Outsourcing przyszłością polskiego rynku?
User Experience – projektowanie pozytywnego doświadczenia
Żyjemy w czasach rynku konsumenta, w których o nowego klienta jest znacznie trudniej niż wcześniej. Współczesny konsument może przebierać w ofertach i wybierać spośród wielu produktów. Jest świadomy jakości i możliwości, jakie dają mu konkurencyjne produkty.
Jak wypromować swój e-biznes?
Samo zbudowanie sklepu internetowego stanowi zaledwie pierwszy etap w procesie uruchomienia handlu internetowego. Ci, którzy uważają, że wystarczy otworzyć e-sklep, a towary same będą się sprzedawały, są w dużym błędzie. Bowiem nie sztuką jest uruchomić sklep internetowy i zapełnić go produktami, lecz sztuką jest zacząć na nim zarabiać.
Ergo Arena zarządza majątkiem ze STOCK
Firma SmartMedia Sp. z o.o. na zlecenie Urzędu Miasta Sopotu usprawniła funkcjonowanie Ergo Areny – najnowocześniejszej hali widowiskowo-sportowej w Polsce. Dzięki wdrożeniu rozwiązania STOCK wspomagającego proces zarządzania majątkiem, Urząd Miasta Sopotu zyska czas, zaoszczędzi pieniądze i energię potrzebne do przeprowadzania inwentaryzacji tak dużego obiektu.
Sieć bezprzewodowa w Autoneum
Autoneum jest jednym z wiodących dostawców produktów i usług dla przemysłu motoryzacyjnego. Firma opracowuje i produkuje komponenty, moduły i zintegrowane systemy służące do izolacji termicznej oraz akustycznej samochodów. Polski oddział Autoneum, chcąc zautomatyzować produkcję w fabryce w Katowicach, zdecydował się na wdrożenie, zaproponowanej przez SKK SA, sieci bezprzewodowej.
Mój e-biznes – 4myCar.pl
Internetowy sklep 4myCar.pl działa na polskim rynku od maja 2010 roku. Firma zajmuje się internetową sprzedażą produktów samochodowych: środków i artykułów do pielęgnacji pojazdów, olejów silnikowych, płynów eksploatacyjnych oraz innych akcesoriów samochodowych. ideą sklepu jest dostarczanie kierowcom wszystkiego, co potrzebne, aby właściwie zadbać o samochód – zarówno pod względem estetycznym, jak i eksploatacyjnym. o handlu w sieci z pomocą rozwiązań Comarch rozmawiamy z Piotrem Hantulikiem – właścicielem sklepu 4myCar.pl.| Zarządzanie ryzykiem kredytowym jako element procesu sprzedaży |
|
| 05.04.11 | |||
Zarządzanie ryzykiem kredytowym jako element procesu sprzedaży Wraz z początkiem roku kalendarzowego, wiele instytucji kredytowych i leasingowych informuje o wynikach finansowych za poprzedni rok oraz o prognozach i planach na najbliższy okres. Dobre wyniki finansowe za rok 2010 obrazują duży popyt na produkty około bankowe.Prognozy na rok 2011 są optymistyczne, co świadczy o tym iż firmy finansujące zapomniały już o kryzysie i coraz odważniej decydują się na inwestycje. Obecnie główny kierunek rozwoju w firmach to dążenie do rozwoju oferty produktowej i oferty uzupełniającej produkt podstawowy a także usprawnienie procesu udzielania Klientowi informacji i wydawania decyzji kredytowej. W dobie tak szeroko obecnie rozwiniętych technologii informatycznych, nikt nie wyobraża sobie łączenia tych aspektów bez wsparcia odpowiednim systemem informatycznym. Potencjalny odbiorca produktu finansowego staje się coraz bardziej wymagający, oczekując szerokiego pakietu usług przy jednoczesnej szybkiej decyzji kredytowej. Aby sprostać takim wyzwaniom firmy rozglądają się na rynku dostawców oprogramowania informatycznego, poszukując rozwiązania, które nie dość że spełni ich wymogi ściśle powiązane z kierunkiem rozwoju, to także idealnie dopasuje się do istniejących wewnątrz organizacji reguł biznesowych.
Wyzwaniem działów IT stało się zapewnienie organizacji oprogramowania, które w sposób idealny dopasuje się do wewnętrznych reguł przy jednoczesnej elastyczności w kreowaniu polityki pro sprzedażowej na dynamicznie zmieniającym się rynku finansowym. Sprzedaż jako jeden z kluczowych determinantów sukcesu organizacji jest procesem bardzo złożonym a jedną z jej nieodłącznych składowych jest zarządzanie ryzykiem kredytowym. Ograniczenie ryzyka kredytowego oznacza dla instytucji finansowej bardziej złożone procesy i wymagające większych niż zwykle nakładów na czynności weryfikacyjne i analityczne, które nie mogą być rzetelnie zrealizowane bez szerokiego i dobrego jakościowo zasobu informacji. W takiej sytuacji mamy do czynienia z okolicznością, w której rozwój strategii handlowej oraz technik zarządzania ryzykiem generują dodatkowe kosztowne aktywności zwiększając obciążenie istniejących zasobów, przy jednoczesnym dążeniu do zapewnienia szybkiej decyzji kredytowej dla wymagającego Klienta. Jak pogodzić te dwa bardzo istotne aspekty? Na co zwrócić uwagę przy wyborze systemu informatycznego dobrze wspierającego proces sprzedaży na rynku finansowym? Firma Business Intelligence Technologies dostawca cenionej na rynku platformy do sprzedaży produktów finansowych, widzi możliwość pogodzenia i połączenia tych dwóch sprzeczności tylko wtedy, gdy czynności weryfikacyjne, analizę i ocenę ryzyka oraz wydanie decyzji kredytowej zostaną wsparte systemem automatyzującym jak najwięcej z tych czynności i zapewniającym bogaty, opracowany i reprezentujący wysoką jakość zasób danych do analizy. Automatyzacja sprawia, że te czynności mogą być wykonywane:
Źródło: www.bi-technologies.com.pl
|















Wraz z początkiem roku kalendarzowego, wiele instytucji kredytowych i leasingowych informuje o wynikach finansowych za poprzedni rok oraz o prognozach i planach na najbliższy okres. Dobre wyniki finansowe za rok 2010 obrazują duży popyt na produkty około bankowe.














Rozwiązanie firmy Epicor znacznie usprawnia naszą pracę. Dzięki wdrożonemu systemowi zarządzanie w oparciu o Lean Manufacturing stało się zdecydowanie efektywniejsze.






Po latach konsekwentnego budowania pozycji rynkowej kanadyjska grupa wydawnicza Transcontinental Printing osiągnęła w swoim kraju pozycję lidera. Zaliczana jest także do największych wydawnictw w Ameryce Północnej. Grupa od roku 1976 prowadzi działalność wydawniczą obejmującą m.in. książki, czasopisma, katalogi, gazety. Obecnie ma wiele oddziałów i jest wiodącym kanadyjskim wydawcą czasopism konsumenckich i drugim pod względem wielkości wydawcą gazet lokalnych.



Wdrożenie systemów podejmowania decyzji (DSS) wymaga zdecydowanie większych zmian organizacyjnych oraz kulturowych w organizacji, niż ma to miejsce w przypadku systemów ![[ERP] Comarch dla... :: Tomasz Swolkień, Business Development Manager ERP prezentuje Comarch... Zobacz video](http://img.youtube.com/vi/jbUQsXeLHGU/default.jpg)









