10 kroków udanego wdrożenia ERP
Krok 8 - Planuj i zarządzaj
10 kroków udanego wdrożenia ERP
Krok 7 - Komunikacja
System ERP IFS APPLICATIONS™ usprawnia procesy w FŁT-KRAŚNIK SA
Fabryka Łożysk Tocznych – Kraśnik SA, największy polski producent łożysk tocznych, aby zwiększyć efektywność działań operacyjnych, zainwestowała w zintegrowany system ERP – IFS Applications™. Dzięki wdrożeniu systemu usprawniono realizację procesów w najważniejszych obszarach biznesowych, takich jak finanse, produkcja, gospodarka magazynowa i gospodarka remontowa.
System ERP IFS APPLICATIONS™ wspomaga grupę COGNOR
Implementacja systemu wspomagającego zarządzanie klasy ERP – IFS Applications to jeden z najważniejszych projektów informatycznych zrealizowanych w Grupie Cognor (dawniej Złomrex). System został wdrożony w 2009 r. we wszystkich wiodących spółkach Grupy. Z rozwiązania wspomagającego wszystkie podstawowe obszary działalności, korzysta 670 użytkowników.
Studium przypadku – EKA
| Estrella Maarud stawia na system ERP Lawsona |
|
| 27.11.08 | |||||||||
Estrella Maarud stawia na system ERP Lawsona
Działający w Skandynawii i krajach nadbałtyckich producent solonych przekąsek, który sprzedaje swoje produkty pod markami Estrella i Maarud, był związany z amerykańskim koncernem Kraft Foods Inc. Obie marki zostały niedawno przejęte przez firmę Herkules, czołowego inwestora kapitałowego na rynku norweskim (realizującego inwestycje typu private equity). Posiada on zakłady produkcyjne w Norwegii, Szwecji i na Litwie oraz zatrudnia 350 pracowników. W związku z tym przejęciem firma Estrella Maarud nie może korzystać z rozwiązań informatycznych stosowanych w koncernie Kraft Foods. Poszukiwania rozwiązania branżowego o szybkim i łatwym procesie wdrożenia szybko zakończyły się znalezieniem nowego produktu biznesowego. Proces ewaluacji zadecydował o wyborze rozwiązania Lawson QuickStep dla branży spożywczej.
Rozwiązanie Lawson QuickStep dla branży spożywczej w firmie Estrella Maarud będzie pracować na platformie IBM System i.
|














Wdrożenie systemów podejmowania decyzji (DSS) wymaga zdecydowanie większych zmian organizacyjnych oraz kulturowych w organizacji, niż ma to miejsce w przypadku systemów 
















Rozwiązanie firmy Epicor znacznie usprawnia naszą pracę. Dzięki wdrożonemu systemowi zarządzanie w oparciu o Lean Manufacturing stało się zdecydowanie efektywniejsze.






Po latach konsekwentnego budowania pozycji rynkowej kanadyjska grupa wydawnicza Transcontinental Printing osiągnęła w swoim kraju pozycję lidera. Zaliczana jest także do największych wydawnictw w Ameryce Północnej. Grupa od roku 1976 prowadzi działalność wydawniczą obejmującą m.in. książki, czasopisma, katalogi, gazety. Obecnie ma wiele oddziałów i jest wiodącym kanadyjskim wydawcą czasopism konsumenckich i drugim pod względem wielkości wydawcą gazet lokalnych.












