loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Zakład Stolarki Budowlanej „CAL” Z. Cywiński i Wspólnicy sp.j. będący producentem inteligentnych drzwi (wyposażanych w czytniki linii papilarnych) postawił na wdrożenie nowatorskich rozwiązań w zarządzaniu i wybrał Comarch ERP XL.


 
Przez ostatnie lata w Zakładzie Stolarki Budowlanej „CAL” Z. Cywiński i wspólnicy sp.j. funkcjonowały trzy niezintegrowane ze sobą systemy informatyczne. Takie rozwiązanie było bardzo czasochłonne i utrudniało zarządzanie. Po dokonaniu analizy istniejącej na rynku oferty dotyczącej systemów klasy ERP wybrano system Comarch ERP XL. Dostawcą i wdrożeniowcem była firma SETUP z Suwałk, partner Comarch ERP.

Jak przyznaje Zbigniew Cywiński, właściciel Zakładu Stolarki Budowlanej „CAL” Z. Cywiński i wspólnicy sp.j.
Idziemy w stronę lean managment. Jest to powiązane z procesem inwestycji w zaplecze IT. Przełomowym usprawnieniem stało się powiązanie naszego autorskiego CALkulatora z systemem partnera, dzięki integracji przeprowadzonej przez firmę SETUP, partnera Comarch. Dzięki tej decyzji został usprawniony system: organizacji zleceń, magazynów i samych dostaw .
Ulepszając produkcję, zwiększamy własne możliwości i tworzymy również nowy komfort na stanowiskach pracy. Dajemy szansę na rozwój, doceniamy zaangażowanie i chęć nauki kadry, która jest najcenniejszym kapitałem i fundamentem jakości CAL’a – dodaje Cywiński.
Odpowiedzialny w ZSB „CAL” za zarządzanie logistyką Grzegorz Kosiński dostrzega same pozytywy wdrożenia
Na bazie standardowych narzędzi systemowych można bardzo szybko i skutecznie kojarzyć zamówienia klientów z innymi dokumentami, takimi jak zamówienia na zakup surowców, faktury sprzedaży czy reklamacje zakupowe. Program umożliwia analizy krzyżowe. Budowa kartotek pozwala na wiele możliwości od wysyłania np. ZS (Zamówień Sprzedaży) lub FS (Faktur Sprzedaży) automatem za pomocą e-maila oraz archiwizację różnych informacji, rysunków, załączników i dużo więcej .
Jak dodaje prezes Cywiński
Moduł Business Intelligence dostarcza na bieżąco kluczowych informacji dotyczących funkcjonowania mojej firmy. Dzięki temu mogę szybko reagować, podejmując decyzje podnoszące efektywność działania przedsiębiorstwa, a także stale poprawiać nasz wizerunek u kontrahentów. Wdrożenie systemu ERP bez Business Intelligence byłoby pominięciem jednego z kluczowych aspektów tej inwestycji .
Suwalski Zakład Stolarki Budowlanej „CAL” Z. Cywiński i wspólnicy sp.j. powstał w 1985 r. Zatrudnia 120 osób. Głównym przedmiotem działalności firmy jest produkcja wysokiej jakości drzwi drewnianych zewnętrznych i wewnętrznych. Priorytetem firmy jest szeroko rozumiana innowacyjność. Polega ona zarówno na wdrażaniu pionierskich rozwiązań w produkowanych drzwiach, takich jak np. wyposażenie ich w czytniki linii papilarnych, jak i na wdrażaniu nowatorskich rozwiązań w zarządzaniu firmą, takich jak nowoczesne systemy informatyczne.

Efektem innowacyjnych wdrożeń w Zakładzie Stolarki Budowlanej „CAL” Z. Cywiński i Wspólnicy sp.j. w Suwałkach jest między innymi wyróżnienie „Jakość Roku 2014” w kategorii innowacja.

Źródło: Comarch

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top