10 kroków udanego wdrożenia ERP
Krok 8 - Planuj i zarządzaj
10 kroków udanego wdrożenia ERP
Krok 7 - Komunikacja
System ERP IFS APPLICATIONS™ usprawnia procesy w FŁT-KRAŚNIK SA
Fabryka Łożysk Tocznych – Kraśnik SA, największy polski producent łożysk tocznych, aby zwiększyć efektywność działań operacyjnych, zainwestowała w zintegrowany system ERP – IFS Applications™. Dzięki wdrożeniu systemu usprawniono realizację procesów w najważniejszych obszarach biznesowych, takich jak finanse, produkcja, gospodarka magazynowa i gospodarka remontowa.
System ERP IFS APPLICATIONS™ wspomaga grupę COGNOR
Implementacja systemu wspomagającego zarządzanie klasy ERP – IFS Applications to jeden z najważniejszych projektów informatycznych zrealizowanych w Grupie Cognor (dawniej Złomrex). System został wdrożony w 2009 r. we wszystkich wiodących spółkach Grupy. Z rozwiązania wspomagającego wszystkie podstawowe obszary działalności, korzysta 670 użytkowników.
Studium przypadku – EKA
| Magna Automotive wzmacnia procesy systemem ERP |
|
| 18.03.10 | |||||||||
Magna Automotive wzmacnia procesy systemem ERP
Wprowadzenie najnowszej wersji ma przede wszystkim umożliwić dalszy rozwój systemu, którego model biznesowy zostanie dostosowany do bieżących potrzeb zakładu. Jednym z głównych celów projektu jest obniżenie ryzyka opóźnienia dostaw wyrobów do klienta. Będzie to możliwe dzięki wprowadzeniu nowego sposobu planowania zakupów. System MRP będzie opierać się o nowy model definiowania prognoz oraz codziennie aktualizowany, 3 tygodniowy harmonogram klienta.
QAD2009 jest nowoczesnym narzędziem z wbudowanymi elementami raportującymi i monitorującymi. Umożliwia pozyskanie danych w żądanej formie bez konieczności sięgania do narzędzi zewnętrznych. Zawarty w pakiecie moduł narzędzi kastomizacyjnych umożliwia łatwe i nieinwazyjne modyfikacje funkcjonalności oprogramowania pod potrzeby firmy – mówi Bartłomiej Stryczek, szef informatyki w Magna Automotive. Zależało nam na pełnym dostosowaniu modelu biznesowego po wymagań Magna Automotive, która określiła unikalne potrzeby związane z realizacją procesu logistycznego i produkcyjnego. Oprócz silnego wsparcia w wymienionych obszarach, najnowsza wersja pakietu QAD pozwala na sprawne zarządzanie finansami w zgodzie z wymogami księgowymi, prawnymi i branżowymi na poziomie lokalnym i globalnym – mówi Artur Sawicki, dyrektor sprzedaży QAD Polska.Wprowadzenie nowej wersji ma w znaczący sposób wzmocnić logistykę – w tym głownie planowanie logistyczne. Docelowo wszystkie zamówienia do dostawców firmy będą realizowane przez platformę internetową w oparciu o dane generowane przez system. Nowy system ma również wpłynąć na poprawę mechanizmów sprzedaży opartych na automatycznej wymianie dokumentów elektronicznych (EDI) i harmonogramach sprzedaży, przy zachowaniu zgodności z wymogami ustawy Sarbanes-Oxley. Rozwiązanie stwarza także możliwość rozliczania transakcji w czasie rzeczywistym na styku systemu zarządzania produkcją a systemem QAD. Zakończenie projektu i uruchomienie nowego systemu przewidywane jest na maj 2010 r. Całość wdrożenia ma się zamknąć w okresie 3 miesięcy. Źródło: www.qad.com.pl
|














Wdrożenie systemów podejmowania decyzji (DSS) wymaga zdecydowanie większych zmian organizacyjnych oraz kulturowych w organizacji, niż ma to miejsce w przypadku systemów 
















Rozwiązanie firmy Epicor znacznie usprawnia naszą pracę. Dzięki wdrożonemu systemowi zarządzanie w oparciu o Lean Manufacturing stało się zdecydowanie efektywniejsze.






Po latach konsekwentnego budowania pozycji rynkowej kanadyjska grupa wydawnicza Transcontinental Printing osiągnęła w swoim kraju pozycję lidera. Zaliczana jest także do największych wydawnictw w Ameryce Północnej. Grupa od roku 1976 prowadzi działalność wydawniczą obejmującą m.in. książki, czasopisma, katalogi, gazety. Obecnie ma wiele oddziałów i jest wiodącym kanadyjskim wydawcą czasopism konsumenckich i drugim pod względem wielkości wydawcą gazet lokalnych.








![[ERP] Comarch CDN XL w... :: Producent odzieży medycznej wdrożył system Comarch CDN XL Zobacz video](http://img.youtube.com/vi/nbuB8hRXAcs/default.jpg)



