10 kroków udanego wdrożenia ERP
Krok 8 - Planuj i zarządzaj
10 kroków udanego wdrożenia ERP
Krok 7 - Komunikacja
System ERP IFS APPLICATIONS™ usprawnia procesy w FŁT-KRAŚNIK SA
Fabryka Łożysk Tocznych – Kraśnik SA, największy polski producent łożysk tocznych, aby zwiększyć efektywność działań operacyjnych, zainwestowała w zintegrowany system ERP – IFS Applications™. Dzięki wdrożeniu systemu usprawniono realizację procesów w najważniejszych obszarach biznesowych, takich jak finanse, produkcja, gospodarka magazynowa i gospodarka remontowa.
System ERP IFS APPLICATIONS™ wspomaga grupę COGNOR
Implementacja systemu wspomagającego zarządzanie klasy ERP – IFS Applications to jeden z najważniejszych projektów informatycznych zrealizowanych w Grupie Cognor (dawniej Złomrex). System został wdrożony w 2009 r. we wszystkich wiodących spółkach Grupy. Z rozwiązania wspomagającego wszystkie podstawowe obszary działalności, korzysta 670 użytkowników.
Studium przypadku – EKA
| Comarch realizuje innowacyjny projekt stażowy dla pracowników naukowo-dydaktycznych |
|
| 21.08.11 | |||
Comarch realizuje innowacyjny projekt stażowy dla pracowników naukowo-dydaktycznych „Małopolski Transfer Technologii Informatycznych – modelowy program wymiany kompetencji w zakresie zarządzania firmą oraz wspierających ją systemów informatycznych” to projekt realizowany we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie, w ramach którego firma Comarch przyjęła na trzymiesięczny staż pracowników naukowo-dydaktycznych uczelni. Pierwsi stażyści rozpoczęli pracę w Comarch już w lipcu tego roku.Celem projektu realizowanego w latach 2011-2012 jest wymiana doświadczeń i wiedzy w obszarach zarządzania przedsiębiorstwami oraz systemów informatycznych wspierających ten proces między kadrami przedsiębiorstw a kadrami naukowymi szkół wyższych działającymi na terenie Małopolski.
Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie. Mamy nadzieję, że realizacja projektu z jednej strony przyczyni się do nabycia doświadczenia biznesowego przez pracowników naukowych uczelni, a z drugiej – podniesie innowacyjność i konkurencyjność Comarch, przyspieszając tym samym transfer wiedzy i wzajemnych kompetencji oraz wzmacniając dotychczasowe powiązania uczelni z sektorem gospodarki – mówi Joanna Długa, specjalista ds. edukacji w Sektorze ERP firmy Comarch. Z dużym entuzjazmem przyjąłem informację o możliwości współpracy z firmą Comarch w ramach projektu „Małopolski Transfer Technologii Informatycznych”. Dla pracowników naukowo-dydaktycznych wyższych uczelni jest to bowiem wyjątkowa okazja do poszerzenia swojej wiedzy oraz nabycia nowych doświadczeń praktycznych. Inicjatywy tego typu w przyszłości przyczynią się do wzrostu wykorzystania potencjału naukowego całego środowiska akademickiego – mówi dr Krzysztof Kapera, adiunkt w Katedrze Marketingu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, jeden z uczestników stażu w Comarch.Projekt finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Źródło: www.comarch.pl
|














Wdrożenie systemów podejmowania decyzji (DSS) wymaga zdecydowanie większych zmian organizacyjnych oraz kulturowych w organizacji, niż ma to miejsce w przypadku systemów 




Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach w wyniku rozstrzygnięcia przetargu nieograniczonego na „Dostawę, rozbudowę i wdrożenie elektronicznej dokumentacji medycznej zintegrowanego systemu informatycznego dla ŚCO wraz ze sprzętem informatycznym” wybrało ofertę konsorcjum, w który firma SIMPLE występuje w roli podwykonawcy.
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami wdrożenia nowatorskich rozwiązań mobilnych umożliwiających współpracę między przedsiębiorstwami i konsumentami, firma SAP AG zaprezentowała nową rodzinę aplikacji mobilnych.












Rozwiązanie firmy Epicor znacznie usprawnia naszą pracę. Dzięki wdrożonemu systemowi zarządzanie w oparciu o Lean Manufacturing stało się zdecydowanie efektywniejsze.






Po latach konsekwentnego budowania pozycji rynkowej kanadyjska grupa wydawnicza Transcontinental Printing osiągnęła w swoim kraju pozycję lidera. Zaliczana jest także do największych wydawnictw w Ameryce Północnej. Grupa od roku 1976 prowadzi działalność wydawniczą obejmującą m.in. książki, czasopisma, katalogi, gazety. Obecnie ma wiele oddziałów i jest wiodącym kanadyjskim wydawcą czasopism konsumenckich i drugim pod względem wielkości wydawcą gazet lokalnych.





![[ERP] Czas na SaaS :: O rosnącej popularności SaaS (Software as a Service), czyli... Zobacz video](http://img.youtube.com/vi/C0mRrJZs2C8/default.jpg)

![[ERP] Oferta Comarch ERP... :: Eksperci, odpowiedzialni za rozwój oferty Comarch ERP, opowiadają o... Zobacz video](http://img.youtube.com/vi/b1m_-ZJe6zs/default.jpg)

![[ERP] Dla małych firm... :: Lucyna Chwesiuk, product manager Comarch OPT!MA o potrzebach mikro i... Zobacz video](http://img.youtube.com/vi/mQ9IUCsCCzs/default.jpg)


