10 kroków udanego wdrożenia ERP
Krok 8 - Planuj i zarządzaj
10 kroków udanego wdrożenia ERP
Krok 7 - Komunikacja
System ERP IFS APPLICATIONS™ usprawnia procesy w FŁT-KRAŚNIK SA
Fabryka Łożysk Tocznych – Kraśnik SA, największy polski producent łożysk tocznych, aby zwiększyć efektywność działań operacyjnych, zainwestowała w zintegrowany system ERP – IFS Applications™. Dzięki wdrożeniu systemu usprawniono realizację procesów w najważniejszych obszarach biznesowych, takich jak finanse, produkcja, gospodarka magazynowa i gospodarka remontowa.
System ERP IFS APPLICATIONS™ wspomaga grupę COGNOR
Implementacja systemu wspomagającego zarządzanie klasy ERP – IFS Applications to jeden z najważniejszych projektów informatycznych zrealizowanych w Grupie Cognor (dawniej Złomrex). System został wdrożony w 2009 r. we wszystkich wiodących spółkach Grupy. Z rozwiązania wspomagającego wszystkie podstawowe obszary działalności, korzysta 670 użytkowników.
Studium przypadku – EKA
| Ostrożny optymizm DiS wobec rynku konstultacji IT |
|
| 28.01.10 | |||
Ostrożny optymizm DiS wobec rynku konstultacji ITRok 2008 był w segmencie usług konsultacyjnych IT okresem wyjątkowo trudnym. Wykazał spadki po bardzo dobrym roku 2007, kiedy to po raz pierwszy wartość tego segmentu rynku przekroczyła w Polsce miliard złotych. Wstępne oszacowania za rok 2009 wydają się wskazywać, że rynek ten nieco odrabia nawarstwione zaległości.
W ewidencji DiS znajduje się ponad 300 firm, które co najmniej w pewnym fragmencie świadczą usługi konsultacyjne związane z branżą IT. W wydanym właśnie raporcie poświęconym usług konsultacyjnych przeprowadzono szczegółową analizę aktywności 100 spośród nich, reprezentujących ok. 90% rynku tego obszaru usług. Liczba odmian usług i umiejętności oferowanych przez firmy konsultacyjne stale wzrasta. Może dlatego potrafią się na nim utrzymać zarówno firmy bardzo duże, jak i zupełnie niewielkie.
Synergie i wykluczenia DiS klasyfikuje konsultacje informatyczne w trzech kategoriach usług: jako organizacyjne, aplikacyjne i technologiczne. Są one w tegorocznej analizie charakteryzowane przez 25 szczegółowych rodzajów konsultacji. Zasady dobrych praktyk konsultacyjnych głoszą, iż firmy powinny być niezależne technologicznie i koncepcyjnie, tak aby najbardziej swobodnie móc dobierać rozwiązania dla klienta. Praktyka 100 największych podmiotów pozwala zweryfikować te zasady. Z badań DiS wynika iż z reguły są one rzeczywiście realizowane. Firmy konsultingowe świadczące 5 rodzajów usług doradztwa organizacyjnego - statystycznie rzecz biorąc – prowadzą politykę nie angażowania się w doradztwo aplikacyjne i technologiczne. Wyjątek stanowią firmy specjalizujące się w zarządzaniu projektami (PM). Tu ich specjalizacja jest nieco silniej wykorzystywana w innych rodzajach konsultacji, zwłaszcza przy aplikacjach ERP, HR, czy e-commerce. Dla odmiany, sytuacja wzajemnego “odpychania się” kompetencji ujawnia się w zakresie konsultacji technologicznych, które są częściej skorelowane ujemnie (zatem raczej wykluczająco) z ofertą konsultacji organizacyjnych. Jedynie wiedza audytorska nieco silniej wspomaga wiedzę transferowaną przy konsultacjach technologicznych w obszarze middleware. Dynamika rynku W porównaniu z rokiem 2008 okres lat 2010-2012 dla firm konsultingu IT powinien być łatwiejszy. Ale nie będzie to czas tak silnych wzrostów, jak we wcześniejszych okresach. Wzrost popytu na konsultacje wyniknąć może z rozwoju sektora publicznego, który mimo chwilowego zastoju na pewno będzie musiał odrobić wiele historycznych zaszłości. W obliczu trudnego rynku IT (który charakteryzują niewielkie kilkuprocentowe wzrosty, a czasami nawet drastyczne spadki) możliwe są w najbliższych latach kolejne konsolidacje firm doradczych, a także zmiany ich profilu działalności lub specjalizacji. Słowo o biurze DiS: firma działa od 1995 r. jako niezależna agencja badawcza. Specjalizuje się w opracowaniach poświęconych zastosowaniom informatyki w różnych dziedzinach gospodarki. W dorobku firmy znajduje się ponad sto edycji różnych raportów i analiz przygotowywanych zarówno dla branżowych grup odbiorców jak i na zlecenia indywidualne, Wśród raportów branżowych znajdują się takie serie jak: Informatyczne Systemy Bankowe, Ogólnopolski Katalog Oprogramowania Komercyjnego, Rynek Oprogramowania i Usług, Krajowe i zagraniczne systemy ERP, cokwartalne analizy polskiego rynku IT, a ponadto rozliczne raporty dotyczące np. outsourcingu BPO/SSC w regionie CEE, informatyzacji w sektorze publicznym, telekomunikacji, energetyce, ubezpieczeniach oraz handlu. Źródło: DiS
|














