10 kroków udanego wdrożenia ERP
Krok 8 - Planuj i zarządzaj
10 kroków udanego wdrożenia ERP
Krok 7 - Komunikacja
System ERP IFS APPLICATIONS™ usprawnia procesy w FŁT-KRAŚNIK SA
Fabryka Łożysk Tocznych – Kraśnik SA, największy polski producent łożysk tocznych, aby zwiększyć efektywność działań operacyjnych, zainwestowała w zintegrowany system ERP – IFS Applications™. Dzięki wdrożeniu systemu usprawniono realizację procesów w najważniejszych obszarach biznesowych, takich jak finanse, produkcja, gospodarka magazynowa i gospodarka remontowa.
System ERP IFS APPLICATIONS™ wspomaga grupę COGNOR
Implementacja systemu wspomagającego zarządzanie klasy ERP – IFS Applications to jeden z najważniejszych projektów informatycznych zrealizowanych w Grupie Cognor (dawniej Złomrex). System został wdrożony w 2009 r. we wszystkich wiodących spółkach Grupy. Z rozwiązania wspomagającego wszystkie podstawowe obszary działalności, korzysta 670 użytkowników.
Studium przypadku – EKA
| SAP ERP w kopalni węgla brunatnego Konin |
|
| 14.11.07 | |||||||||
SAP ERP w kopalni węgla brunatnego Konin
„W KWB „Konin” w Kleczewie S.A. funkcjonują w większości rozwiązania, które powstały na początku lat dziewięćdziesiątych poprzedniego stulecia i nie przystają do obecnych standardów. Nasze zapóźnienie w tej dziedzinie stało się motorem działania, a wybór rozwiązania firmy SAP daje gwarancję osiągnięcia światowych standardów w dziedzinie stosowanych rozwiązań informatycznych wspierających system zarządzania naszej Spółki” – powiedział dr Mirosław Waroch, Główny Inżynier ds. Restrukturyzacji i Postępu Technicznego. W czasie projektu wdrożenia, w Kopalni wdrożone zostaną funkcjonalności odpowiadające za zarządzanie finansami spółki, kontroling, zarządzanie środkami trwałymi, a także elementy modułów gospodarki materiałowej, sprzedaży i dystrybucji i zarządzania inwestycjami. „Z uwagi na ograniczoność środków finansowych, podjęliśmy decyzje o wdrożeniu zintegrowanego systemu, który obejmuje jedynie część obszarów funkcjonalnych naszej spółki, ale jednocześnie tych obszarów gdzie system zintegrowany przysporzy nam wymierną i znaczną korzyść juz w pierwszym roku obrachunkowym. Niech za przykład posłuży sfera gospodarki magazynowej, w której oczekujemy oszczędności juz w pierwszym roku nie niższych niż 2 miliony złotych. Tak wiec podejmując decyzje o rodzaju systemu ERP i jego rozległości głównym wyznacznikiem decyzji była optymalizacja oszczędności uzyskanych w krótkim okresie, przy zadanym przeze mnie z góry budżecie projektu” – powiedział Leszek Jakubów, Dyrektor ds. Ekonomiczno-Finansowych, Członek Zarządu Spółki. Ze względu na konieczność ścisłej kontroli budżetu, projekt implementacji rozwiązań SAP w KWB „Konin” w Kleczewie S.A. zrealizowany zostanie jako tzw. kompaktowe wdrożenie. Przy takim modelu bardzo istotne jest maksymalne skrócenie czasu trwania projektu i instalacja funkcjonalności o standardowych parametrach tak, by stworzyć zwarte rozwiązanie, które stanowić będzie podstawę do zarządzania całością procesów biznesowych firmy. „Fakt, że KWB Konin została naszym klientem ma dla mnie znaczenie szczególne – jest to bowiem pierwsza kopalnia w Polsce, która zdecydowała się zainwestować w zintegrowane narzędzie do zarządzania zasobami. Mam nadzieję, że będzie to dobry początek i wzór do naśladowania dla innych kopalni w Polsce. Główną motywacją do inwestycji w nowoczesne narzędzia informatyczne w tym sektorze będą z pewnością toczące się procesy restrukturyzacyjne i konieczność sprostania nowym wyzwaniom rynkowym,” powiedział Grzegorz Rogaliński, Prezes Zarządu SAP Polska. Proces implementacji rozwiązania SAP ERP został już rozpoczęty, a jego zakończenie planowane jest na 1 maja 2008. Źródło: www.sap.pl
|














Wdrożenie systemów podejmowania decyzji (DSS) wymaga zdecydowanie większych zmian organizacyjnych oraz kulturowych w organizacji, niż ma to miejsce w przypadku systemów 
















Rozwiązanie firmy Epicor znacznie usprawnia naszą pracę. Dzięki wdrożonemu systemowi zarządzanie w oparciu o Lean Manufacturing stało się zdecydowanie efektywniejsze.






Po latach konsekwentnego budowania pozycji rynkowej kanadyjska grupa wydawnicza Transcontinental Printing osiągnęła w swoim kraju pozycję lidera. Zaliczana jest także do największych wydawnictw w Ameryce Północnej. Grupa od roku 1976 prowadzi działalność wydawniczą obejmującą m.in. książki, czasopisma, katalogi, gazety. Obecnie ma wiele oddziałów i jest wiodącym kanadyjskim wydawcą czasopism konsumenckich i drugim pod względem wielkości wydawcą gazet lokalnych.






![[ERP] Dla małych firm... :: Lucyna Chwesiuk, product manager Comarch OPT!MA o potrzebach mikro i... Zobacz video](http://img.youtube.com/vi/mQ9IUCsCCzs/default.jpg)






