesnym braniu pod uwagę wykonalności i stabilności procesów należy do codziennych wyzwań, przed którymi staje GAUDLITZ. Zdecentralizowana struktura przedsiębiorstwa z oddziałami w Chinach i Czechach oraz ciągły wzrost firmy niosą za sobą wymóg przejrzystego odwzorowywania wszystkich procesów przedsiębiorstwa oraz możliwość ich centralnego sterowania.

Zróżnicowane wymagania wobec systemu ERP

Połączenie produkcji narzędzi z techniką formatowania wtryskowego powoduje, że w GAUDLITZ wytwarza się wiele wyrobów zarówno podczas produkcji jednostkowej, jak i produkcji seryjnej. Oba rodzaje produkcji muszą być realizowane jednocześnie, pewnie oraz skutecznie.

Efektywne planowanie, organizacja oraz kontrola całego przepływu materiałów, towarów, wartości oraz informacji od momentu pozyskania, aż po dostarczenie do klienta muszą być odwzorowywane w systemie. Z tego względu poszukiwano spójnego i kompletnego rozwiązania ERP, które będzie w stanie sterować wszystkimi działami i procesami. Według kolejnego kluczowego aspektu uwzględnianego w procesie decyzyjnym system ERP powinien być w stanie obsłużyć zarówno produkcję jednostkową, jak i produkcję seryjną. Ponadto odwzorowywane powinny być nie tylko procesy typowe dla przemysłu tworzyw sztucznych, lecz także dla dostawców branży motoryzacyjnej. W najlepszym wypadku te wysokie wymagania powinny zostać spełnione w jak największym stopniu przez wersję standardową nowego systemu ERP.

Decyzja o wdrożeniu kompletnego rozwiązania ERP

Zdecydowaliśmy się na system proALPHA, ponieważ jest to efektywne rozwiązanie pozwalające na redukcję kosztów. W szczególny sposób przekonała nas głęboka integracja wszystkich modułów, łącznie z systemem zarządzania dokumentami DMS oraz Workflow - wyjaśnia dyrektor zarządzający Niels Roelofsen.


Dzięki całkowitej integracji DMS z systemem proALPHA wszystkie obszary przedsiębiorstwa mają bezpośredni dostęp do wybranych danych i dokumentów. Prowadzi to do wyraźnej oszczędności czasu i tym samym do odczuwalnych korzyści związanych z racjonalizacją. Jednolite, kompletne rozwiązanie z jednej ręki, w tym wydajne funkcje Business Intelligence oraz Workflow Management obejmujące całe przedsiębiorstwo, postrzegane jest w GAUDLITZ jako źródło wzrostu przejrzystości w firmie oraz efektywniejszego przebiegu wszystkich procesów.

Wdrożenie systemu ERP w ciągu 12 miesięcy

Od początku w proces wyboru odpowiedniego systemu ERP zaangażowany był zespół odpowiedzialny za projekt, w którego skład wchodzili członkowie zarządu, kierownicy działów oraz użytkownicy kluczowi, dzięki czemu decyzja została podjęta na postawie pozytywnej opinii wielu osób. Użytkowników kluczowych i końcowych przekonały przede wszystkim ergonomiczny interfejs proALPHA oraz technika okien zależnych. Dzięki proALPHA połączono produkcję jednostkową z produkcją seryjną, co było istotne z tego względu, że GAUDLITZ specjalizuje się zarówno w produkcji narzędzi, jak i w formatowaniu wtryskowym. Oba te obszary produkcji pracują z proALPHA – system ERP planuje, kieruje i kontroluje. Ponadto dyspozycja umożliwia np. sterowanie produkcją z formami rodzinnymi. Do tego zalicza się również automatyczna kontrola zapasów.

Efektywność i przejrzystość kluczem do sukcesu

Dzięki zintegrowanemu Workflow zautomatyzowanych zostało wiele procesów. W ramach aktywnej organizacji pracy każdy obiekt informacyjny jest organizowany według przyporządkowanych do niego procesów gospodarczych. Wykorzystanie reguł sprawia, że sztywne, predefiniowane procesy mogą być wykorzystywane elastycznie i inteligentnie. Podczas opracowywania pojedynczych etapów procesu, Workflow dopasowuje się do aktualnych wyników i warunków związanych z organizacją pracy.

Odwzorowanie całego przepływu materiałów, towarów, wartości oraz informacji w jednym systemie zapewnia zwiększoną przejrzystość. Dzięki temu w GAUDLITZ zasoby mogą być obecnie wykorzystywane o wiele skuteczniej i wydajniej, co sprzyja dalszej międzynarodowej ekspansji, np. w Chinach, gdzie przy zatrudnieniu na poziomie 150 pracowników i wysokiemu zautomatyzowaniu produkcji powstają obudowy skrzyń biegów lub inne elementy konstrukcyjne. W 2014 roku chińska spółka zależna osiągnęła prawie jedną czwartą obrotu GAUDLITZ i według prognoz do 2018 roku ma wykazywać rocznie dwucyfrowy wzrost. Dzięki proALPHA dyrektorzy w siedzibie w Coburgu mogą w każdej chwili uzyskać informacje o wszystkich operacjach zachodzących w zagranicznym oddziale. Elastyczne rozwiązanie ERP i sprawna komunikacja zapewniają, że nawet na drugim końcu świata projekty mogą być realizowane w całości niezależnie.

Solidna podstawa do podejmowania decyzji

Muszę zarządzać przedsiębiorstwem w czasie rzeczywistym, a proALPHA naprawdę szybko dostarcza rzetelne i niezbędne informacje – chwali system ERP Niels Roelofsen.

Osiągnięte sukcesy przekonały GAUDLITZ do rozszerzenia obecnego rozwiązania, a w przyszłości przyłączenia kolejnych stanowisk pracy do systemu proALPHA.
 
Źródło: www.proalpha.com/pl/

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top