10 kroków udanego wdrożenia ERP
Krok 8 - Planuj i zarządzaj
10 kroków udanego wdrożenia ERP
Krok 7 - Komunikacja
System ERP IFS APPLICATIONS™ usprawnia procesy w FŁT-KRAŚNIK SA
Fabryka Łożysk Tocznych – Kraśnik SA, największy polski producent łożysk tocznych, aby zwiększyć efektywność działań operacyjnych, zainwestowała w zintegrowany system ERP – IFS Applications™. Dzięki wdrożeniu systemu usprawniono realizację procesów w najważniejszych obszarach biznesowych, takich jak finanse, produkcja, gospodarka magazynowa i gospodarka remontowa.
System ERP IFS APPLICATIONS™ wspomaga grupę COGNOR
Implementacja systemu wspomagającego zarządzanie klasy ERP – IFS Applications to jeden z najważniejszych projektów informatycznych zrealizowanych w Grupie Cognor (dawniej Złomrex). System został wdrożony w 2009 r. we wszystkich wiodących spółkach Grupy. Z rozwiązania wspomagającego wszystkie podstawowe obszary działalności, korzysta 670 użytkowników.
Studium przypadku – EKA
| Płace i sprzedaż rosną, znaczenie CRM też |
|
| 11.03.08 | |||||||||
Płace i sprzedaż rosną, znaczenie CRM też
Już dziś np. europejscy konsumenci należą do najbardziej wymagających na świecie. Blisko połowa z nas chce, aby produkty i usługi były lepiej dopasowane do naszych gustów i szybciej dostarczane – wynika z badań Aberdeen Group z ub. r. To impuls dla rynku CRM – dodaje Piotr Szczerbiak. Analitycy z PMR obliczają, że spośród firm z min. 50 pracownikami tylko 12 proc. posiada systemy CRM. W dodatku są to najczęściej proste systemy, głównie do prowadzenia historii klientów i podsumowywania dziennej sprzedaży. Ale to wcale nie oznacza, że CRM są nie doceniane. Przeciwnie – wyjaśnia Piotr Szczerbiak. Narzędzia informatyczne, wykorzystywane do obsługi i dbania o satysfakcję klientów, są coraz częściej rozbudowywane i wykorzystywane w ramach innych systemów, np. ERP czy nawet Business Intelligence. W ub. roku do 200 mln dol. wzrósł rynek systemów ERP i uzupełniających je rozwiązań branżowych, wspomagających m.in. prowadzenie kampanii marketingowych, analizowanie sprzedaży w czasie rzeczywistym, politykę rabatową i logistykę zaopatrzenia. To o 30 proc. więcej niż 2 lata temu – dodaje Tomasz Gawron, dyrektor sprzedaży Columbus IT. Ale ta dynamika powinna utrzymać się także w najbliższych latach (o 16,5 proc. do 2009 r., źródło: IDC). I to nie tylko na rynku ERP. Coraz większą popularnością cieszą się w Polsce także systemy Business Intelligence, które pobierając dane m.in. z systemów CRM i ERP pozwalają prognozować np. dynamikę sprzedaży w kolejnych miesiącach. Polski rynek Business Intelligence, wart obecnie 50 mln dol. ma być jednym z ważniejszych w regionie Europy, Afryki Pn. i Bliskiego Wschodu (do 2010 r. wartość rynków w tym regionie wzrośnie z obecnych 850 mln do 1,1 mld dol.). Źródło: Columbus IT
|














Wdrożenie systemów podejmowania decyzji (DSS) wymaga zdecydowanie większych zmian organizacyjnych oraz kulturowych w organizacji, niż ma to miejsce w przypadku systemów 


Po raz kolejny Comarch został nagrodzony przez IBM Polska tytułem Partnera Roku 2011 w kategorii największej sprzedaży rozwiązań IBM dla rynku MSP. Wyróżnienie z grona około 200 partnerów światowego giganta informatycznego jest nie tylko symbolem współpracy obu firm, ale również dowodem najwyższej jakości produktów oferowanych przez Comarch.
Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach w wyniku rozstrzygnięcia przetargu nieograniczonego na „Dostawę, rozbudowę i wdrożenie elektronicznej dokumentacji medycznej zintegrowanego systemu informatycznego dla ŚCO wraz ze sprzętem informatycznym” wybrało ofertę konsorcjum, w który firma SIMPLE występuje w roli podwykonawcy.
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami wdrożenia nowatorskich rozwiązań mobilnych umożliwiających współpracę między przedsiębiorstwami i konsumentami, firma SAP AG zaprezentowała nową rodzinę aplikacji mobilnych.













Rozwiązanie firmy Epicor znacznie usprawnia naszą pracę. Dzięki wdrożonemu systemowi zarządzanie w oparciu o Lean Manufacturing stało się zdecydowanie efektywniejsze.






Po latach konsekwentnego budowania pozycji rynkowej kanadyjska grupa wydawnicza Transcontinental Printing osiągnęła w swoim kraju pozycję lidera. Zaliczana jest także do największych wydawnictw w Ameryce Północnej. Grupa od roku 1976 prowadzi działalność wydawniczą obejmującą m.in. książki, czasopisma, katalogi, gazety. Obecnie ma wiele oddziałów i jest wiodącym kanadyjskim wydawcą czasopism konsumenckich i drugim pod względem wielkości wydawcą gazet lokalnych.



![[ERP] Oferta Comarch ERP... :: Eksperci, odpowiedzialni za rozwój oferty Comarch ERP, opowiadają o... Zobacz video](http://img.youtube.com/vi/b1m_-ZJe6zs/default.jpg)








