Newsletter

loading...
Banner IFS 160x200 2017

Jak nie tracić kosztownych opakowań zwrotnych, dzięki chipom RFID

Opakowania zwrotne i transportery giną? Nie wracają od klienta lub wracają uszkodzone? Pracownicy marnują czas na poszukiwania zagubionego sprzętu? A co, jeśli istnieje proste rozwiązanie tego problemu?

Czytaj więcej...

Widzieć dokładnie wszystko

Śledzenie przesyłek na każdym etapie realizacji zlecenia ma od zawsze kluczowe znaczenie dla branży transportu i logistyki (T&L). Pomimo, że to właśnie przedsiębiorstwa z tego sektora były pionierami wykorzystywania rozwiązań mobilnych i technologii monitorowania, to nadal mają one sporo do zrobienia w zakresie uzyskania pełnej przejrzystości łańcucha dostaw. Przykładowo przesyłka zeskanowana przy załadunku po opuszczeniu magazynu „znika” aż do momentu zeskanowania jej w kolejnym punkcie podróży.

Czytaj więcej...

Sztuka znakowania – przejrzystość i transparentność procesów magazynowych

Właściwe oznakowanie obiektów w ekosystemie magazynowym jest podstawowym i najważniejszym warunkiem decydującym o optymalnym przebiegu procesów tam zachodzących. To właśnie znane nam wszystkim kody kreskowe i szybko rozwijająca się technologia RFID są gwarantami skuteczności i efektywności gospodarki magazynowej. Poznajmy zatem najlepsze praktyki i standardy związane ze znakowaniem towarów w magazynie.

Czytaj więcej...

RFID w branży odzieżowej

Rozwiązaniem problemów związanych z koszto- i czasochłonnymi operacjami identyfikacji jest wdrożenie technologii RFID. Szczególnie duży potencjał usprawnień niosą ze sobą operacje na styku dwóch ogniw łańcucha dostaw oraz operacje, w które bezpośrednio zaangażowany jest klient końcowy.

Czytaj więcej...

RFID

HADATAP - RFIDCelem naszych opracowań jest przedstawienie Państwu nowej technologii identyfikacji. Technologii „z duszą” bo znacznik identyfikujący w tej technologii zwany tagiem RFID w odróżnieniu od znacznika jakim jest etykieta kodu kreskowego umożliwia tworzenie wartości dodanej w procesach w jakich się go aplikuje.

Czytaj więcej...

Kody kreskowe

Codziennie w sklepie czy w supermarkecie spotykamy się z kodami kreskowymi na opakowaniach produktów. Trudno sobie obecnie wyobrazić kolejki przy kasach w hipermarketach z kasjerkami liczącymi na ręcznych kalkulatorach i czekające tłumy klientów. Coraz częściej kody kreskowe pojawiają się na opakowaniach zbiorczych, kwitach magazynowych, czy też dokumentach obrotu wewnętrznego w przedsiębiorstwach.
Autor: dr. inż. Ludwik Maciejec

Czytaj więcej...

RFID możliwości i ograniczenia technologii

Na przykładzie SAP Auto-ID Identification
RFID (Radio Frequency Identification) jest technologią szeroko i powszechnie wykorzystywaną w codziennym życiu. Być może nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak wiele powiązań z RFID< masz na co dzień.. Etykiety RFID umieszczane są w zbliżeniowych kartach wejściowych, we wszelkiego rodzaju kartach dostępu czy systemach rejestrujący czas pracy. W hipermarketach (np. Empik) bardzo małe tagi RFID ukrywa się w produktach tak, aby przy próbie wyniesienia produktu z pominięciem kasy informowały o tym brankę kontrolną, a w efekcie działały, jako zabezpieczenie przed kradzieżą.

Czytaj więcej...

RFID - nowa technologia?

 RFID (ang. Radio Frequency Identification) to technologia umożliwiająca bezprzewodową identyfikację drogą radiową. System ten zaczął z powodzeniem pracować w warunkach przemysłowych w latach 70 ubiegłego stulecia i z założenia jest bardzo prosty. Składa się z szeregu znaczników, zwanych tagami oraz urządzenia zdolnego do odczytywania sygnałów radiowych wysyłanych przez znaczniki.

Czytaj więcej...

Terminale głosowe w logistyce

 Wolne obie ręce, a wzrok i cała uwaga skupione na wykonywanej pracy. Zamiast zawodnego terminalu – słuchawki, w których słychać kolejne polecenia i instrukcje. Korzyści z zastosowania terminali głosowych są największe w magazynach, przy kompletacji zamówień oraz tam, gdzie używanie tradycyjnych narzędzi terminali jest trudne i niewygodne.

Czytaj więcej...

Warunki wykorzystania identyfikacji radiowej

Kolejnym etapem w rozwoju systemów logistycznych jest zastosowanie tzw. „metek radiowych” do identyfikowania ładunków w produkcji i dystrybucji. Oczekuje się, że w celu zarejestrowania ładunku w systemie komputerowym wystarczyłoby, aby paleta z towarem przemieściła się obok odpowiedniego czytnika, odbierającego sygnały od radiowych metek przymocowanych do poszczególnych paczek umieszczonych na palecie.

Czytaj więcej...

Informatyzacja logistyki

W czasie swego wystąpienia na III-m Forum Praktyków Logistyki prof. Piotr Płoszajski przekazał wiele ważnych uwag dotyczących bieżących i przyszłych losów dzisiejszych organizacji. Wśród nich na slajdzie 15 ze 101 zapisał sentencję, że

O losach świata decydowały zawsze zdarzenia, które w świetle aktualnych przekonań
nie miały prawa się wydarzyć” – w każdym razie tak szybko!

