Outsourcing przyszłością polskiego rynku?
User Experience – projektowanie pozytywnego doświadczenia
Żyjemy w czasach rynku konsumenta, w których o nowego klienta jest znacznie trudniej niż wcześniej. Współczesny konsument może przebierać w ofertach i wybierać spośród wielu produktów. Jest świadomy jakości i możliwości, jakie dają mu konkurencyjne produkty.
Jak wypromować swój e-biznes?
Samo zbudowanie sklepu internetowego stanowi zaledwie pierwszy etap w procesie uruchomienia handlu internetowego. Ci, którzy uważają, że wystarczy otworzyć e-sklep, a towary same będą się sprzedawały, są w dużym błędzie. Bowiem nie sztuką jest uruchomić sklep internetowy i zapełnić go produktami, lecz sztuką jest zacząć na nim zarabiać.
Ergo Arena zarządza majątkiem ze STOCK
Firma SmartMedia Sp. z o.o. na zlecenie Urzędu Miasta Sopotu usprawniła funkcjonowanie Ergo Areny – najnowocześniejszej hali widowiskowo-sportowej w Polsce. Dzięki wdrożeniu rozwiązania STOCK wspomagającego proces zarządzania majątkiem, Urząd Miasta Sopotu zyska czas, zaoszczędzi pieniądze i energię potrzebne do przeprowadzania inwentaryzacji tak dużego obiektu.
Sieć bezprzewodowa w Autoneum
Autoneum jest jednym z wiodących dostawców produktów i usług dla przemysłu motoryzacyjnego. Firma opracowuje i produkuje komponenty, moduły i zintegrowane systemy służące do izolacji termicznej oraz akustycznej samochodów. Polski oddział Autoneum, chcąc zautomatyzować produkcję w fabryce w Katowicach, zdecydował się na wdrożenie, zaproponowanej przez SKK SA, sieci bezprzewodowej.
Mój e-biznes – 4myCar.pl
Internetowy sklep 4myCar.pl działa na polskim rynku od maja 2010 roku. Firma zajmuje się internetową sprzedażą produktów samochodowych: środków i artykułów do pielęgnacji pojazdów, olejów silnikowych, płynów eksploatacyjnych oraz innych akcesoriów samochodowych. ideą sklepu jest dostarczanie kierowcom wszystkiego, co potrzebne, aby właściwie zadbać o samochód – zarówno pod względem estetycznym, jak i eksploatacyjnym. o handlu w sieci z pomocą rozwiązań Comarch rozmawiamy z Piotrem Hantulikiem – właścicielem sklepu 4myCar.pl.| CEZEX zwiększa bezpieczeństwo IT |
|
| 22.11.06 | |||||||||
CEZEX zwiększa bezpieczeństwo IT Oracle Polska informuje, że największy dystrybutor papieru w Polsce, firma Cezex Sp. z o.o. dokonała udoskonalenia używanej w swoich systemach platformy informatycznej przez instalację opcji klastrowej do bazy danych Oracle.
Firma Cezex jest użytkownikiem bazy danych Oracle 10g od roku 2005, kiedy to zakończyło się tam wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego safo.biz, stworzonego i zainstalowanego przez partnera Oracle, firmę Safo z Lublina. safo.biz jest kompletnym systemem klasy ERP obsługującym zarówno działalność bieżącą firmy, jak i jej procesy zaplecza. W roku 2006 firma Safo rozszerzyła funkcjonalność platformy Oracle, dokonując wdrożenia technologii klastrowej Oracle Real Application Clusters. System Oracle Real Application Clusters został zaimplementowany w oparciu o opcje dostępne w bazie danych Oracle 10g. Architektura systemu obejmuje kilkadziesiąt oddziałów firmy, zaś klaster bazy danych Oracle opiera się na bazie dwóch serwerów IBM p550. Oprócz zastosowania w systemie transakcyjnym, firma Cezex używa bazy danych Oracle także w korporacyjnej hurtowni danych. "Dzięki wdrożeniu klastra Oracle uzyskaliśmy kilka bardzo ważnych dla naszej firmy korzyści: znacznie zwiększyła się niezawodność aplikacji, a także poziom bezpieczeństwa danych. Kolejna korzyść, to poprawa wydajności i możliwość skalowania systemu oraz zapewnienie odpowiedniego zapasu mocy obliczeniowej" - powiedział Robert Przysucha, dyrektor ds. administracji i inwestycji w firmie Cezex "Wdrożenie Oracle Real Application Clusters w Cezexie było dla firmy Safo sporym wyzwaniem, gdyż było to jedno z nielicznych tego typu wdrożeń w Polsce. Dlatego Safo najpierw przetestowało system w warunkach laboratoryjnych, potem przeprowadzono testy u klienta. Ponieważ wypadły one bardzo dobrze, zdecydowano się na uruchomienie systemu w środowisku produkcyjnym. Całość tych prac zajęła nam zaledwie ok. miesiąca" - powiedział Tomasz Skocki, Dyrektor Handlowy firmy Safo Sp. z o.o. Źródło: www.oracle.com
|















Oracle Polska informuje, że największy dystrybutor papieru w Polsce, firma Cezex Sp. z o.o. dokonała udoskonalenia używanej w swoich systemach platformy informatycznej przez instalację opcji klastrowej do bazy danych Oracle.














Rozwiązanie firmy Epicor znacznie usprawnia naszą pracę. Dzięki wdrożonemu systemowi zarządzanie w oparciu o Lean Manufacturing stało się zdecydowanie efektywniejsze.






Po latach konsekwentnego budowania pozycji rynkowej kanadyjska grupa wydawnicza Transcontinental Printing osiągnęła w swoim kraju pozycję lidera. Zaliczana jest także do największych wydawnictw w Ameryce Północnej. Grupa od roku 1976 prowadzi działalność wydawniczą obejmującą m.in. książki, czasopisma, katalogi, gazety. Obecnie ma wiele oddziałów i jest wiodącym kanadyjskim wydawcą czasopism konsumenckich i drugim pod względem wielkości wydawcą gazet lokalnych.



Wdrożenie systemów podejmowania decyzji (DSS) wymaga zdecydowanie większych zmian organizacyjnych oraz kulturowych w organizacji, niż ma to miejsce w przypadku systemów 









