In-memory w ofercie SAP

Firma SAP, pionier w dziedzinie innowacyjnego oprogramowania dla przedsiębiorstw, wprowadza na rynek nową generację rozwiązań do przetwarzania, które wykorzystują technologię in-memory. Firma zaprezentowała plany stworzenia nowego rozwiązania obejmującego zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie, które znacznie zwiększy dostępność i przyspieszy dotarcie do informacji biznesowych, co pozwoli przedsiębiorstwom sprawniej podejmować lepsze decyzje.
 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
Klienci mają dziś do czynienia z ogromnym przyrostem ilości informacji, które obejmują zarówno dane w aplikacjach transakcyjnych, jak i analitycznych, a także nowe typy danych z sieci społecznościowych i Internetu.. Aby pomóc klientom sprostać temu wyzwaniu, firma SAP opracowała rozwiązania oparte na technologii in-memory, takie jak nowa wersja oprogramowania SAP BusinessObjects Explorer, która pozwala klientom szybciej przeszukiwać dane biznesowe. Z myślą o rozszerzeniu oferty innowacyjnego oprogramowania do analizy danych biznesowych, aplikacji do planowania strategicznego i narzędzi analitycznych, firma SAP nawiązała także współpracę z czołowymi partnerami w zakresie sprzętu. Dzięki temu powstaną aplikacje wykorzystujące technologię in-memory oraz urządzenia zoptymalizowane pod kątem przeprowadzania analiz w czasie rzeczywistym przy użyciu danych pochodzących z systemów operacyjnych, hurtowni danych, bieżących zdarzeń i Internetu.

SAP Business Analytic Engine, nowe oprogramowanie opracowywane przez firmę SAP, będzie korzystało z technologii in-memory i zaawansowanego mechanizmu obliczeniowego połączonego z łatwymi w obsłudze, ukierunkowanymi na potrzeby firm narzędziami do modelowania i zarządzania danymi. Oprogramowanie to umożliwi użytkownikom biznesowym natychmiastowy dostęp oraz przeszukiwanie, modelowanie i analizowanie danych transakcyjnych, analitycznych i sieciowych w czasie rzeczywistym w jednym środowisku, nie zakłócając pracy hurtowni danych ani innych systemów.

Aby jeszcze bardziej zwiększyć wydajność środowiska, SAP wprowadzi na rynek nowe urządzenia analityczne o wysokiej wydajności. Będą one obejmowały oprogramowanie SAP Business Analytic Engine i zoptymalizowane rozwiązania sprzętowe udostępnione przez strategicznych dostawców firmy SAP. Firma kładzie duży nacisk na umożliwienie klientom wprowadzania innowacji bez zakłóceń ich działalności, dlatego projektuje urządzenia, które są w stanie połączyć systemy informatyczne, automatycznie wyszukać właściwe dane i przygotować je tak, by klienci mogli przeprowadzać analizy i tworzyć złożone zapytania analityczne w czasie rzeczywistym.

Możliwości te będą przydatne dla klientów z wielu sektorów. Pracownik firmy energetycznej będzie mógł przyjrzeć się na przykład danym dotyczącym zużycia energii, by zidentyfikować wzorce występujące w określonym regionie lub okresie, a następnie wykonać analizę porównawczą dostępnych danych. Natychmiastowy dostęp do informacji dotyczących zużycia umożliwi stworzenie planów taryfowych w czasie rzeczywistym. Pracownicy firmy produkcyjnej będą mogli na bieżąco analizować stopień wykorzystania zasobów na podstawie danych transakcyjnych, natomiast firmy zajmujące się świadczeniem usług finansowych będą mogły zarządzać ryzykiem w czasie rzeczywistym, mierzyć stopień ryzyka związanego z danym rynkiem, łącząc uporządkowane dane pochodzące z oceny wiarygodności kredytowej z nieuporządkowanymi informacjami zaczerpniętymi np. z Internetu.

Nowa technologia pozwoli firmie SAP zrobić kolejny krok w stronę prawdziwego przetwarzania w czasie rzeczywistym. Dzięki temu użytkownicy będą w stanie szybko analizować dane i niemal natychmiast uzyskiwać odpowiedzi na ważne pytania biznesowe. Nowe rozwiązania przyspieszą pracę już zainstalowanych aplikacji. Obsługują też zróżnicowane obciążenia, dzięki czemu aplikacje analityczne, oprogramowanie do zarządzania wydajnością i aplikacje transakcyjne będą mogły pracować w jednym środowisku. Nowa platforma przyspieszy zarazem działanie rozwiązań SAP Business Objects i oprogramowania SAP NetWeaver Business Warehouse. Klienci będą też w stanie wykorzystać nową technologię do opracowywania i wdrażania nowych, zaawansowanych typów aplikacji.

Aby zapewnić odpowiednią infrastrukturę dla nowych rozwiązań sprzętowych o wysokiej wydajności, firma SAP nawiązała współpracę z HP jako jednym z pierwszych partnerów strategicznych. Do decyzji tej przyczyniła się m.in. dotychczasowa strategiczna współpraca SAP i HP oraz wspólna akcja wprowadzenia na rynek oprogramowania SAP NetWeaver Business Warehouse Accelerator i SAP BusinessObjects.
Klienci muszą być w stanie przekształcać dane w informacje, informacje we wnioski, a wnioski w przewagę nad konkurencją, powiedział Tom Hogan, wiceprezes ds. sprzedaży, marketingu i strategii w dziale rozwiązań korporacyjnych HP. Połączenie oprogramowania SAP Business Analytic Engine z ofertą serwerów HP pomoże klientom wykorzystać siłę informacji do tworzenia analiz biznesowych i zoptymalizowania procesu podejmowania decyzji w ich przedsiębiorstwach.
Stoimy u progu ery, która radykalnie zmieni sposób interakcji ludzi z danymi i proces podejmowania decyzji, powiedział Vishal Sikka, dyrektor ds. technologii i członek zarządu firmy SAP odpowiedzialny za technologię i innowacje. Wyobraźmy sobie pracownika, która korzysta z komputera stacjonarnego lub urządzenia mobilnego i jest w stanie natychmiast wydobyć i przeanalizować dane – jak dalece poprawiłoby to każdy aspekt jego pracy. Dzięki nowej technologii nasi klienci będą w stanie opracowywać lepsze symulacje i plany biznesowe, optymalizować zapasy i ceny w czasie rzeczywistym oraz szybko oceniać wpływ wahań kursów walut na ich systemy finansowe. Nowe rozwiązania SAP oparte na technologii in-memory zapewniają klientom pełną przejrzystość ich działalności w czasie rzeczywistym i dają im pewność, że realizują swoje strategie biznesowe zgodnie z planem. Szybkość i elastyczność technologii przetwarzania in-memory całkowicie zmieni sytuację naszych klientów, pozwalając im stać się najlepiej prowadzonymi firmami w ich branżach.
Źródło: www.sap.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top