Czytaj więcej...

Technologie głosowe – rozwiązanie komplementarne

 Systemy głosowe Vocollect tzw. Voice - Directed Work, stanowią jeden z najważniejszych przełomów technologicznych w dystrybucji magazynowej ostatnich lat. Technologia głosowa jest dedykowana szczególnie do zarządzania magazynami, hurtowniami oraz wielko-powierzchniowymi centrami dystrybucyjnymi.

Czytaj więcej...

Towar pod kontrolą

Rynek SpożywczyNajpopularniejszym sposobem identyfikacji produktów w sieciach handlowych są kody kreskowe, jednak przyszłością jest technologia RFID, wykorzystująca fale radiowe. Przy tak dużym asortymencie i takiej rotacji produktów, jaka ma miejsce w wielkopowierzchniowych obiektach handlowych, automatyczna identyfikacja towarów jest wyjściem najkorzystniejszym kosztowo i funkcjonalnie. - We wszystkich sieciach METRO Group stosowana jest identyfikacja poprzez standardowe kody kreskowe - wyjaśnia Renata Juszkiewicz, dyrektor przedstawicielstwa METRO AG w Polsce.

Czytaj więcej...

RFID – kompendium wiedzy dla przedsiębiorstwa, cz. II

 Protokół EPC Gen 2 jest kontynuacją i unowocześnieniem protokołu EPC Gen 1. Został opracowany w celu optymalizowania działania w różnych środowiskach regulacyjnych na całym świecie z uwzględnieniem uwarunkowań regionalnych. Protokół tak zaprojektowano, aby można go było zastosować do wyższych klas tagów EPC, aby czytnik mógł odczytać aktywny tag z czujnikiem lub prosty tag – tylko z niepowtarzalnym ID.

Czytaj więcej...

RFID – kompendium wiedzy dla przedsiębiorstwa, cz. I

 Techniki automatycznej identyfikacji znajdują bardzo szerokie zastosowanie w naszej rzeczywistości. Szybkość, precyzja, bezpieczeństwo to coraz bardziej pożądane aspekty gromadzenia i przetwarzania informacji. Aby temu sprostać, firmy prześcigają się w tworzeniu coraz to nowszych i lepszych urządzeń i znaczników do automatycznej identyfikacji.

Czytaj więcej...

Możliwości identyfikacji procesów produkcji w czasie rzeczywistym

tot.netZwrócił się do nas ostatnio klient, który posiada system automatycznej identyfikacji w oparciu o czytniki batchowe. W procesie wytwórczym za pomocą tych urządzeń zbierane są dane o pewnych zdarzeniach związanych m.in. z rejestracją zleceń produkcyjnych, przestojów maszyn, pracowników odpowiedzialnych za produkcję danego zlecenia itd.

Czytaj więcej...

MES - co to takiego?

tot.netManufacturing Execution System – krok w kierunku dostępu do aktualnych informacji i automatyzacji ewidencji procesów produkcyjnych

Firmy produkcyjne, które zainwestowały w systemy ERP, powoli zaczynają się przekonywać, że to nie wszystko. Korzyści wdrożenia zintegrowanych rozwiązań spowodowały uporządkowanie i zorganizowanie procesów oraz umożliwiły jednolity dostęp do informacji.

Czytaj więcej...

Zadbać o bezpieczeństwo łańcuchów dostaw

MSI PolskaGiganci pokroju Dow Chemical i IBM osiągnęli korzyści, wprowadzając zabezpieczenia w ramach łańcuchów dostaw. Tuż po zamachu z 11 września 2001 r. wstrzymano transport powietrzny, a setki ciężarówek utknęły na przejściach granicznych.

Czytaj więcej...

Sieć radiowa w zarządzaniu magazynem

MSI PolskaNa targach Taropak 2006 w Poznaniu zaprezentowano wiele ciekawych rozwiązań łączenia radiowej sieci komunikacyjnej (RF, Wi-Fi) z systemami kodów kreskowych, z możliwością rozbudowy do RFID. W Polsce takie systemy działają nie od dziś i to w niemałej skali.

Czytaj więcej...

Jaki sprzęt wybrać do wdrożenia systemu kodów kreskowych?

TOT.NET - dostawca systemów AID, RFIDNa łamach emitowanego przez TOT.NET newslettera często poruszamy zagadnienia szeroko związane z pojęciem automatycznej identyfikacji danych (AID). Przedstawiamy Państwu możliwości zastosowania rozwiązań AID w przedsiębiorstwach produkcyjnych, dystrybucyjnych i in., obrazujemy funkcjonalności naszego autorskiego oprogramowania ProTrace, prezentujemy urządzenia współpracujące z systemami kodów kreskowych.

Czytaj więcej...

loading...
loading...
loading...

SoftVig postawił na rozwiązanie Sage

SoftVig postawił na rozwiązanie Sage.

Grupa Selena realizuje cyfrową...

Selena zakończyła już wdrażanie nowoczesnego oprogramowania w 7 spółkach, w tym roku planuje w...

Cross Jeans z systemem ERP Microsoft...

Branża sprzedaży detalicznej rozwija się w zawrotnym tempie. Nowoczesne technologie, stały dostęp...

Zarządzanie projektami w systemie ERP

Zlecenia klientów, projektowanie produktów lub optymalizacja procesów biznesowych – w wielu...

Komputronik Biznes z systemem ERP Microsoft...

Zobacz jak jak platforma #Dynamics365 pozwoliła uporządkować, ujednolicić i wzbogacić wiedzę o...

ODL

Show Panel
Liderzy Produkcji 2018
Show Panel
ENOVA365 KWADRAT
Show Panel
erpframe
Show Panel
  • eqsystembaner
  • snt button 250