Wdrożenie systemów podejmowania decyzji (DSS) wymaga zdecydowanie większych zmian organizacyjnych oraz kulturowych w organizacji, niż ma to miejsce w przypadku systemów 


Po raz kolejny Comarch został nagrodzony przez IBM Polska tytułem Partnera Roku 2011 w kategorii największej sprzedaży rozwiązań IBM dla rynku MSP. Wyróżnienie z grona około 200 partnerów światowego giganta informatycznego jest nie tylko symbolem współpracy obu firm, ale również dowodem najwyższej jakości produktów oferowanych przez Comarch.
Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach w wyniku rozstrzygnięcia przetargu nieograniczonego na „Dostawę, rozbudowę i wdrożenie elektronicznej dokumentacji medycznej zintegrowanego systemu informatycznego dla ŚCO wraz ze sprzętem informatycznym” wybrało ofertę konsorcjum, w który firma SIMPLE występuje w roli podwykonawcy.
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami wdrożenia nowatorskich rozwiązań mobilnych umożliwiających współpracę między przedsiębiorstwami i konsumentami, firma SAP AG zaprezentowała nową rodzinę aplikacji mobilnych.













Rozwiązanie firmy Epicor znacznie usprawnia naszą pracę. Dzięki wdrożonemu systemowi zarządzanie w oparciu o Lean Manufacturing stało się zdecydowanie efektywniejsze.






Po latach konsekwentnego budowania pozycji rynkowej kanadyjska grupa wydawnicza Transcontinental Printing osiągnęła w swoim kraju pozycję lidera. Zaliczana jest także do największych wydawnictw w Ameryce Północnej. Grupa od roku 1976 prowadzi działalność wydawniczą obejmującą m.in. książki, czasopisma, katalogi, gazety. Obecnie ma wiele oddziałów i jest wiodącym kanadyjskim wydawcą czasopism konsumenckich i drugim pod względem wielkości wydawcą gazet lokalnych.



![[ERP] Comarch CDN XL w... :: Więcej szczegółów na temat systemów do zarządzania... Zobacz video](http://img.youtube.com/vi/_AMgSFkN2m8/default.jpg)
![[ERP] Comarch ALTUM... :: Więcej na http://www.comarch.pl/altum-demo Zobacz video](http://img.youtube.com/vi/B1Cc1zv4uds/default.jpg)







