10 kroków udanego wdrożenia ERP
Krok 8 - Planuj i zarządzaj
10 kroków udanego wdrożenia ERP
Krok 7 - Komunikacja
System ERP IFS APPLICATIONS™ usprawnia procesy w FŁT-KRAŚNIK SA
Fabryka Łożysk Tocznych – Kraśnik SA, największy polski producent łożysk tocznych, aby zwiększyć efektywność działań operacyjnych, zainwestowała w zintegrowany system ERP – IFS Applications™. Dzięki wdrożeniu systemu usprawniono realizację procesów w najważniejszych obszarach biznesowych, takich jak finanse, produkcja, gospodarka magazynowa i gospodarka remontowa.
System ERP IFS APPLICATIONS™ wspomaga grupę COGNOR
Implementacja systemu wspomagającego zarządzanie klasy ERP – IFS Applications to jeden z najważniejszych projektów informatycznych zrealizowanych w Grupie Cognor (dawniej Złomrex). System został wdrożony w 2009 r. we wszystkich wiodących spółkach Grupy. Z rozwiązania wspomagającego wszystkie podstawowe obszary działalności, korzysta 670 użytkowników.
Studium przypadku – EKA
| PROFARM PS rozwijaz system ERP z QAD |
|
| 16.06.10 | |||
PROFARM PS rozwijaz system ERP z QADRozmawialiśmy z kilkoma dostawcami, ostatecznie ponownie zdecydowaliśmy się na rozwiązania QAD, gdyż z jednej strony współpracujemy ze sobą od lat i jesteśmy z tej współpracy zadowoleni, z drugiej strony zależało nam na tym, aby przenoszenie danych było bezpieczne i efektywne – dodał – Piotr Stęczniewski.Obecnie w coraz bardziej dynamicznym środowisku rynkowym firma potrzebuje większej ilości, bardziej szczegółowych raportów i analiz. Nowa wersja pakietu dostarcza mapy procesów i funkcjonalności dedykowane poszczególnym branżom m.in. farmaceutycznej. Dodatkowo wdrażany system obejmie także planowanie transportu, które do tej pory było wykonywane poza głównym systemem. Generalnie więc system QAD wspiera firmę w takich obszarach jak: szeroko rozumiana gospodarka magazynowa, finanse, księgowość i wspomniane planowanie transportu. Rozwój PROFARM PS wiąże się z dużą ilością nowych dostawców, co spowodowane jest między innymi powrotem firmy na rynek szczepionek i pozyskaniem nowych rynków zbytu. Dokonaliśmy zasadniczej analizy naszej działalności, która pozwoliła nam zweryfikować dotychczasowe portfolio produktów i rozszerzyć je o nowe elementy. Przeanalizowaliśmy także nasze dotychczasowe umowy z dostawcami, zawarliśmy nowe. W zeszłym roku dzięki tym działaniom osiągnęliśmy 30% wzrostu sprzedaży, w tym roku planujemy kolejne 20% - powiedział Piotr Stęczniewski.Obecnie PROFARM PS jest dystrybutorem na rynek polski produktów leczniczych między innymi takich firm, jak: AstraZeneca, MSD, Abbott, Pfizer, Baxter czy Ipsen International. Źródło: www.qad.com.pl
|














Wdrożenie systemów podejmowania decyzji (DSS) wymaga zdecydowanie większych zmian organizacyjnych oraz kulturowych w organizacji, niż ma to miejsce w przypadku systemów 
















Rozwiązanie firmy Epicor znacznie usprawnia naszą pracę. Dzięki wdrożonemu systemowi zarządzanie w oparciu o Lean Manufacturing stało się zdecydowanie efektywniejsze.






Po latach konsekwentnego budowania pozycji rynkowej kanadyjska grupa wydawnicza Transcontinental Printing osiągnęła w swoim kraju pozycję lidera. Zaliczana jest także do największych wydawnictw w Ameryce Północnej. Grupa od roku 1976 prowadzi działalność wydawniczą obejmującą m.in. książki, czasopisma, katalogi, gazety. Obecnie ma wiele oddziałów i jest wiodącym kanadyjskim wydawcą czasopism konsumenckich i drugim pod względem wielkości wydawcą gazet lokalnych.













