10 kroków udanego wdrożenia ERP
Krok 8 - Planuj i zarządzaj
10 kroków udanego wdrożenia ERP
Krok 7 - Komunikacja
System ERP IFS APPLICATIONS™ usprawnia procesy w FŁT-KRAŚNIK SA
Fabryka Łożysk Tocznych – Kraśnik SA, największy polski producent łożysk tocznych, aby zwiększyć efektywność działań operacyjnych, zainwestowała w zintegrowany system ERP – IFS Applications™. Dzięki wdrożeniu systemu usprawniono realizację procesów w najważniejszych obszarach biznesowych, takich jak finanse, produkcja, gospodarka magazynowa i gospodarka remontowa.
System ERP IFS APPLICATIONS™ wspomaga grupę COGNOR
Implementacja systemu wspomagającego zarządzanie klasy ERP – IFS Applications to jeden z najważniejszych projektów informatycznych zrealizowanych w Grupie Cognor (dawniej Złomrex). System został wdrożony w 2009 r. we wszystkich wiodących spółkach Grupy. Z rozwiązania wspomagającego wszystkie podstawowe obszary działalności, korzysta 670 użytkowników.
Studium przypadku – EKA
| System ERP firmy SAP w Polfarmex S.A. |
|
| 14.12.11 | |||||||||
System ERP firmy SAP w Polfarmex S.A.
Celem projektu wdrożeniowego jest analiza, weryfikacja i usprawnienie obecnych procesów biznesowych, a następnie budowa, w sposób zapewniający wykorzystanie pełnych możliwości systemu SAP, narzędzia informatycznego wspomagającego efektywne i skuteczne wsparcie tych procesów w Polfarmex S.A. Decyzję odnośnie wyboru systemu i partnera wdrożeniowego komentuje Marek Wośko, prezes firmy Polfarmex: Z naszej analizy wynikało, że system SAP najlepiej obejmuje specyfikę branży farmaceutycznej i rozwiązania, które musimy posiadać jako firma farmaceutyczna, są już zaszyte w rozwiązaniu SAP. Bardzo istotną kwestią był wybór partnera wdrożeniowego i tu, nie ukrywam, że o tym, iż związaliśmy się z SI-Consulting zdecydowało doświadczenie poparte sukcesami. Każdy pracujący w biznesie mówi, że jego branża jest wyjątkowa, ale w tym przypadku mam pewność, że zarówno SI-Consulting jak i my, zdajemy sobie bardzo dobrze sprawę z pewnego rodzaju wyjątkowości sektora farmaceutycznego. Mam pełne przekonanie, że dokonaliśmy bardzo dobrego wyboru.Wdrożenie systemu obejmie obszary: Finansów (FI), Środków trwałych (FI-AA), Kontrolingu (CO), Gospodarki materiałowej i magazynowej (MM/WM), Sprzedaży i dystrybucji (SD), Produkcji i Planowania Produkcji (PP), Zarządzania Jakością (QM) i Gospodarki Remontowej (PM). Za ten zakres i uruchomienie Elektronicznego obiegu dokumentów odpowiada SI-Consulting, natomiast wdrożenie modułu Kadr i Płac powierzono wieloletniemu partnerowi SI-Consulting w tym obszarze, firmie Gavdi Polska. Korzyści, jakich oczekuje się kierownictwo firmy Polfarmex po zakończonym procesie wdrożenia to m.in. usprawnienie procesów biznesowych, wsparcie dla realizacji operacji poprzez ich automatyzację i minimalizację powstawania błędów. Ponadto otrzymywanie informacji dokładnych, pewnych i na czas o zachodzących zdarzeniach gospodarczych pozwalających na szybkie podejmowanie optymalnych decyzji. Jest to system, który porządkuje i kontroluje wiele działań i procesów w organizacji. Dotychczas nie pracowaliśmy na systemie zintegrowanym, toteż na pewno będzie to swego rodzaju wyzwanie dla firmy, ale jesteśmy na to wyzwanie gotowi. – mówi Marek Wośko.Polfarmex S.A. to dynamicznie rozwijająca się firma z wyłącznie polskim kapitałem, producent leków na receptę i bez recepty, suplementów diety, dietetycznych środków spożywczych i kosmetyków. System SAP będzie pierwszym w 22-letniej historii firmy systemem zintegrowanym zaimplementowanym w tej spółce, do tej pory korzystano z kilku systemów autorskich jednocześnie. Obecnie rozpoczęto prace nad koncepcją wdrożenia, start produktywny systemu planowany jest na październik 2012 roku. Źródło: www.si-consulting.pl
|














Wdrożenie systemów podejmowania decyzji (DSS) wymaga zdecydowanie większych zmian organizacyjnych oraz kulturowych w organizacji, niż ma to miejsce w przypadku systemów 


Po raz kolejny Comarch został nagrodzony przez IBM Polska tytułem Partnera Roku 2011 w kategorii największej sprzedaży rozwiązań IBM dla rynku MSP. Wyróżnienie z grona około 200 partnerów światowego giganta informatycznego jest nie tylko symbolem współpracy obu firm, ale również dowodem najwyższej jakości produktów oferowanych przez Comarch.
Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach w wyniku rozstrzygnięcia przetargu nieograniczonego na „Dostawę, rozbudowę i wdrożenie elektronicznej dokumentacji medycznej zintegrowanego systemu informatycznego dla ŚCO wraz ze sprzętem informatycznym” wybrało ofertę konsorcjum, w który firma SIMPLE występuje w roli podwykonawcy.
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami wdrożenia nowatorskich rozwiązań mobilnych umożliwiających współpracę między przedsiębiorstwami i konsumentami, firma SAP AG zaprezentowała nową rodzinę aplikacji mobilnych.












Rozwiązanie firmy Epicor znacznie usprawnia naszą pracę. Dzięki wdrożonemu systemowi zarządzanie w oparciu o Lean Manufacturing stało się zdecydowanie efektywniejsze.






Po latach konsekwentnego budowania pozycji rynkowej kanadyjska grupa wydawnicza Transcontinental Printing osiągnęła w swoim kraju pozycję lidera. Zaliczana jest także do największych wydawnictw w Ameryce Północnej. Grupa od roku 1976 prowadzi działalność wydawniczą obejmującą m.in. książki, czasopisma, katalogi, gazety. Obecnie ma wiele oddziałów i jest wiodącym kanadyjskim wydawcą czasopism konsumenckich i drugim pod względem wielkości wydawcą gazet lokalnych.












