Jak chmura może ułatwić rozwój firmy

oracleKażdy właściciel małej lub średniej firmy marzy o rozwoju i sukcesie – jest to w końcu powód założenia firmy. Rozwój wiąże się jednak z nowymi wyzwaniami. Niewielka firma może nie potrzebować działu HR ani zaawansowanych systemów do zarządzania pracownikami, lecz nie są to kluczowe elementy w przypadku jej rozwoju. Małej firmie może też wystarczać zaledwie jedna osoba posługująca się arkuszem kalkulacyjnym do zarządzania finansami. W przypadku większych organizacji zarządzanie finansami wymaga zespołu profesjonalistów korzystających z rozwiązań do planowania zasobów oraz zarządzania efektywnością przedsiębiorstwa.
 
 
 REKLAMA 
 ifs 380 380 styczen 2019 


Rozwijające się firmy muszą więc zwiększać swoje możliwości, aby móc sprostać rosnącym wymaganiom. Najlepszym sposobem na sprostanie tym wyzwaniom jest korzystanie z chmury, a dokładniej integracja technologii platformy w chmurze z usługami obliczeniowymi. Jeśli małe i średnie firmy mają mieć możliwość szybkiego rozwijania swoich możliwości IT, muszą zintegrować platformę w chmurze z pozostałą technologią, a w szczególności z infrastrukturą związaną z obliczeniami, przechowywaniem danych, siecią i bezpieczeństwem.

Bez rozwiązań chmurowych, małe i średnie przedsiębiorstwa mają niewielkie szanse na osiągnięcie takiego poziomu integracji. Zakup gotowej lokalnej infrastruktury umożliwiającej tworzenie i zarządzanie aplikacjami firmowymi dla większości z tych firm wiąże się ze zbyt wysokimi kosztami. Co więcej, tego typu podejście może związać firmę z określonymi technologiami na cały czas ich okresów eksploatacji. W czasach gdy technologia rozwija się tak szybko, każda większa inwestycja w infrastrukturę może szybko okazać się nieopłacalna.

Usługi obliczeniowe oparte na chmurze oferują małym i średnim firmom najbardziej praktyczne rozwiązanie pozwalające na utworzenie elastycznej infrastruktury, która rozwija się wraz z firmą. Małe i średnie przedsiębiorstwa mogą zintegrować całą potrzebną infrastrukturę ze swoimi aplikacjami biznesowymi poprzez platformy w chmurze (spełniające rolę oprogramowania pośredniczącego przed wprowadzeniem technologii chmurowej). W wyniku tego firmy mogą dostosowywać zasoby do swoich potrzeb i integrować wszystkie dane, sprzęt oraz oprogramowanie, aby stale się rozwijać.

Dotyczy to w szczególności mikrousług. Usługi obliczeniowe oparte na chmurze umożliwiają korzystanie z mikrousług takich jak PHP (do tworzenia stron internetowych) oraz Ruby (dla projektowania procesów). W przeciwieństwie do tradycyjnych, jednolitych aplikacji, mikrousługi pozwalają firmom na tworzenie aplikacji w formie zestawu niezależnych usług, które mogą być w łatwy sposób dostosowywane do poszczególnych elementów firmy. Wraz z rozwojem firmy można wykorzystać mikrousługi korzystające z usług obliczeniowych do dostosowania aplikacji do nowych kanałów komunikacji, jak Internet, urządzenia mobilne i noszone w ubraniach oraz Internet Rzeczy. Taki stopień integracji oznacza, że architektura IT może w łatwy i tani sposób nadążyć za tempem rozwoju firmy i poszukiwania przez nią nowych możliwości.

Autor: Pascal Giraud, dyrektor ds. Technologii Platformy w chmurze w regionie Oracle EMEA
Źródło: www.oracle.com
 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top