Outsourcing przyszłością polskiego rynku?
User Experience – projektowanie pozytywnego doświadczenia
Żyjemy w czasach rynku konsumenta, w których o nowego klienta jest znacznie trudniej niż wcześniej. Współczesny konsument może przebierać w ofertach i wybierać spośród wielu produktów. Jest świadomy jakości i możliwości, jakie dają mu konkurencyjne produkty.
Jak wypromować swój e-biznes?
Samo zbudowanie sklepu internetowego stanowi zaledwie pierwszy etap w procesie uruchomienia handlu internetowego. Ci, którzy uważają, że wystarczy otworzyć e-sklep, a towary same będą się sprzedawały, są w dużym błędzie. Bowiem nie sztuką jest uruchomić sklep internetowy i zapełnić go produktami, lecz sztuką jest zacząć na nim zarabiać.
Ergo Arena zarządza majątkiem ze STOCK
Firma SmartMedia Sp. z o.o. na zlecenie Urzędu Miasta Sopotu usprawniła funkcjonowanie Ergo Areny – najnowocześniejszej hali widowiskowo-sportowej w Polsce. Dzięki wdrożeniu rozwiązania STOCK wspomagającego proces zarządzania majątkiem, Urząd Miasta Sopotu zyska czas, zaoszczędzi pieniądze i energię potrzebne do przeprowadzania inwentaryzacji tak dużego obiektu.
Sieć bezprzewodowa w Autoneum
Autoneum jest jednym z wiodących dostawców produktów i usług dla przemysłu motoryzacyjnego. Firma opracowuje i produkuje komponenty, moduły i zintegrowane systemy służące do izolacji termicznej oraz akustycznej samochodów. Polski oddział Autoneum, chcąc zautomatyzować produkcję w fabryce w Katowicach, zdecydował się na wdrożenie, zaproponowanej przez SKK SA, sieci bezprzewodowej.
Mój e-biznes – 4myCar.pl
Internetowy sklep 4myCar.pl działa na polskim rynku od maja 2010 roku. Firma zajmuje się internetową sprzedażą produktów samochodowych: środków i artykułów do pielęgnacji pojazdów, olejów silnikowych, płynów eksploatacyjnych oraz innych akcesoriów samochodowych. ideą sklepu jest dostarczanie kierowcom wszystkiego, co potrzebne, aby właściwie zadbać o samochód – zarówno pod względem estetycznym, jak i eksploatacyjnym. o handlu w sieci z pomocą rozwiązań Comarch rozmawiamy z Piotrem Hantulikiem – właścicielem sklepu 4myCar.pl.| Pierwsze wdrożenie Nowoczesnej Uczelni |
|
| 30.10.06 | |||||||||
Pierwsze wdrożenie Nowoczesnej Uczelni CSF Polska zakończyła wdrożenie modułu Rekrutacja systemu Nowoczesna Uczelnia, który stanowi pierwsze dedykowane dla wyższych uczelni kompleksowe rozwiązanie teleinformatyczne wspomagające efektywne zarządzanie. System optymalizuje procesy z obszarów planowania zajęć, obsługi studenta, zarządzania kadrą dydaktyczną i finansami. Wdrożony moduł Rekrutacja zapewnił usprawnienie i wzrost szybkości przeprowadzenia procesu rekrutacyjnego.
Rosnąca liczba kandydatów na studia oraz coraz bardziej skomplikowane i czasochłonne procesy zarządzania zachodzące na Akademii Rolniczej wpłynęły na podjęcie decyzji o wdrożeniu zintegrowanego systemu wspomagającego codzienną pracę. Wybór padł na jedyny w Polsce system klasy ERP do kompleksowej obsługi procesów zachodzących na wyższej uczelni – Nowoczesna Uczelnia. Pierwszy wdrożony moduł Rekrutacja obejmuje zagadnienia rejestracji kandydatów na studia, rejestracji składanych dokumentów, wprowadzenia ocen ze świadectw maturalnych oraz z egzaminów wstępnych i przeliczania ich na punkty rankingowe. Efektem końcowym jest wygenerowanie rankingu kandydatów i określenie list osób przyjętych, wraz z pełnym raportowaniem dla uczelni oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wdrożenie modułu na Akademii Rolniczej w Lublinie trwało 3 miesiące i zostało zakończone pod koniec sierpnia 2006 roku wraz z rozpatrzeniem ostatniego z odwołań od wyników rekrutacji. Obecnie, z systemu korzystają kandydaci na wszystkie kierunki studiów na Akademii Rolniczej w Lublinie oraz na jej wydziale w Zamościu i oddziale w Opolu Lubelskim. W tym roku już ok. 3000 z ogólnej liczby 7500 zgłoszonych kandydatur zostało zarejestrowanych drogą internetową. Oprócz potencjalnych studentów z systemu skorzystało również 7 komisji rekrutacyjnych, wykonując za jego pomocą wszystkie przypisane im obowiązki a także dział obsługi studiów w zakresie pełnej obsługi odwołań. Zakończenie wdrożenia modułu Rekrutacja pełnym sukcesem skłoniło władze Akademii Rolniczej do podjęcia decyzji o dalszym rozszerzeniu systemu, który ze względu na swoją strukturę daje duże możliwości rozwoju. Kolejne etapy wdrożenia rozszerzą funkcjonalność systemu o moduł Dziekanat, Bank informacji z ofertami pracy i praktyk studenckich oraz bazę wiedzy z dostępem do publikacji naukowych i materiałów dydaktycznych. Źródło: www.csf.pl
|















CSF Polska zakończyła wdrożenie modułu Rekrutacja systemu Nowoczesna Uczelnia, który stanowi pierwsze dedykowane dla wyższych uczelni kompleksowe rozwiązanie teleinformatyczne wspomagające efektywne zarządzanie. System optymalizuje procesy z obszarów planowania zajęć, obsługi studenta, zarządzania kadrą dydaktyczną i finansami. Wdrożony moduł Rekrutacja zapewnił usprawnienie i wzrost szybkości przeprowadzenia procesu rekrutacyjnego.














Rozwiązanie firmy Epicor znacznie usprawnia naszą pracę. Dzięki wdrożonemu systemowi zarządzanie w oparciu o Lean Manufacturing stało się zdecydowanie efektywniejsze.






Po latach konsekwentnego budowania pozycji rynkowej kanadyjska grupa wydawnicza Transcontinental Printing osiągnęła w swoim kraju pozycję lidera. Zaliczana jest także do największych wydawnictw w Ameryce Północnej. Grupa od roku 1976 prowadzi działalność wydawniczą obejmującą m.in. książki, czasopisma, katalogi, gazety. Obecnie ma wiele oddziałów i jest wiodącym kanadyjskim wydawcą czasopism konsumenckich i drugim pod względem wielkości wydawcą gazet lokalnych.



Wdrożenie systemów podejmowania decyzji (DSS) wymaga zdecydowanie większych zmian organizacyjnych oraz kulturowych w organizacji, niż ma to miejsce w przypadku systemów 









