Bezpieczeństwo przemysłowych systemów IT
czyli co wie dział IT, a nie wiedzą automatycy i vice versa?
Systemy klasy MES – przygotowanie do wdrożenia
Analiza ryzyka wdrażania kilkudziesięciu systemów klasy MES (Manufacturing Execution Systems) wspierających zarządzanie produkcją na terenie Polski wskazała na kilka kluczowych obszarów, które powinny zostać objęte szczególną opieką na etapie przygotowywania projektu. Jest to niezbędne, jeżeli chcemy, aby wdrożenie systemu trafi ło na „podatny grunt” i osiągnęło założone cele biznesowe, przyczyniając się tym samym do rozwoju organizacji.
Manufacturing Execution System - krok w kierunku dostępu do aktualnych informacji i automatyzacji ewidencji procesów produkcyjnych
Firmy produkcyjne, które zainwestowały w systemy ERP, powoli zaczynają się przekonywac, że to nie wszystko. Korzysci wdrożenia zintegrowanych rozwiązań spowodowały uporządkowanie i zorganizowanie procesów oraz umożliwiły jednolity dostęp do informacji. Mimo to, ewidencja dotyczęca realizowanych operacji, zdarzeń na produkcji czy w ramach procesów logistycznych, prowadzona jest odręcznie przez pracowników fizycznych i następnie przekazywana do wpisania do systemu ERP przez osoby upoważnione do tego najczęściej na wyższych stanowiskach.
Klucz do zysku w wydajności pakowania
Tajemnica sukcesu firmy Piątnica tkwi nie tylko we w pełni zautomatyzowanym procesie produkcji. Kluczową rolę w zarządzaniu produkcją odgrywa organizacja pracy personelu produkcyjnego oraz utrzymania ruchu, który jest ukierunkowany na ciągłe doskonalenie i wspierany systemowo przez rozwiązanie informatyczne klasy MES.
SIMATIC IT MES na tropie produkcji części samochodowych
W obecnych czasach, szczególnie w branżach farmaceutycznej i spożywczej ale ostatnio również w branży motoryzacyjnej, możemy zaobserwować dwa wyraźnie narastające trendy. Z jednej strony mamy do czynienia ze stałym wzrostem świadomości konsumentów, a co za tym idzie rosnącym z ich strony zainteresowaniem bezpieczeństwem kupowanych dóbr.
Jak podnieść wydajność? Jak ograniczyć koszty produkcji
Gdy 8 lat temu Marisa Rodriquez pokonywała samochodem kolejne kilometry dróg gorącego Meksyku, nikt nie spodziewał się, iż zdarzenie, które zakończy jej podróż mocno wstrząśnie branżą motoryzacyjną. Wypadek Marisy pociągnął za sobą nie tylko kosztowny proces sądowy z producentem auta, ale też spadek feralnego modelu o 22 proc. To równowartość – bagatela - 250 mln dolarów.
Więcej...| ASTOR Industrial IT Roadshow |
|
| 09.05.11 | |||
ASTOR Industrial IT RoadshowASTOR zaprasza do udziału w warsztatach Industrial IT Roadshow. W trakcie ich trwania zostaną zaprezentowane najnowsze rozwiązania IT w obszarze zarządzania operacyjnego w przemyśle i produkcji.
Hasłem przewodnim najnowszego przedsięwzięcia ASTORa jest efektywna integracja biznesu i produkcji. Zgodnie z założeniem roadshow, warsztaty odbędą się w różnych miastach Polski (w Gdańsku, Katowicach, Poznaniu, Rzeszowie, Warszawie, Wrocławiu). Początek ASTOR Industrial IT Roadshow planowany jest na 24 maja.
Warsztaty Industrial IT Roadshow mają na celu przekazanie najnowszych trendów w zakresie rozwoju infrastruktury IT w obszarze produkcji. Prezentowane rozwiązania Invensys Wonderware, dzięki automatycznemu gromadzeniu danych z maszyn i integracji z systemami ERP oraz możliwości łatwej analizy tych danych przez menedżerów, pozwalają na zwiększanie efektywności pracy zakładów produkcyjnych i przemysłowych.” – mówi Jarosław Gracel, Menedżer Produktu Wonderware MES w firmie ASTOR. Warsztaty adresowane są do dyrektorów oraz specjalistów IT, dyrektorów i kierowników produkcji oraz dyrektorów operacyjnych.
Wśród wybranych zagadnień pojawią się najnowsze standardy IT w zakresie wirtualizacji, dostępności i cyberbezpieczeństwa. Prowadzący sesje, specjaliści z firmy ASTOR, skoncentrują się na obszarach:
Firma ASTOR posiada kompetencje i bogate doświadczenie w realizacji podobnych przedsięwzięć. W latach 2006 i 2007 odbywały się konferencje Wonderware Roadshow, które przyciągnęły wielu profesjonalistów z branży automatyki przemysłowej. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia: www.astor.com.pl/roadshow.
|



















Operator Systems międzynarodowy dostawca systemów
Grupa Powen-Wafapomp SA i SKK SA podpisały umowę na realizację projektu wdrożenia rozwiązania
Na początku kwietnia Cummins, konstruktor i producent silników wysokoprężnych, dostawca systemów filtracyjnych oraz lider w produkcji zespołów prądotwórczych podpisał umowę z Apriso na wdrożenie FlexNet, jako jednolitego korporacyjnego systemu
Rozwiązanie, oparte na systemie FlexNet klasy Manufacturing Execution System (











Rozwiązanie firmy Epicor znacznie usprawnia naszą pracę. Dzięki wdrożonemu systemowi zarządzanie w oparciu o Lean Manufacturing stało się zdecydowanie efektywniejsze.






Po latach konsekwentnego budowania pozycji rynkowej kanadyjska grupa wydawnicza Transcontinental Printing osiągnęła w swoim kraju pozycję lidera. Zaliczana jest także do największych wydawnictw w Ameryce Północnej. Grupa od roku 1976 prowadzi działalność wydawniczą obejmującą m.in. książki, czasopisma, katalogi, gazety. Obecnie ma wiele oddziałów i jest wiodącym kanadyjskim wydawcą czasopism konsumenckich i drugim pod względem wielkości wydawcą gazet lokalnych.



Wdrożenie systemów podejmowania decyzji (DSS) wymaga zdecydowanie większych zmian organizacyjnych oraz kulturowych w organizacji, niż ma to miejsce w przypadku systemów 



![[ERP] Czas na SaaS :: O rosnącej popularności SaaS (Software as a Service), czyli... Zobacz video](http://img.youtube.com/vi/C0mRrJZs2C8/default.jpg)





