Systemy ERP i Business Intelligence - na trudne czasy
W dobie spowolnienia gospodarczego istotne staje się maksymalne wykorzystanie posiadanych środków. W trudnych warunkach gospodarczych trzeba jednak dążyć do zwiększenia elastyczności działania firmy, a temu może sprzyjać wzrost produktywności, nawet jeśli jest realizowany przy minimalnych nakładach inwestycyjnych. W mniejszych firmach procesy wymagające usprawnienia można określić bez pomocy dodatkowych narzędzi, jednak w bardziej rozbudowanych organizacjach jest to praktycznie niemożliwe.
Rozwiązywanie problemów
Wsparcie decyzji przy rozwiązywaniu problemów nieustrukturowanych wymaga zastosowania tzw. kreatywnych systemów podejmowania decyzji (CDSS).
Inteligencja systemów Business Intelligence
Rozwiązaniem przyszłości jest komunikacja oparta na przetwarzaniu wirtualnej rzeczywistości. Czas pokaże, czy ta forma komunikacji upowszechni się w zastosowaniach biznesowych.
Nowoczesne systemy Business Intelligence – OLAP kontra „In-Memory”
Trudno dziś wyobrazić sobie funkcjonowanie przedsiębiorstwa bez analiz dotyczących trendów sprzedaży, wyników finansowych czy innych kluczowych z punktu widzenia danej firmy wskaźników efektywności jej działania. Jednym z głównych służących do tego celu narzędzi są systemy Business Intelligence.
Platforma raportowa od Brazylii po Chiny
SAP Business Intelligence w Selenie
Czas to pieniądz, warto zarządzać nim z głową
Business Intelligence w BRE Banku
| Business Intelligence dla Canal + |
|
| 10.03.07 | |||||||||
Business Intelligence w Canal + Wrocławska firma Controlling Systems specjalizująca się w rozwiązaniach informatycznych, wspomagających procesy budżetowania i analiz w dużych przedsiębiorstwach, poinformowała o rozpoczęciu wdrożenia systemu klasy Business Intelligence - EURECA w firmie CANAL+ Cyfrowy Sp. z o.o.
CANAL+ Cyfrowy Sp. z o.o. to jedna z wiodących spółek na polskim rynku medialnym, operator platformy cyfrowej CYFRA+, a także nadawca kanałów telewizyjnych takich jak CANAL+, CANAL+ Film, CANAL+ Sport czy MiniMini i Kuchnia.tv. Głównym zadaniem systemu EURECA będzie wsparcie procesu budżetowania i analiz firmy CANAL+ Cyfrowy. Wdrażany system znacznie skróci czas budżetowania, które do tej pory wiązało się z dużą pracochłonnością spowodowaną koniecznością łączenia setek arkuszy kalkulacyjnych. W związku z tym, iż dane będą gromadzone w jednej bazie – hurtowni danych, znacznemu usprawnieniu ulegnie również proces wielowymiarowych analiz. Ponadto, system będzie wspierał sporządzanie raportów dla celów zarządczych i grupowych. Elastyczność EUREKI potwierdzona bogatą listą referencyjną stały się kluczowymi atutami przy wyborze rozwiązania. Ponadto nie bez znaczenia był fakt, iż dzięki wykorzystaniu w systemie komponentów MS Excel interfejs jest bardzo intuicyjny, zwłaszcza dla osób, które już wcześniej pracowały z MS Office – to powoduje, iż szkolenie użytkowników zajmuje zaledwie 2-3 dni. Źródło: www.c-systems.pl
|

















Wrocławska firma Controlling Systems specjalizująca się w rozwiązaniach informatycznych, wspomagających procesy 















Rozwiązanie firmy Epicor znacznie usprawnia naszą pracę. Dzięki wdrożonemu systemowi zarządzanie w oparciu o Lean Manufacturing stało się zdecydowanie efektywniejsze.






Po latach konsekwentnego budowania pozycji rynkowej kanadyjska grupa wydawnicza Transcontinental Printing osiągnęła w swoim kraju pozycję lidera. Zaliczana jest także do największych wydawnictw w Ameryce Północnej. Grupa od roku 1976 prowadzi działalność wydawniczą obejmującą m.in. książki, czasopisma, katalogi, gazety. Obecnie ma wiele oddziałów i jest wiodącym kanadyjskim wydawcą czasopism konsumenckich i drugim pod względem wielkości wydawcą gazet lokalnych.













