10 kroków udanego wdrożenia ERP
Krok 8 - Planuj i zarządzaj
10 kroków udanego wdrożenia ERP
Krok 7 - Komunikacja
System ERP IFS APPLICATIONS™ usprawnia procesy w FŁT-KRAŚNIK SA
Fabryka Łożysk Tocznych – Kraśnik SA, największy polski producent łożysk tocznych, aby zwiększyć efektywność działań operacyjnych, zainwestowała w zintegrowany system ERP – IFS Applications™. Dzięki wdrożeniu systemu usprawniono realizację procesów w najważniejszych obszarach biznesowych, takich jak finanse, produkcja, gospodarka magazynowa i gospodarka remontowa.
System ERP IFS APPLICATIONS™ wspomaga grupę COGNOR
Implementacja systemu wspomagającego zarządzanie klasy ERP – IFS Applications to jeden z najważniejszych projektów informatycznych zrealizowanych w Grupie Cognor (dawniej Złomrex). System został wdrożony w 2009 r. we wszystkich wiodących spółkach Grupy. Z rozwiązania wspomagającego wszystkie podstawowe obszary działalności, korzysta 670 użytkowników.
Studium przypadku – EKA
| Comarch CDN XL Business Intelligence na studiach |
|
| 01.05.11 | |||
Comarch CDN XL Business Intelligence na studiach "Controlling / Business Intelligence” to jeden z kierunków uruchamianych w ramach studiów podyplomowych IT-BIZNES w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Studia, które skierowane są do pracowników i przedsiębiorców z sektora mikro i MSP, współfinansowane są w 80 proc. przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.Praktyczne zajęcia „Controlling / Business Intelligence” prowadzone będą przez specjalistę Comarch w oparciu o Comarch CDN XL Business Intelligence. Dzięki współpracy między Comarch a uczelnią słuchacze poznają istotę Bussiness Intelligence oraz dowiedzą się jak wykorzystać BI w codziennej pracy menedżera. Otrzymają także praktyczną wiedzę pozwalającą podejmować trafne decyzje biznesowe w oparciu o raporty i analizy przygotowane w systemach do zarządzania przedsiębiorstwem klasy ERP.
Dobór kierunków w ramach studiów z obszaru IT-BIZNES zakłada przewagę i konkurencyjność przedsiębiorców i ich pracowników, wspieranych w procesie decyzji biznesowych narzędziami informatycznymi, controllingiem oraz nowoczesnym marketingiem. Jednym z założeń projektu jest przekazywanie praktycznej i użytecznej wiedzy słuchaczom, dlatego też minimum 50 godzin zajęć dydaktycznych prowadzone będzie przez ekspertów-praktyków – mówi Bożena Stanio, Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.Grono szkół wyższych, wspierających działalność dydaktyczną wersją edukacyjną oprogramowania Comarch stale się powiększa. Informacje dotyczące działań podejmowanych przez Comarch we współpracy z uczelniami znaleźć można na stronie internetowej www.Edukacja.Comarch.pl. Uczelnie, z którymi współpracujemy to nowoczesne placówki edukacyjne, dla których skuteczne kształcenie opiera się nie tylko na stosowaniu właściwych metod dydaktycznych, ale również na wykorzystywaniu innowacyjnych technologii, narzędzi i systemów funkcjonujących w biznesie – podkreśla Joanna Długa, specjalista ds. edukacji Comarch.Studia podyplomowe IT-BIZNES realizowane są przez Krakowską Akademię im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w ramach projektu Przedsiębiorstwo 2.0. Studia Podyplomowe dla Biznesu. Źródło: www.comarch.pl
|














Wdrożenie systemów podejmowania decyzji (DSS) wymaga zdecydowanie większych zmian organizacyjnych oraz kulturowych w organizacji, niż ma to miejsce w przypadku systemów 
"Controlling / 


Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach w wyniku rozstrzygnięcia przetargu nieograniczonego na „Dostawę, rozbudowę i wdrożenie elektronicznej dokumentacji medycznej zintegrowanego systemu informatycznego dla ŚCO wraz ze sprzętem informatycznym” wybrało ofertę konsorcjum, w który firma SIMPLE występuje w roli podwykonawcy.
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami wdrożenia nowatorskich rozwiązań mobilnych umożliwiających współpracę między przedsiębiorstwami i konsumentami, firma SAP AG zaprezentowała nową rodzinę aplikacji mobilnych.












Rozwiązanie firmy Epicor znacznie usprawnia naszą pracę. Dzięki wdrożonemu systemowi zarządzanie w oparciu o Lean Manufacturing stało się zdecydowanie efektywniejsze.






Po latach konsekwentnego budowania pozycji rynkowej kanadyjska grupa wydawnicza Transcontinental Printing osiągnęła w swoim kraju pozycję lidera. Zaliczana jest także do największych wydawnictw w Ameryce Północnej. Grupa od roku 1976 prowadzi działalność wydawniczą obejmującą m.in. książki, czasopisma, katalogi, gazety. Obecnie ma wiele oddziałów i jest wiodącym kanadyjskim wydawcą czasopism konsumenckich i drugim pod względem wielkości wydawcą gazet lokalnych.









![[ERP] Oferta Comarch ERP... :: Eksperci, odpowiedzialni za rozwój oferty Comarch ERP, opowiadają o... Zobacz video](http://img.youtube.com/vi/b1m_-ZJe6zs/default.jpg)



