Systemy ERP i Business Intelligence - na trudne czasy
W dobie spowolnienia gospodarczego istotne staje się maksymalne wykorzystanie posiadanych środków. W trudnych warunkach gospodarczych trzeba jednak dążyć do zwiększenia elastyczności działania firmy, a temu może sprzyjać wzrost produktywności, nawet jeśli jest realizowany przy minimalnych nakładach inwestycyjnych. W mniejszych firmach procesy wymagające usprawnienia można określić bez pomocy dodatkowych narzędzi, jednak w bardziej rozbudowanych organizacjach jest to praktycznie niemożliwe.
Rozwiązywanie problemów
Wsparcie decyzji przy rozwiązywaniu problemów nieustrukturowanych wymaga zastosowania tzw. kreatywnych systemów podejmowania decyzji (CDSS).
Inteligencja systemów Business Intelligence
Rozwiązaniem przyszłości jest komunikacja oparta na przetwarzaniu wirtualnej rzeczywistości. Czas pokaże, czy ta forma komunikacji upowszechni się w zastosowaniach biznesowych.
Nowoczesne systemy Business Intelligence – OLAP kontra „In-Memory”
Trudno dziś wyobrazić sobie funkcjonowanie przedsiębiorstwa bez analiz dotyczących trendów sprzedaży, wyników finansowych czy innych kluczowych z punktu widzenia danej firmy wskaźników efektywności jej działania. Jednym z głównych służących do tego celu narzędzi są systemy Business Intelligence.
Platforma raportowa od Brazylii po Chiny
SAP Business Intelligence w Selenie
Czas to pieniądz, warto zarządzać nim z głową
Business Intelligence w BRE Banku
| Business Intelligence w Schneider Electric |
|
| 28.11.11 | |||
Business Intelligence w Schneider ElectricNa początku zaledwie jedna licencja QlikView wystarczyła, aby Schneider Electric uzyskał jakościowy skok w sposobie analizowania danych. Dzięki niej dział IT na własne potrzeby wdrożył pierwsze aplikacje analityczne i to własnymi siłami. Wcześniejsze raporty, opracowywane głównie w Excelu, miały liczne ograniczenia i wymagały wiele czasu. Przykładowo analiza zgłoszeń możliwa była tylko na poziomie miesięcznym. Aby uzyskać dane szczegółowe związane z konkretnym przypadkiem konieczna była dalsza, ręczna obróbka danych. Dzięki QlikView analiza pracy zespołu helpdesk stała się możliwa na dowolnym poziomie szczegółowości a przejście do danych szczegółowych jest natychmiastowe. Znacząco zwiększone zostały możliwości porównywania i wizualizacji danych a przede wszystkim zdecydowanie zmniejszony został czas poświęcany na utrzymanie i rozwój systemu – tłumaczy Przemysław Żukowski, Account Manager w Hogart Business Intelligence.W marcu dział IT dokupił kolejne licencje. Po kilku miesiącach samodzielnej pracy z narzędziem, Schneider Electric zdecydował się na poszerzenie kompetencji. W czerwcu wdrożeniowcy z Hogart Business Intelligence przeprowadzili w firmie projekt pilotażowy „Seeing is Believing” - trzydniowy warsztat, w wyniku którego firma zyskała nową działającą aplikację analityczną stworzoną według jej własnych wymagań i na jej rzeczywistych danych. W przypadku Schneidera realizacja „Seeing is Believing” objęła opracowanie aplikacji do kompleksowej analizy zgłoszeń serwisowych oraz kilku innych aplikacji, na wewnętrzne potrzeby pracowników działu IT. Po przetestowaniu efektów projektu zespół, dotychczas pracujący na licencjach jednostanowiskowych, zdecydował się na przejście do środowiska serwerowego QlikView. Wydajność i możliwości QlikView przeszły najśmielsze oczekiwania użytkowników. Do końca roku planujemy zaprezentować narzędzie przedstawicielom handlowym firmy. Dzięki QlikView szybko i bez problemu będą mogli opracowywać symulacje what-if, wprowadzać nieograniczoną liczbę zmiennych do prognozowanych wycen, a następnie przekazać ofertę klientowi w pliku PDF. Co ważne – mechanizmy współpracy pomiędzy użytkownikami QlikView umożliwią przedstawicielowi handlowemu i Product Managerowi wspólną pracę nad ofertą, jak np. zatwierdzanie poziomu rabatów – mówi Przemysław Żukowski.Wdrażanie QlikView w Schneider Electric odbywa się z wykorzystaniem elementów lekkich metodyk wdrożeniowych („agile”). Dzięki temu uniknąć można nadmiarowego formalizmu projektowego, zwiększyć skuteczność i ograniczyć koszty wdrożenia. Prototyp aplikacji powstaje z udziałem odbiorcy w ciągu kilkudniowych warsztatów. Użytkownicy mogą następnie ocenić efekt działania aplikacji i zgłosić nowe wnioski. Po dokonaniu zmian i ostatecznej weryfikacji analizy udostępniane są szeroko docelowym odbiorcom. Źródło: www.hogart.pl
|

































Rozwiązanie firmy Epicor znacznie usprawnia naszą pracę. Dzięki wdrożonemu systemowi zarządzanie w oparciu o Lean Manufacturing stało się zdecydowanie efektywniejsze.






Po latach konsekwentnego budowania pozycji rynkowej kanadyjska grupa wydawnicza Transcontinental Printing osiągnęła w swoim kraju pozycję lidera. Zaliczana jest także do największych wydawnictw w Ameryce Północnej. Grupa od roku 1976 prowadzi działalność wydawniczą obejmującą m.in. książki, czasopisma, katalogi, gazety. Obecnie ma wiele oddziałów i jest wiodącym kanadyjskim wydawcą czasopism konsumenckich i drugim pod względem wielkości wydawcą gazet lokalnych.













