Inteligenta windykacja celem współpracy Casus Finanse i PiLab

Grupa Casus Finanse to marka znana z przełamywania ustalonych schematów, wprowadzająca do procesu windykacji unikalne podejście biznesowe, odważnie wykorzystująca nowe technologie. Wkrótce pozycja firmy zostanie dodatkowo wzmocniona dzięki współpracy z wrocławską spółką PiLab oraz wdrożeniu innowacyjnej platformy służącej do analizy danych i połączeń między nimi. Będzie to pierwsze wykorzystanie opatentowanego rozwiązania PiLab/BI w branży windykacyjnej w Polsce.

 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
Najcenniejszym zasobem w branży windykacyjnej są dane, a dokładniej – umiejętność ich analizy. W tej chwili Casus Finanse korzysta z kilku autorskich systemów, m.in. scoringowego, który automatycznie łączy konsultantów z numerami telefonów oraz transakcyjnego, służącego do obsługi windykacji, w którym znajdują się informacje na temat klientów i ich zobowiązań finansowych. Technologia spółki PiLab/BI zapewni Casus Finanse możliwość lepszej niż dotychczas kontroli ryzyka i bardziej efektywnego zarządzania bazą danych klientów z przeterminowanymi zobowiązaniami.
Dla naszych partnerów finansowych, którzy powierzają nam zarządzanie swoją bazą przeterminowanych płatności, bardzo ważna jest skuteczność w ich odzyskiwaniu. Casus Finanse na podstawie indywidualnych cech każdej sprawy dobiera dostosowany do jej specyfiki proces odzyskiwania wierzytelności, który wskazuje negocjatorom, jakie działania należy wykonać. Wyzwaniem jest przewidzenie reakcji klientów na działania – jak wiemy zachowania są zmienne w czasie. Przy wykonywaniu setek tysięcy połączeń telefonicznych tygodniowo, bardzo ważna jest optymalizacja tego procesu, czyli np. określenie, czy klienci mają więcej niż jeden numer telefonu, który telefon odbierają najczęściej, w jakich godzinach i w jakie dni – tłumaczy Sławomir Szarek, prezes Grupy Casus Finanse.
Branża zarządzania wierzytelnościami narażona jest na obsługę portfeli, w których mogą zdarzać się nadużycia ze strony klientów. Platforma PiLab/BI, bazując na połączeniach bezpośrednich i pośrednich, pozwala szybko zidentyfikować podmioty, które mają np. ten sam numer telefonu lub ten sam adres. Dzięki temu można zbudować precyzyjne wzory działań oraz wychwycić nieprawidłowości w bazie, co przekłada się na konkretne oszczędności w obszarze odzyskiwania należności – tłumaczy Paweł Wieczyński, Prezes Zarządu PiLab SA.
Dzięki PiLab/BI będziemy w stanie przenalizować skuteczność naszych dotychczasowych działań, dzwonić do klientów w czasie dla nich odpowiednim oraz proponować optymalne rozwiązania. Wyraźnie poprawi to jakość i skuteczność naszych działań – dodaje Sławomir Szarek, prezes Grupy Casus Finanse.
W tej chwili współpraca PiLab i Casus Finanse ma charakter pilotażowy, w przyszłości system PiLab/BI może być wykorzystywany do analizowania kolejnych poziomów relacji pomiędzy danymi i skutecznego wykrywania wszelkiego typu nieprawidłowości w bazie, umożliwiając jej sprawniejszą i bardziej efektywną obsługę.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top