10 kroków udanego wdrożenia ERP
Krok 8 - Planuj i zarządzaj
10 kroków udanego wdrożenia ERP
Krok 7 - Komunikacja
System ERP IFS APPLICATIONS™ usprawnia procesy w FŁT-KRAŚNIK SA
Fabryka Łożysk Tocznych – Kraśnik SA, największy polski producent łożysk tocznych, aby zwiększyć efektywność działań operacyjnych, zainwestowała w zintegrowany system ERP – IFS Applications™. Dzięki wdrożeniu systemu usprawniono realizację procesów w najważniejszych obszarach biznesowych, takich jak finanse, produkcja, gospodarka magazynowa i gospodarka remontowa.
System ERP IFS APPLICATIONS™ wspomaga grupę COGNOR
Implementacja systemu wspomagającego zarządzanie klasy ERP – IFS Applications to jeden z najważniejszych projektów informatycznych zrealizowanych w Grupie Cognor (dawniej Złomrex). System został wdrożony w 2009 r. we wszystkich wiodących spółkach Grupy. Z rozwiązania wspomagającego wszystkie podstawowe obszary działalności, korzysta 670 użytkowników.
Studium przypadku – EKA
| Hogart stawia na system ERP w technologii SOA |
|
| 11.03.10 | |||
Hogart stawia na system ERP w technologii SOAW najbliższych latach, jak przewidują eksperci Gartner Group, aż 40 proc. zapotrzebowania na infrastrukturę IT będzie realizowane w postaci usług.
Mijający kryzys tylko umocni dotychczasowy trend. Tak na świecie, jak i w Polsce zarządy wielu spółek planują wejście na giełdę, odsprzedają oddziały i przygotowują fuzje lub przejęcia. Nowe strategie wymuszą zdefiniowanie wielu procesów biznesowych na nowo, co pociągnie za sobą także spore zmiany w systemach informatycznych - wyjaśnia Piotr Cierlik.Tam, gdzie infrastruktura IT jest zamknięta i monolityczna, zmiany będą jednak czasochłonne i kosztowne. Zmiana w jednej aplikacji często bowiem wymaga modyfikacji w pozostałych obszarach, a nieraz uruchomienie także nowych modułów, które dla użytkowników mogą okazać się zbędne i generować jedynie koszty. Kto dziś może sobie pozwolić na dodatkowy (spory) wydatek? Firmy dalej wszakże optymalizują swoje koszty i, zamiast aktualizacji zamkniętych systemów IT, coraz częściej decydują się na rozwiązania w technologii SOA. Niedawno taką decyzję podjęła kancelaria prawnicza Wardyńscy i Wspólnicy, wdrażając najnowszą wersję SunSystems z rozbudowanym narzędziem analitycznym Vision. Rozwiązanie idealnie wpisuje się w ten trend, gdyż nie tylko bazuje na modułowej konstrukcji (tak jak dotychczasowe wersje), ale jest też zorientowane na wsparcie konkretnych procesów (usług), dzięki czemu SunSystems może być ściśle dostosowany do naszych potrzeb i możliwości biznesowych – mówi Małgorzata Łagowska, Dyrektor Finansowa z kancelarii prawniczej Wardyński i Wspólnicy.Każda aplikacja SunSystems wykorzystuje do przesyłu danych standardowe protokoły komunikacji (np. web services czy XML). Wdrożenia i aktualizacje odbywają się więc bez ingerowania w pozostałe moduły czy zewnętrzne systemy IT, a przedefiniowanie procesów biznesowych jest szybsze i bezpieczniejsze. To oczywiście oznacza dla organizacji niższe koszty, ale korzyści wykraczają daleko poza prosty rachunek zysków i strat. Firma bez skrępowania może zacząć tworzyć w otwartym rozwiązaniu IT nowe najlepsze praktyki, zaadoptowane do pokryzysowej sytuacji i niedostępne dla konkurencji Zamknięte systemy IT, które odgórnie narzucają model biznesowy, nie dają tego typu możliwości – mówi Piotr Cierlik.Źródło: www.hogart.pl
|














Wdrożenie systemów podejmowania decyzji (DSS) wymaga zdecydowanie większych zmian organizacyjnych oraz kulturowych w organizacji, niż ma to miejsce w przypadku systemów 


Po raz kolejny Comarch został nagrodzony przez IBM Polska tytułem Partnera Roku 2011 w kategorii największej sprzedaży rozwiązań IBM dla rynku MSP. Wyróżnienie z grona około 200 partnerów światowego giganta informatycznego jest nie tylko symbolem współpracy obu firm, ale również dowodem najwyższej jakości produktów oferowanych przez Comarch.
Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach w wyniku rozstrzygnięcia przetargu nieograniczonego na „Dostawę, rozbudowę i wdrożenie elektronicznej dokumentacji medycznej zintegrowanego systemu informatycznego dla ŚCO wraz ze sprzętem informatycznym” wybrało ofertę konsorcjum, w który firma SIMPLE występuje w roli podwykonawcy.
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami wdrożenia nowatorskich rozwiązań mobilnych umożliwiających współpracę między przedsiębiorstwami i konsumentami, firma SAP AG zaprezentowała nową rodzinę aplikacji mobilnych.













Rozwiązanie firmy Epicor znacznie usprawnia naszą pracę. Dzięki wdrożonemu systemowi zarządzanie w oparciu o Lean Manufacturing stało się zdecydowanie efektywniejsze.






Po latach konsekwentnego budowania pozycji rynkowej kanadyjska grupa wydawnicza Transcontinental Printing osiągnęła w swoim kraju pozycję lidera. Zaliczana jest także do największych wydawnictw w Ameryce Północnej. Grupa od roku 1976 prowadzi działalność wydawniczą obejmującą m.in. książki, czasopisma, katalogi, gazety. Obecnie ma wiele oddziałów i jest wiodącym kanadyjskim wydawcą czasopism konsumenckich i drugim pod względem wielkości wydawcą gazet lokalnych.









![[ERP BI] Business... :: Michał Gancarz, dyrektor Centrum ERP Business Intelligence oraz... Zobacz video](http://img.youtube.com/vi/Xay-0dolie8/default.jpg)


