10 kroków udanego wdrożenia ERP
Krok 8 - Planuj i zarządzaj
10 kroków udanego wdrożenia ERP
Krok 7 - Komunikacja
System ERP IFS APPLICATIONS™ usprawnia procesy w FŁT-KRAŚNIK SA
Fabryka Łożysk Tocznych – Kraśnik SA, największy polski producent łożysk tocznych, aby zwiększyć efektywność działań operacyjnych, zainwestowała w zintegrowany system ERP – IFS Applications™. Dzięki wdrożeniu systemu usprawniono realizację procesów w najważniejszych obszarach biznesowych, takich jak finanse, produkcja, gospodarka magazynowa i gospodarka remontowa.
System ERP IFS APPLICATIONS™ wspomaga grupę COGNOR
Implementacja systemu wspomagającego zarządzanie klasy ERP – IFS Applications to jeden z najważniejszych projektów informatycznych zrealizowanych w Grupie Cognor (dawniej Złomrex). System został wdrożony w 2009 r. we wszystkich wiodących spółkach Grupy. Z rozwiązania wspomagającego wszystkie podstawowe obszary działalności, korzysta 670 użytkowników.
Studium przypadku – EKA
| P.V.Prefabet Kluczbork wdroży polski Impuls BPSC |
|
| 17.11.05 | |||||||||
P.V.Prefabet Kluczbork wdroży polski Impuls BPSC P.V. Prefabet Kluczbork S.A., którego głównym udziałowcem Spółki jest niemiecka firma P.V. Betonfertigteilwerke GmbH. - wybrał polski system wspomagający zarządzanie przedsiębiorstwem. Spółka podpisała umowę na wdrożenie w Kluczborku zintegrowanego pakietu klasy ERP - Impuls BPSC i jest obecnie na etapie analizy informatycznej.
Firma P.V. Prefabet Kluczbork S.A. istnieje na rynku od 1997 roku. Jako lider w branży specjalizuje się w produkcji oraz sprzedaży kompletnych, ekologicznych kanalizacji betonowych i żelbetowych. W ofercie firma posiada również zbiorniki betonowe o różnych średnicach, oczyszczalnie ścieków, separatory, a także systemy zabezpieczeń drogowych. Swoje wyroby firma kieruje do odbiorców krajowych i zagranicznych, zarówno drobnych i dużych inwestorów, jak i wykonawców. P.V. Prefabet zdecydował się na zakup pełnego pakietu Impuls BPSC, z którego w tym samym czasie korzystać będzie mogło 30 użytkowników. Wdrażane moduły to Finanse Księgowość Koszty, Kadry Płace, Środki Trwałe, Produkcja, Gospodarka Materiałowa, Dystrybucja oraz Zarządzanie Relacjami z Klientami – CRM. Na potrzeby firmy zaimplementowany zostanie także specjalistyczny, nietypowy moduł wspomagający proces projektowania i produkcji studni. Dzięki niemu, gdy klient zamówi studnię o określonych rozmiarach, stworzona zostanie pełna specyfikacja wskazująca materiał i elementy, z których zostanie ona wykonana. Na tej podstawie w module produkcyjnym powstanie szczegółowy plan i harmonogram produkcji określający jej etapy i wszystkie zasoby wymagane do realizacji zamówienia. Nowy system ułatwi także nadzór nad pracą nowoczesnych zautomatyzowanych węzłów betoniarskich. Wśród najważniejszych korzyści, jakich P.V. Prefabet Kluczbork oczekuje po wdrożeniu systemu, przedstawiciele firmy wymieniają optymalizację procesów produkcyjnych i w konsekwencji zwiększenie możliwości produkcyjnych przedsiębiorstwa, a także precyzyjne rozliczanie kosztów produkcji i wzrost terminowości realizacji zamówień. Istotnym aspektem jest również kontrola procesów występujących w przedsiębiorstwie. Dzięki wdrożeniu zintegrowanego systemu firma ma nadzieję na lepszą koordynację działań w oddziale w Krapkowicach, a docelowo – zgodnie ze strategią rozwoju przedsiębiorstwa - w kolejnych oddziałach. Źródło: www.bpsc.com.pl
|














Wdrożenie systemów podejmowania decyzji (DSS) wymaga zdecydowanie większych zmian organizacyjnych oraz kulturowych w organizacji, niż ma to miejsce w przypadku systemów 

















Rozwiązanie firmy Epicor znacznie usprawnia naszą pracę. Dzięki wdrożonemu systemowi zarządzanie w oparciu o Lean Manufacturing stało się zdecydowanie efektywniejsze.






Po latach konsekwentnego budowania pozycji rynkowej kanadyjska grupa wydawnicza Transcontinental Printing osiągnęła w swoim kraju pozycję lidera. Zaliczana jest także do największych wydawnictw w Ameryce Północnej. Grupa od roku 1976 prowadzi działalność wydawniczą obejmującą m.in. książki, czasopisma, katalogi, gazety. Obecnie ma wiele oddziałów i jest wiodącym kanadyjskim wydawcą czasopism konsumenckich i drugim pod względem wielkości wydawcą gazet lokalnych.












